KARTOTEKA

„Tainted”
Scenariusz: Bartosz Sztybor
Rysunki: Piotr Nowacki
Kolory: Ewa Juszczuk, Sebastian Skrobol, Radosław Czyż, Tomasz Pastuszka
Okładka: Piotr Nowacki, Tomasz Zych
Wydawca: timof i cisi wspólnicyMroja Press
Data wydania: 27.09.2010
Objętość: 60 stron
Format: 154 × 218 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 33,00 zł
ID: 2592*

Opis wydawcy:

Mówi się, że „Love is all around”, jak nucił zespół The Troggs. Owszem, lecz zdarza się, że ta miłość bywa niespełniona, trudna, a często i skażona, o czym śpiewała Gloria Jones w „Tainted Love”. Miłość ma bowiem wiele twarzy, tych pełnych radości i spełnienia ale także tych zatroskanych i rozczarowanych.

I wszystkie one były inspiracją dla „Tainted”, zbioru kilku historii o miłości. Tej niełatwej i wymagającej poświęceń. Tej szczerej, choć niemożliwej do spełnienia. Tej najpiękniejszej, a jednocześnie bardzo bolesnej. Tej, której każdy kiedyś doświadczył. „Tainted” to sześć opowieści pozbawionych słów, natomiast wypełnionych prawdziwymi emocjami.

Album Bartosza Sztybora i Piotra Nowackiego zawiera pięć krótkich komiksów, publikowanych wcześniej w magazynach i prezentowanych na festiwalach (w tym nowelkę „Szóstego dnia”, nagrodzoną na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2008 roku). Każdy z epizodów został odświeżony graficznie i pokolorowany przez niezwykle utalentowanych specjalistów w tej dziedzinie. Poza tym album zawiera 20-stronicową nigdy wcześniej niepublikowaną historię, a także kilka rysunkowych niespodzianek.

Jednak najważniejsze, że „Tainted” to 60 stron pełnych szczerego – podszytego doświadczeniami i obserwacjami – spojrzenia na miłość.

[timof i cisi wspólnicy]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa