NEWSROOM

niedziela, 8.05.2011

wrak

Pożegnanie z bronią

Uwaga Strona nie działa i nie potrafię jej naprawić (wymga przepisania kodu z PHP 5 na PHP 7).

Po długim namyśle podjąłem decyzję o zakończeniu kariery redaktora naczelnego WRAKa. Prowadziłem ten portal raz lepiej raz gorzej przez niemal 11 lat, czyli ponad 1/3 swojego życia. Miałem kupę frajdy z jego redagowania i z reakcji, jakie wśród was wywoływał. Dzięki niemu poznałem mnóstwo fantastycznych osób, miałem okazję zaglądać za kulisy wielu ciekawych komiksowych inicjatyw. Czas jednak pogodzić się z tym, że w życiu obowiązków jest coraz więcej, a czasu nie przybywa. Aktualizacja Osoby zainteresowane moją aktualną działalnością zachęcam do śledzenia mnie na Facebooku, Twitterze czy Instagramie – na tym ostatnim zamieszczam króciutkie recenzje.

Nie rozstaję się z „komiksowem” – komiksowymi przyjaciółmi i znajomymi, komiksowymi imprezami, komiksowym internetem. Nadal będę wspierał wybrane inicjatywy w formie i zakresie, który uznam za stosowny, nadal będę robił zdjęcia na tych imprezach, na które uda mi się pojechać. Aktualizacja Od 2009 z żoną Aliną pod marką Dymkołamacze coraz intensywniej zajmuję się produkcją komiksów dla różnych wydawców.

Nie wiem co stanie się z portalem. Jego przestarzała konstrukcja uniemożliwia oddanie go „w dobre ręce”, jednak jego przyszłość jest całkowicie zależna od zewnętrznego wsparcia. Osoby zmartwione losem bogatego archiwum pragnę uspokoić, że nie zamierzam zdejmować portalu z sieci – mogę go utrzymywać na serwerze dowolnie długo.

Gorąco dziękuję za wsparcie, jakie od was dostawałem, serdecznie przepraszam tych, których przez te lata w taki czy inny sposób zawiodłem. Do zobaczenia na komiksowych imprezach i – być może – do przeczytania w innych zakątkach komiksowego internetu.

[Jarek Machała a.k.a. Jarek Obważanek]

[Kadr z komiksu, który na zlecenie WRAKa wykonali w 2005 roku Marek Lachowicz i Tomasz „TJFK” Kuczma.]
Kadr z komiksu, który na zlecenie WRAKa wykonali w 2005 roku Marek Lachowicz i Tomasz „TJFK” Kuczma.
ARCHIWUM

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

wcześniejsze