ARCHIWUM

zapowiedzi:

czwartek, 19.07.2007
Okładka nowego "Człowieka Paroovki"

"Człowiek Paroovka. Dorysuj mu wąsy" - pod takim tytułem pojawi się na rynku nowy album Marka Lachowicza znany dotąd pod roboczą nazwą "Człowiek Paroovka vs. Gang Wąsaczy". WRAK jako pierwszy ma przyjemność zaprezentować okładkę tego długo oczekiwanego komiksu.

W albumie poza głównymi bohaterami pojawią się między innymi Czopek Piotrek z zespołem czy Człowiek-Grzyb. Oprócz historyjek nowych będzie kilka już publikowanych, między innymi narysowany na nowo odcinek, w którym po raz pierwszy pojawia się Gang Wąsaczy.

Lachowicz zakończył rysowanie już na początku kwietnia. Tomasz "TJFK" Kuczma powoli kończy prace nad kolorami. Album o objętości 52 stron ma ukazać się jesienią nakładem Kultury Gniewu. Umilając czytelnikom oczekiwanie rysownik opublikował na paroovkowym blogu trzy tapety zapowiadające komiks, a to zapewne nie koniec atrakcji.
[Jarek Obważanek]


sklepy:

czwartek, 12.07.2007
Ostatnio wydane – pakiet Egmontu

"Eden, It's an Endless World!" tom 14
Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 07.2007
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 232
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 19,00 zł
ID: 1679
Tom rozpoczyna się od szokującej, ale jak najbardziej prawdziwej opowieści o jatkach międzyplemiennych w Afryce, którym nie mogli przeciwdziałać obecni na miejscu żołnierze ONZ, bo zabraniały im tego... zarządzenia. Świadkiem rzezi był mały chłopiec, który po latach został przewodniczącym Propatrii, najsilniejszej z ogólnoświatowych organizacji polityczno-finansowych. Jego celem jest zapobieżenie dalszym wojnom na Ziemi, ale nie wie, że na urząd został wybrany jako figurant. Znakomita opowieść sensacyjna, odsłaniająca mało przyjemne aspekty władzy.
[Egmont Polska]


"Lucky Luke" tom 20: "Billy Kid"
Tytuł oryginalny: Billy The Kid
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris (Maurice de Bevere)
Tłumaczenie:
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 07.2007
Wydawca oryginału: Dupuis
Data wydania oryginału: 1962
Liczba stron: 48
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 22,90 zł
ID: 1680
Tym razem Lucky Luke musi się zmierzyć z... dzieckiem. Ale nie jest to byle jakie dziecko, a sam Billy Kid, jeden z najsławniejszych rewolwerowców Dzikiego Zachodu! Rozkapryszony i pewny siebie Billy terroryzuje pewne małe miasteczko i myśli, że nikt nie będzie w stanie mu dorównać. Aż pojawia się Lucky i postanawia pokazać chłopcu, na czym polega dobre wychowanie.
[Egmont Polska]


"Ranma 1/2" tom 14
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 07.2007
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 17,00 zł
ID: 1681
Tak jak w poprzednim tomie, Ranma stara się zrzucić z siebie czar, który pozbawił go siły. By osiągnąć cel, chwyta się różnych nowych metod walki - między innymi Ostatecznego-Fu i Ognistej Pięści. Zobaczysz też, jak zawstydzony i wściekły może być Ranma, kiedy się dowie, że ktoś zrobił mu zdjęcia w negliżu!
[Egmont Polska]


"Saga o potworze z bagien"
Tytuł oryginału: Saga of the Swamp Thing
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Steve Bissette, John Totleben
Kolory: Tatjana Wood
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Obrazy grozy
Data wydania: 07.2007
Wydawca oryginału: DC Comics - Vertigo
Data wydania oryginału: 02.1998
Liczba stron: 176
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 69,00 zł
ID: 1682
Nocą niemal sobie wyobrażasz, jak by to wyglądało, gdyby odparować bagno, a z jego esencji wydestylować formę cielesną. Gdyby cały szlam, cała soczysta zgnilizna i wszystkie zapomniane kości szczurów powstały i na dwóch nogach zaczęły człapać przez płyciznę. Gdyby bagno miało duszę i gdyby ta dusza chodziła jak człowiek...

Seria o Potworze z Bagien (Swamp Thing), zapoczątkowana w 1972 roku przez scenarzystę Lena Weina i rysownika Berniego Wrightsona, opowiadała początkowo o naukowcu-idealiście o nazwisku Alec Holland i jego młodej żonie Lindzie, którzy na mokradłach w Luizjanie wspólnie pracowali nad wspomagającą wzrost roślin formułą "biowzmacniającą". Pewnego razu z powodu wybuchu bomby płonące, chwiejące się na nogach ciało Aleca Hollanda, przesiąknięte nieprzebadanymi związkami chemicznymi, wytoczyło się na bagna, by zniknąć w mętnej wodzie. Jak to często w komiksach bywa, to na pozór tragiczne zdarzenie okazało się mieć jedynie tymczasowe skutki.

Alan Moore, zainspirowany dokonaniami Lena Weina i Berniego Wrightsona, wyniósł w latach osiemdziesiątych stworzonego przez nich bohatera na nowy poziom, wykorzystując swój niepowtarzalny styl narracji. Jego prowokacyjne i nowatorskie scenariusze, w których groza przybiera formę największego lęku ofiary, sprawiły, że krytycy i czytelnicy uznali "Sagę o Potworze z Bagien" za jeden w wielkich komiksów końca dwudziestego wieku.

W tym albumie zebrano klasyczne historie z wielokrotnie nagradzanej serii Alana Moore'a - autora wyróżnionych nagrodą Hugo "Strażników", wybitnej serii, która ugruntowała jego pozycję najznamienitszego scenarzysty we współczesnym komiksie. Tom zilustrowali Stephen Bissette i John Totleben, autorzy znani w branży komiksowej z umiejętności budowania nastroju grozy.

Album zawiera historie z zeszytów nr 21-27 pierwotnie opublikowanych w Stanach w latach 1983-84.
[Egmont Polska]


"Śmierć"
Tytuł oryginału: "Death: The High Cost of Living", "Death: The Time of Your Life"
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Chris Bachalo, Mark Buckingham, Mark Pennington, Dave McKean
Okładka: Dave McKean
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 07.2007
Wydawca oryginału: DC Comics – Vertigo
Data wydania oryginału: 11.1993, 04.1996
Objętość: 200 stron
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 49,00 zł
ID: 1683*
Opis wydawcy:
Ta kobieta nie nazywa się Śmierć wyłącznie dlatego, że to srogie imię pasuje do mocno podmalowanych oczu i czarnych dżinsów. Ona naprawdę jest Śmiercią, kosiarzem, kimś, kto zabiera nas, gdy nasz czas dobiega końca. Okazuje się, że płaszcz, kosa i szkielet to tylko "zła prasa". W postaci samej Śmierci nie ma niczego ponurego.

Śmierć jest starszą siostrą Snu, głównego bohatera serii "Sandman" Neila Gaimana. Po raz pierwszy czytelnicy mieli okazję poznać ją już w pierwszym tomie tego cyklu, w odcinku "Odgłos jej skrzydeł". W polskim wydaniu "Śmierci" znalazły się dwie historie, które Neil Gaiman poświęcił tej postaci: "Wysoka cena życia" i "Pełnia życia". Jak często przewrotnie bywa u Gaimana, autor opowiadając o śmierci, snuje niekończącą się opowieść o życiu.

Głównym bohaterem "Wysokiej ceny życia" jest Sexton Furnival, szesnastolatek, który w swojej normalnej – jak uważa – egzystencji nie widzi większego sensu. Pragnie umrzeć. Myśli tak aż do dnia, kiedy spotyka dziwną, czarnowłosą dziewczynę, której cała rodzina zginęła w wypadku, i która nosi na szyi duży krzyż Ankh. Jak się okaże wkrótce po tym spotkaniu, rzeczywistość wygląda trochę inaczej, niż mu się dotąd wydawało w jego "dojrzałym", szesnastoletnim życiu.

"Pełnia życia" w centrum wydarzeń stawia natomiast dwie kochanki, Foxyglove i Hazel, wspominane w "Wysokiej cenie życia", ale i pojawiające się wcześniej także w "Sandmanie", choćby jako drugoplanowe bohaterki "Zabawy w Ciebie". Tym razem opowieść o pogodnej Hazel, która właśnie została matką, i coraz bardziej popularnej Foxyglove, robiącej karierę piosenkarki, dobiegnie końca. Dziewczyny nie tylko będą musiały stawić czoło problemom narastającym między nimi – w cieniu ich pustego domu pojawi się Śmierć. A ona nigdy nie przychodzi bez powodu.

Polskie wydanie zawiera dwa amerykańskie albumy: "Death: The High Cost of Living" oraz "Death: The Time of Your Life".
[Egmont Polska]


"Thorgal" tom 14: "Aaricia"
Scenariusz: Jean van Hamme
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 07.2007
Poprzednie wydanie: Egmont 2003
Wydawca oryginału: Le Lombard
Data wydania oryginału: 1989
Liczba stron: 48
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,90 zł
ID: 1684
W tym tomie przenosimy się do dzieciństwa Thorgala i jego przyszłej żony, Aaricii, by poznać kilka krótkich opowieści o ich młodzieńczych przygodach. Dowiadujemy się, kim był przybrany ojciec Thorgala, w jakich okolicznościach królewską władzę zdobył Gandalf Szalony, dlaczego Thorgal musiał uciekać ze swojej rodzinnej wioski oraz przy jakiej okazji Aaricia poznała zarówno złośliwe demony, jak i dobrodusznego, choć fajtłapowatego boga Vigrida z Asgardu.
[Egmont Polska]


przykładowe plansze

"Thorgal" tom 28: "Kriss de Valnor"
Scenariusz: Jean van Hamme
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Kolory: Graza (Grażyna Kasprzak)
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Wydawca: Egmont Polska
Poprzednie wydanie: Egmont 2004
Data wydania: 07.2007
Wydawca oryginału: Le Lombard
Data wydania oryginału: 10.2004
Liczba stron: 48
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,90 zł
ID: 1685
Wszyscy są przekonani, że Thorgal zginął i został pochowany na wyspie turniejowej. Jedynie Aaricia wierzy, że przeżył, i dlatego wciąż szuka sposobu, by uciec z Bizancjum, gdzie wraz z dziećmi przebywa jako zakładniczka na cesarskim dworze. Po kolejnej próbie ucieczki zostaje skazana na roboty w kamieniołomach. Spotyka w nich Kriss de Valnor! Kobiety będą musiały zapomnieć o wzajemnej nienawiści, jeśli myślą o skutecznej ucieczce. Przy okazji Aaricia pozna mało dla niej przyjemną tajemnicę ze wspólnego okresu życia Thorgala i Kriss, kiedy ci byli przywódcami piratów.
[Egmont Polska]


zapowiedzi:

czwartek, 12.07.2007
"Dogmat" jeszcze w tym roku

przykładowe plansze

Komiks "Dogmat" Łukasza Chmielewskiego i Piotra Białczaka prawdopodobnie jeszcze w tym roku doczeka się kontynuacji - poinformowało Studio Domino. Wszystkie strony drugiego tomu są już narysowane. Obecnie rysownik zajmuje się ich kolorowaniem. Cały album będzie miał 60 plansz, z których sześć już teraz wydawca udostępnił razem z poniższym tekstem:

Autorzy podkręcają tempo akcji. Łamigłówkę rozbudowują o kolejne elementy. Szczególnie o te z przeszłości - dalszej i bliższej. Na szachownicy pojawiają się nowe pionki, a niektóre ze starych zostają wyeliminowane. Figury, w rękach (umysłach) których mogą kryć się klucze do rozwiązania narastającej zagadki, powoli ukazują swoje oblicza i swoje natury. Pojawiają się odniesienia do przestrzeni paranormalnej/nadnaturalnej. Jednak pytanie: "Czy zawsze czarne jest czarne, a białe jest białe?" będzie nadal nurtować czytelnika. Podobnie to, czym jest materiał zawarty na płycie CD, w posiadanie której chce wejść tak wielu.
[Jarek Obważanek]


sklepy:

piątek, 6.07.2007
Wydane w czerwcu

"Asteriks" tom 30: "Galera Obeliksa"
Tytuł oryginału: La galere d'Obélix
Scenariusz: Albert Uderzo
Rysunki: Albert Uderzo
Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2007
Wydanie: II
Wydawca oryginału: Les éditions Albert René
Data wydania oryginału: 1996
Liczba stron: 56
Format: 22 x 29,5 cm
Oprawa: miękka i twarda (dwa wydania)
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 19,90 zł (oprawa miękka), 24,90 zł (oprawa twarda)
ID: 1644
Obeliks po raz pierwszy od czasów dzieciństwa dostaje możliwość wypicia cudownego napoju magicznego, który dodaje siły. Ale, jak to on, nie zna umiaru i wypija cały kocioł napoju! Efekty są opłakane: zamienia się w kamień. Aby odczynić czar, druid Panoramiks przygotowuje kolejny magiczny wywar, tyle że pod jego wpływem Obeliks zamienia się w dziecko. Dopiero po tym zdarzeniu rozpoczynają się prawdziwe przygody Galów, którzy, by przywrócić Obeliksowi jego dawną postać, muszą wyruszyć w daleką morską wędrówkę. Zawędrują nawet na Atlantydę.
[Egmont Polska]


"Blacksad" tom 3: "Czerwona dusza"
Tytuł oryginału: Âme rouge
Scenariusz: Juan Diaz Canales
Rysunki: Juanjo Guarnido
Tłumaczenie:
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Dargaud
Data wydania oryginału: 11.2005
Liczba stron: 56
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 35,00 zł
ID: 1645
Akcja tomu rozgrywa się w Ameryce lat 50., kiedy szaleje "polowanie na czarownice" senatora McCarthy'ego, skierowane przeciwko ludziom o przekonaniach lewicowych. Blacksad nieświadomie wkracza w sam środek tej zawieruchy, choć tak naprawdę miał ochotę jedynie poderwać piękną pisarkę z "postępowych" kół artystycznych. Jak zwykle w albumach tej serii, autorzy znakomicie łączą elementy sensacyjne z humorystycznymi, jednocześnie ukazując skomplikowane zależności czasów zimnej wojny.
[Egmont Polska]


"Brzoskwinia" tom 11
Scenariusz: Miwa Ueda
Rysunki: Miwa Ueda
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 168
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 19,00 zł
ID: 1646
Dalsze przeżycia Momo, która wciąż nie może się zdecydować, kogo kocha. Daje się zaprosić na imprezę Ryo, starszemu bratu swojego chłopaka, Kairiego. Ten jednak okazuje się nie tak miły, jak był na początku. Dochodzi do szamotaniny. Przerażona Momo ucieka i spotyka Kairiego. Z kolei rywalka Momo, Sae, zakochuje się w Ryo i robi wszystko, aby pogrążyć rywalkę. Album pełen manewrów miłosnych, a i tak nie wiadomo, kto kogo naprawdę kocha.
[Egmont Polska]


przykładowe plansze

"Darkness" wydanie kolekcjonerskie tom 2
Scenariusz: Christina Z., David Wohl
Rysunki: Mark Silvestri, Michael Turner
Kolory:
Tłumaczenie: orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 06.2007
Liczba stron: 144
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 39,90 zł
ID: 1647
Samotność dokucza nawet tym, którzy posiedli potężne moce. Tym bardziej jeśli nie mogą robić tego, co chyba każdy lubi.
[Mandragora]

Przeokładkowanie - zeszyty 4-9 w jednym tomie.


"El Gaucho"
Scenariusz: Hugo Pratt
Rysunki: Milo Manara
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Mistrzowie Komiksu. Nowa kolekcja
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału:
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 144
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 79,00 zł
ID: 1648
Pokazując podbój "Nowego Świata", często akcentuje się brutalność i przemoc. Rzadko kiedy kreśli się jego historię pełną namiętności i ludzkich żądz. "El Gaucho" Hugo Pratta i Milo Manary z rozmachem przedstawia epizody z XIX-wiecznej walki Argentyny o niepodległość. Twórcy przede wszystkim skupiają się tu jednak na protagonistach - jak często w ich utworach bywa, bohaterach zmagających się ze swoimi pragnieniami.

Po "Indiańskim lecie" (wydanym w kolekcji Mistrzowie Komiksu w 2006 roku), "El Gaucho" z 1983 roku jest drugą częścią luźno powiązanego fabularnie cyklu, w którym obaj artyści zamierzali przedstawić podbój obu Ameryk. "Indiańskie lato" opowiadało o trudnym współżyciu białych osadników i Indian w Ameryce Północnej. Bohaterowie "El Gaucho" - Tom Browne, dobosz na brytyjskim statku, czy Molly Malone, irlandzka prostytutka - zabierają czytelnika na wyprawę do walczącej o niepodległość Ameryki Południowej.

Pratt i Manara są uważani za największych włoskich twórców komiksowych. Sławę pierwszemu przyniosła monumentalna seria przygód o obieżyświacie i awanturniku Corto Maltese. Manara zasłynął przede wszystkim jako twórca wyrafinowanego komiksu erotycznego. Jest jednak autorem nie tylko "Guliveriany", czterech części "Klika" czy "Kamasutry", ale i onirycznych przygód Giuseppe Bergmana w poświęconym mu cyklu, czy ilustracji w komiksach do scenariuszy Federico Felliniego (wydane zbiorczo przez Post jako "Dwie podróże z Fellinim" historie "Podróż do Tulum"i "Podróż G. Mastorny").

Jednak niezależnie od tego jaki komiks Manara rysuje, na plan pierwszy zawsze wysuwają się w nim kobiety. Czasem zniewolone, czasem oszukiwane - za każdym jednak razem zmysłowe i piękne. Jak się okazuje, także krwawa historia podboju Ameryk może być opowieścią, w której jest miejsce na erotykę.

Komiks tylko dla dorosłych.
[Egmont Polska]


przykładowe plansze

"Essential. Amazing Spider-Man" tom 2
Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Steve Ditko, John Romita
Okładka:
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 544
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 79,90 zł
ID: 1649
Spektakularne losy niepozornego nastolatka Petera Parkera, który, gdy dobro tego potrzebuje, przeobraża się w błyskotliwego i niepokonanego pogromcę przestępców - Spider-Mana. Z każdą wygraną walką nasz bohater przechodzi bardzo trudną lekcję życia; z wielką mocą wiąże się bowiem wielka odpowiedzialność! Ponad 500 stron akcji, suspensu, dramatu, humoru i romansu. Poznaj klasyczne przygody jednego z najpopularniejszych superbohaterów oraz jego barwnych przyjaciół i wrogów.
[Mandragora]


"Fullmetal Alchemist" tom 6
Scenariusz: Arakawa Hiromu
Rysunki: Arakawa Hiromu
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Shonen GanGan
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: B6
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 14,95 zł
ID: 1650


"Garfield" tom 41: "Starszy i szerszy"
Tytuł oryginału: Older & Wider
Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Ballantine Books
Data wydania oryginału: 01.2005
Liczba stron: 96
Format: 21,5 x 22 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 24,90 zł
ID: 1651
Nie trzeba się starzeć z godnością! Garfield nie jest stary - woli uważać się za młodego inaczej. Z biegiem lat poszerzył swoje horyzonty oraz, rzecz jasna, obwód pasa. W tym zupełnie nowym zbiorze komiksów nasz zrzędliwy bohater udowadnia, że wciąż wiele potrafi - przede wszystkim potrafi wiele zjeść.

41 tom pełnego wydania.
[Egmont Polska]


"Inu-Yasha. Baśń z feudalnych czasów" tom 8
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 17,00 zł
ID: 1652
Główna bohaterka jest wściekła na Inu-Yashę, bo poprzez ciągłe wędrówki w przeszłość nie daje sobie rady w szkole. Ale Psi Demon potrzebuje pomocy, więc dziewczynka znów włącza się do walki z potężnymi demonami. Tym razem muszą rozprawić się z potężnym Royakanem, a pokonać go mogą tylko wtedy, kiedy zdobędą kolejny fragment magicznego kamienia Shikon. W tym tomie pojawią się także inni wrogowie naszych bohaterów - a z każdym z nich trzeba będzie stoczyć niebezpieczną walkę.
[Egmont Polska]


"Kajtek i Koko": "Śladem białego wilka"
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Klasyka Polskiego Komiksu
Data wydania: 06.2007
Liczba stron: 160
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 39,00 zł
ID: 1653
W albumie znajduje się opowieść, która w latach 60. ukazywała się na łamach "Wieczoru Wybrzeża", a dwadzieścia lat później została wznowiona w trzech zeszytach (w kolorze). Obecne wydanie zawiera wszystkie części komiksu. W tej opowieści Janusz Christa zrezygnował z elementów fantastycznych, tak często pojawiających się w serii, zastępując je opowieścią detektywistyczno-szpiegowską.

Profesor Kosmosik zleca głównym bohaterom zbadanie sprawy tajemniczego białego wilka, który pojawia się na Mazurach. Kajtek i Koko od razu zostają wplątani w skomplikowaną intrygę związaną z domniemanym skarbem, schowanym w poniemieckich bunkrach. Muszą stawić czoło nie tylko szajce przestępców, ale także milicji, która uważa ich za groźnych przestępców! Oprócz ucieczek i pogoni, strzelanin i podstępów, Christa jak zwykle nasycił swój komiks humorem i delikatną ironią, odnoszącą się do warunków ówczesnej polskiej rzeczywistości.

Album udowadnia, że Christa jest nie tylko klasykiem polskiego komiksu fantastycznego, ale również kryminalnego. "Śladem białego wilka" to jedna z najlepszych polskich opowieści kryminalnych.
[Egmont Polska]


przykładowe plansze

"Kozure Ōkami. Samotny Wilk i Szczenię" tom 6: "Święto zmarłych"
Scenariusz: Kazuo Koike
Rysunki: Gōseki Kojima
Okładka: Frank Miller
Tłumaczenie: Cezary Komorowicz, Witold Nowakowski
Słownik, posłowie i konsultacja: Witold Nowakowski
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Futabasha
Data wydania oryginału: 1971 (w "Manga Action")
Liczba stron: 280
Format: 10,2 x 15,2 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 19,90 zł
ID: 1654*
W tym tomie Ogami mierzy się z najbardziej niebezpiecznym mordercą w okolicy, odkrywa niecne zamiary trupy oszustów oraz podstępem demaskuje niegospodarnego Pana, a także stawia czoła najniebezpieczniejszym ninja shōguna z klanu Kurokuwa!

Patronat nad serią objął serwis WRAK.PL.
[Mandragora]


"Nie, dziękuję!" tom 1
Scenariusz: Ai Morinaga
Rysunki: Ai Morinaga
Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Wydawca: Waneko
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału:
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 176
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 16,90 zł
ID: 1655
Homare, nieśmiała gimnazjalistka, trafia do obcej rodziny jako "zastaw" za dług jej rodziców. Ma pracować jako gosposia u wdowca i jego dorastających synów aż dług zostanie oddany, albo ona go odpracuje (czyli prawdopodobnie do końca życia). Jednak praca wśród trzech przystojnych chłopaków nie jest taka prosta. Szczególnie, gdy przeszkadza w niej dzika i nieujarzmiona natura pod postacią kota. Pożar, poświęcenie, wybuchające jedzenie i wściekła kocica - sprawdź co łączy te sprawy!
[Waneko]


przykładowe plansze

"Piwnica, czyli jak Myszka stracił kropki"
Scenariusz: Filip "Fil" Wiśniowski
Rysunki: Filip "Fil" Wiśniowski
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 06.2007
Liczba stron: 48
Format: A5
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,90 zł
ID: 1656
Kotek, Ludek, Dżordż, Brus. Czterech chłopaków. Czterech machos. Czterech Wybrańców, których Los pcha prosto w najbardziej niesamowitą przygodę tego lata! Ich przeznaczeniem jest stawić czoła najbardziej ponurym okropnościom, jakie zna świat; zstąpić do czeluści piekieł (które, nota bene, znajdują się w piwnicy chaty Kotka) i wydobyć z plugawych macek diabelskich pomiotów ich gringo - Myszkę we własnej osobie.
Duużo akcji, męskiej przygody i chłopięcej przyjaźni, a wszystko w Full HD i pełnym kolorze!
[Mandragora]


"Thorgal" tom 26: "Królestwo pod piaskiem"
Tytuł oryginału: Le Royaume sous le Sable
Scenariusz: Jean van Hamme
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2007
Poprzednie wydanie: Egmont 2002
Wydawca oryginału: Le Lombard
Data wydania oryginału: 2001
Liczba stron: 48
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,90 zł
ID: 1657
Thorgal wraz z rodziną szukają krainy, gdzie mogliby zamieszkać i żyć z dala od przemocy i tyranii. Dobijają łodzią do piaszczystych brzegów Afryki. Pustynia jest tak niegościnna, że postanawiają zawrócić. Wtedy napotykają dwójkę tubylców i wraz z nimi udają się do ich osady. Ale okazuje się, że miejscowi wcale nie są zwykłymi koczownikami. Thorgal znów poznaje kolejny element układanki, która mówi, kim jest i skąd przybył, kim byli jego rodzice oraz jakie plany względem Ziemi mieli spokrewnieni z nim przybysze z kosmosu.
Van Hamme i Rosiński postanowili w tym albumie zamknąć pewien niedopowiedziany rozdział z "gwiezdnej" przeszłości Thorgala. Wiele wyjaśnili, ale też pozostawili kilka zagadek.
[Egmont Polska]


przykładowe plansze

"Thorgal" tom 27: "Barbarzyńca"
Tytuł oryginału: Le barbare
Scenariusz: Jean van Hamme
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Kolory: Graza (Grażyna Kasprzak)
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Wydawca: Egmont Polska
Poprzednie wydanie: Egmont 2003
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału: Lombard
Data wydania oryginału: 11.2002
Liczba stron: 48
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,90 zł
ID: 1658
Bezpośrednia kontynuacja losów Thorgala i jego rodziny z poprzedniego tomu. Autorzy wprowadzają czytelnika w świat średniowiecznego Cesarstwa, ukazanego na wzór bizantyjski. Bohaterowie nadal przebywają w Afryce, tyle że nie są już wolnymi ludźmi - trafili w ręce łowców niewolników. Zostali sprzedani zarządcy prowincji należącej do Cesarstwa. Thorgal zostaje zmuszony do wzięcia udziału w zawodach polegających na polowaniu na ludzi, ale dzięki swym niepospolitym umiejętnościom posługiwania się łukiem wychodzi z nich cało. Gubernator dostrzega talent Thorgala i rozkazuje mu reprezentować swoją prowincję w zawodach łuczniczych. Osiągnięcie sukcesu nie będzie jednak wcale łatwe. Przy okazji Thorgal musi uwolnić swoją rodzinę, która jest gwarantem jego wierności wobec gubernatora.
[Egmont Polska]


"Tokyo Mew Mew" tom 7
Scenariusz: Reiko Yoshida
Rysunki: Mia Ikumi
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału:
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 194
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 12,95 zł
ID: 1659
Ostatni tom serii.


"Yami No Matsuei. Ostatni Synowie Ciemności" tom 4
Scenariusz: Yoko Matsushita
Rysunki: Yoko Matsushita
Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Wydawca: Waneko
Data wydania: 06.2007
Wydawca oryginału:
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 16,90 zł
ID: 1660
Autorka uraczyła nas tym razem trzema oddzielnymi opowiastkami. Dwie pierwsze pokazują codzienne życie pracowników Enmacho oraz innych sekcji. Odkryte zostaną brudne i cokolwiek zboczone tajemnice niektórych członków administracji Hadesu. Nie zabraknie także ekscentrycznego Hrabiego! Trzecia opowieść dzieje się w szkole męskiej o bardzo ostrym rygorze. Tsuzuki i Hisoka muszą rozwikłać zagadkę brutalnego morderstwa na jednym z uczniów. Sprawa z każdą chwilą robi się coraz krwawsza i mroczniejsza.
[Waneko]

ARCHIWUM - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa