ARCHIWUM

31.01.2001


Ferie z komiksem

[Bałwanek]

Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18
W najbliższą sobotę (3 lutego), Łódzki Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników literatury obrazkowej na kolejną imprezę komiksową. Uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć ekspozycję komiksów najlepszych rysowników amerykańskich. W programie są również projekcje filmów zrealizowanych na podstawie komiksów: GHOST IN THE SHELL - słynny cyberpunkowy anime, poetycka opowieść o policjantce-androidzie poszukującej groźnego hackera; serial animowany SPAWN opowiadający historię demonicznego mściciela wskrzeszonego przez Szatana, który wbrew swemu stwórcy staje po stronie dobra i walczy z innymi wysłannikami ciemności (wersja oryginalna). Podczas warsztatów komiksowych będzie mowa o tworzeniu historii obrazkowych. Natomiast na giełdzie kolekcjonerskiej uczestnicy będą mogli kupić, sprzedać lub wymienić się komiksami. Będą najnowsze wydawnictwa amerykańskie, oraz archiwalne komiksy polskie. Początek o godzinie 12. Wstęp wolny.
[Witek Idczak]


Wydano

[Gigant poleca 2/2001] [Chirality 1]    

WRAK po liftingu
Zakończyłem zmiany dodając nową wersję bocznych skrótów (niewidoczne dla użytkowników NN, bo musiała zostać stara wersja).


30.01.2001


Arena Komiks 2

[Arena Komiks 2 - okładka]

Już jest Arena Komiks 2 (kwartalnik czyli styczeń - marzec 2001), 64 strony, kolorowa lakierowana okładka, nierosklejający się grzbiet! (zmienili drukarnię, miejmy nadzieję, że kartki będą się trzymały), cena 14,00 zł. A w środku m.in.: "MISJA", odc. 2 A.Madej; "TABULA RASA" odc. 2, D.Wojda & K.Gawronkiewicz; "POPMAN", T.Tomaszewski; "PAULA", P.Kabulak & T.Piorunowski; "MIKROPOLIS", D.Wojda & K.Gawronkiewicz; tekst A.Ruska o wystawie we Frankfurcie; wywiad z K.Tkaczykiem autorem komiksu "Straine".
Oczywiście komiks można zamówić także przez Internet korzystając z naszego "sklepiku".
[Serwis Komiksowy]


Z.N.A.K. 2

[Z.N.A.K. 2 - okładka]

Rozglądajcie się po księgarniach i empikach... A w drugim numerze: kontynuacja rozpoczętych historii, nowe szorty, rozwiązanie konkursów, korespondencja z czytelnikami, plakat, rysunki czytelników oraz odrobina publicystyki...
Grono osób współpracujących z redakcją magazynu poszerzyło się o znanego rysownika Andrzeja Janickiego, który wykonał wspaniałe plansze do jednej z serii - "Kołysanka".
[Serwis Komiksowy]


WRAK po liftingu
Dziś spore, choć nie gwałtowne, zmiany wyglądu serwisu. Jest teraz przystosowany nawet do rozdzielczości 800x600.
Poza tym pojawił się spis serii Lucky Luke, w jednym miejscu niepewny. Jeśli ktoś wie gdzie w spisie powinien znaleźć się album "La bataille du riz", proszę o kontakt.


28.01.2001


RAK
Najblizsze spotkanie wypada 10 lutego 2001.
W czesci anime na pewno dokonczymy projekcje Please Save My Earth (jest razem 6 czesci - do wyswietlenia zostaly #5 i #6), a pozostaly czas czyms sie wypelni - jeszcze nie wymyslilem :)

Dalej - konwenty:
w marcu czekaja nas w Rzeszowie 2 konwenty:
- Fantastykon 2001 - 17/18 marca - non stop. Bedzie mocny program anime i konkursy z nagrodami (tym razem mamy wiecej kasy na nagrody ;) Anime beda puszczane z projektora i w telewizrze. Szczegoly w opracowaniu. Jesli ktos mialby jakies specjalne zyczenia, co do tytulow, to prosze o sugestie :)
- VI Podkarpackie Spotkania z Komiksem - 24/25 marca. Temat przewodni: komiks w internecie. Program anime bedzie raczej nie za mocny. Na razie szczegolow brak.

Poza tym: na poczatku lutego mamy w Błaszkach Anime no Kai 2, na poczatku marca w Katowicach - Asucon, a na poczatku kwietnia w Krakowie - Yokkon.
[Wojtek Kulasa]


18.01.2001


Wydano
Tu Detektyw Jeż tom 4
Fushigi Yuugi tom 2
Neon Genesis Evangelion 1/2001


Produkt 5

[Produkt 5 - okładka]

Ukaże się po 20 stycznia 2001!
Jak widać obok, będzie inna okładka, niż prezentowana w grudniu.

Wiadomość z ostatniej chwili od autorów "Produktu":
Są duże szanse na to, że "Produkt" od marca ruszy jako miesięcznik. W planach mamy rozwinięcie historii Dren - to będzie bardzo mroczna, pokręcona opowieść. Z Simsonem pracujemy nad scenariuszem do komiksu "Los Goblinos" - o ćpunach-goblinach w realiach dzikiego zachodu (do koktajlu dodać należy pojawiające się znienacka orkiestry bigbandowe). Pomysł powstał podczas libacji alkoholowej, zadymianej THC, więc szykuje się ostra, narkotyczna wizja wild westu (przebije Biegunkę). W styczniu zadebiutuje również Gangsta, świetny nowoczesny komiks, osadzony w klimatach retro (skorumpowani gliniarze, zakłamani politycy, prohibicja, gangsterzy). W rolach głównych nasza maskotka - Pazur, któremu asystuja Butch i Kosa, w tle cała galeria chorych postaci, płatni zabójcy, namiętne kocice, wszystko zakrapiane czarnym humorem. Mamy nadzieję, że Jeż Jerzy również zagości na naszych łamach na dłużej (na pewno pojawi się w marcowym numerze). Owocne są także nasze kontakty z "Cyrkielnią", współprace rozpoczął Bartosz Minkiewicz - współtwórca Straine'a. Nowym hitem będą Opowieści na Sygnale Simsona, komiksy z życia wzięte (Simson specjalnie załapał się na dyżur w karetce, aby skompletować historie). Cena nie powinna przekroczyc 8,90 zł, ale za takie atrakcje warto zapłacic każdą cenę...
[Serwis Komiksowy]


Spotkanie RAK
Najblizsze spotkanie RAKu bedzie 20 stycznia, jak zwykle 12.00 - anime/manga, 14.00 - komiks. W czesci anime poleci film "Please Save My Earth", odcinki 1-4 z polskimi napisami. W sumie jest tego 6 odcinkow, 2 pozostale pojda na nastepnym spotkaniu.
Na spotkaniu komiksowym nie bedzie Wojtka Birka, na spotkaniu anime nie bedzie mnie :)
[Wojtek Kulasa]


Lista dyskusyjna RAKa
Możesz dostawać informacje o spotkaniach na e-mail (szybciej niż aktualizacje strony). Wystarczy wpisać się na listę dyskusyjną. W tym celu wyślij pusty mail na ten adres. Listę założył i prowadzi Wojtek Kulasa.


4.01.2001


Wydano

[Aliens: Anioły Apokalipsy] [Czeœć, Michael! 8]    

Komiksowy Nowy Rok

[Komiksowy Nowy Rok]

Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18
W najbliższą sobotę (6 stycznia), Łódzki Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników literatury obrazkowej na pierwszą w nowym wieku imprezę komiksową. Uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć ekspozycję komiksów prezentujących futurystyczne wizje XXI wieku. W programie są również projekcje filmów zrealizowanych na podstawie komiksów: ASTERIX i OBELIX kontra CEZAR z Gerardem Depardieu, opowiadający wesołe przygody dwóch galijskich wojowników z czasów Imperium Rzymskiego; manga AKIRA, rozgrywająca się w scenerii Nowego Tokio, odsłaniająca tajemnicę niesamowitego, niebezpiecznego eksperymentu naukowego; animowany SPAWN opowiadający historię demonicznego mściciela wskrzeszonego przez Szatana, który wbrew swemu stwórcy staje po stronie dobra i walczy z innymi wysłannikami ciemności (wersja oryginalna). Na giełdzie kolekcjonerskiej będzie można kupić, sprzedać lub wymienić się komiksami. Będą najnowsze wydawnictwa amerykańskie, oraz archiwalne komiksy polskie. Początek o godzinie 12. Wstęp wolny.
[Witek Idczak]

ARCHIWUM - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa