ARCHIWUM

piątek, 31.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane

"Kaczor Donald" nr 1/2005
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 31.12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 44
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: tygodnik
Cena: 4,50 zł
ID: 1012


czwartek, 30.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Hellsing" tom 5
Scenariusz: Kohta Hirano
Rysunki: Kohta Hirano
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 24.12.2004
Wydawca oryginału: Shonen Gahosha
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 200
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł
ID: 1010
A oto inny Nocny Łowca - Alucard - będący na usługach ludzi, dbający o to, by ciemne siły nie zagrażały jego "pracodawcom". Organizacja Hellsing kontra Letzt Batallion! Nadchodzi Wojna Totalna!
[JPF]kup w Imago.com.pl

"Vampire Princess Miyu" tom 6
Scenariusz: Narumi Kakinouchi
Rysunki: Narumi Kakinouchi
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 24.12.2004
Wydawca oryginału: Akita Shoten
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 212
Format: B6
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł
ID: 1009
Znowu jakiś shinma przedostał się do śwata ludzi, jego kryjówkę otaczają ciała ofiar. Miyu - wampirza księżniczka - zapoluje na niego i przywróci Porządek. Co ludzkie - do ludzi, co ciemności - w ciemność.
[JPF]


czwartek, 30.12.2004
zapowiedzi
Przykładowe plansze z drugiego "Klika"

Wydawnictwo Post nadesłało pierwsze cztery plansze z planowanego na styczeń drugiego tomu "Klika" Milo Manary. Więcej informacji na temat albumu znajdziesz w zapowiedziach.
[Jarek Obważanek]


czwartek, 30.12.2004
wydarzenia
Pierwsza w Polsce pracownia komiksowa

 

Na gdańskim Suchaninie zostanie otwarta pierwsza w Polsce profesjonalna pracownia komiksowa. Środki na realizację projektu zostały już zarezerwowane w budżecie miasta.

Pracownia to pomysł ludzi z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. "Mamy zamiar stworzyć komiksowe centrum, w którym pokażemy historię tego gatunku, etapy tworzenia komiksów i największych twórców" - tłumaczy Barbara Kacprzak z WiMBP.

W budżecie na 2005 rok miasto przeznaczyło na ten cel 214 tys. zł. "To świetna wiadomość" - mówi Paweł Braun, wicedyrektor biblioteki. - "Prawdę mówiąc byłbym zdziwiony, gdyby tak się nie stało. Od wielu miesięcy trwają prace nad powołaniem takiej pracowni. Przyznana kwota w pełnym stopniu zabezpiecza realizację projektu."

W pracowni, oprócz bogatego zbioru komiksów, znajdą się m.in. stanowiska komputerowe wyposażone w najlepszej jakości programy graficzne. Użytkownicy będą mogli przy nich krok po kroku uczyć się tworzenia komiksu. Przewidziane są też zajęcia z kaligrafii, a jedną z ciekawszych części będzie nauka kaligrafii japońskiej.

Jak zapewnia pracownik WiMBP Bogdan Ruksztełło-Kozłowski pracownia zainteresuje nie tylko dzieci. - Mamy już bogaty zbiór komiksów dla starszych czytelników - mówi.

"Na razie trudno mówić o konkretnym terminie oddania pracowni czytelnikom. Mam nadzieję, że uda się do tego doprowadzić jeszcze przed końcem roku szkolnego 2004/05" - przewiduje Braun.

Adaptacja pomieszczeń przeznaczonych na pracownię, które sąsiadują z filią nr 50 biblioteki wojewódzkiej przy ul. Paderewskiego 11 na Suchaninie, rozpocznie się już w styczniu.
[za: Marek Osiecimski - Gazeta Wyborcza Trójmiasto]


czwartek, 30.12.2004
zagranica
Cal McDonald wraca do IDW

Cal McDonald, detektyw stworzony przez Steve'a Nilesa, początkowo był postacią literacką. Niles napisał trzy powieści: "Savage Membrane", "Guns, Drugs and Monsters" oraz "Dial M for Monster", które wydało IDW. Jednak komiksy z przygodami Cala drukował Dark Horse (mini-serie "Abra Makabra" i "Last Train to Deadsville"). Teraz detektyw powraca do swojego domu w IDW komiksem "Supernatural Freak Machine: A Cal McDonald Mystery". Będzie to 6-częściowa mini-seria, której pierwszy numer ukaże się w Stanach w marcu. Rysunkami zajmuje się ponownie Kelley Jones.

Cal i jego upiorny towarzysz Mo'Lock stają w obliczu ucieczki z więzienia, która sygnalizuje powrót Dr Polynice, który ostatnio pojawił się w "Savage Membrane". Wraz z rozwojem historii Cal podjemuje nowe wyzwanie... ale czy mu podoła? To się okaże.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


czwartek, 30.12.2004
zagranica
Fantastyka w starciu z science fiction

Phil Jimenez sprowadził swoje osobliwe wizje do Vertigo pod postacią serii "Otherworld", która łączy w sobie dramatyczną strukturę i zespół postaci z widowisk pokroju "Ekspedycji Robinson" z fantastyką "Władcy pierścieni" i zawiłą techniką "Matrixa". Komiks, którego pierwszy numer pojawi się w Stanach w marcu, wraz z Jimenezem rysuje Andy Lanning.

Wyobraź sobie świat ogarnięty wojną. Idylliczną, sielankową krainę zamieszkana przez mitologiczne stworzenia, które prowadzą niekończącą się walkę z państwem technologicznym. W tę zawieruchę zostaje wrzucona grupa młodych ludzi - część przyjaciół, część nieznajomych - porwanych brutalnie z Ziemii i obdarzonych supermocami. Szczególnie jedna, Siobhan Moynihan, obiecująca wokalistka i studentka, zostaje poinformowana, że jest wybawczynią, która albo zakończy wojnę i ocali Otherworld... albo zniszczy go na zawsze.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


czwartek, 30.12.2004
recenzje
"Gunsmith Cats" tom 1: "Bonnie & Clyde"

W skrócie: W kategorii czysto rozrywkowej sensacji pierwszy tom serii "Gunsmith Cats" stoi na bardzo dobrym poziomie. Szybka i w sumie stosunkowo lekka lektura, podana z drobną dozą ironii. Jednocześnie komiks łatwo przyprawia o szybsze bicie serca w wielu dramatycznych momentach.
[Jarek Obważanek]

Przeczytaj całą recenzję.

WRAK POLECA


czwartek, 30.12.2004
zapowiedzi
Okładka drugiego "Klika"

Wydawnictwo Post zaprezentowało okładkę drugiego odcinka "Klika" Milo Manary, którego premiera planowana jest na styczeń 2005 roku. Więcej informacji na temat albumu znajdziesz w zapowiedziach.
[Jarek Obważanek]


środa, 29.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Hiroszima 1945. Bosonogi Gen" tom 2
Scenariusz: Keiji Nakazawa
Rysunki: Keiji Nakazawa
Tłumaczenie: Katsuyoshi Watanabe i Monika Gaczyńska
Wydawca: Waneko
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Shobunsha
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 260
Format: 148 x 210 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 25,00 zł
ID: 1008
Ta część opowieści o losach Gena Nakaoki pokazuje czym stało się życie mieszkańców Hiroszimy po wybuchu bomby atomowej. Ojciec Gena i dwójka jego rodzeństwa giną w płomieniach pożaru wywołanego przez bombę. Niebawem jednak na świecie pojawia się nowe dziecko w rodzinie Nakaoka - mała Tomoko. Gen wyrusza w długą wędrówkę, aby zdobyć ryż dla matki i siostry. Po drodze doświadczy rzeczy, które niesie ze sobą każda wojna.
[Waneko]kup w Imago.com.pl

"Record of Lodoss War" tom 2: "Szara
Wiedźma" tom 2

Scenariusz: Ryo Mizuno
Rysunki: Yoshihiko Ochi
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kodakawa Shoten Publishing Co., Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 216
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł
ID: 1007


"W.I.T.C.H." nr 47
Redaktor naczelny: Agnieszka Wielądek, Joanna Kuzincow
Scenariusz: Giulia Conti
Rysunki: Federico Bertolucci
Tłumaczenie: Joanna Szabunio, Maciej Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 44
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: dwutygodnik
Cena: 4,90 zł
ID: 1006


środa, 29.12.2004
filmy
Na planie "Fantastic Four"

 

Na stronie Yahoo! Movies pojawił się obszerny materiał z planu filmu "Fantastic Four" w reżyserii Tima Story'ego. Ponad 7-minutowy klip koncentruje się na gościnnym mignięciu Stana Lee w adaptacji, ale zawiera również wywiady z Jessicą Albą, Ioanem Gruffuddem, Michaelem Chiklisem i Julianem McMahonem. Zdjęcia do filmu powstają w Vancouver.

Dodatkowo prezentuję zdjęcie całej tytułowej czwórki, które trafiło do sieci dwa tygodnie temu.
[Jarek Obważanek na podst. ComingSoon.net]


wtorek, 28.12.2004
imprezy
Poznań Game Arena

Poznań Game Arena (PGA) to projekt dedykowany młodym ludziom, nowoczesnemu stylowi życia i różnym formom spędzania wolnego czasu. Impreza odbędzie się w weekend 25-27 lutego 2005 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, równocześnie z Targami Edukacji.

PGA to przynajmniej 15 tys. zwiedzających, przede wszystkim z zachodniej i centralnej Polski. W jednym miejscu skupieni zostaną ludzie o różnych zainteresowaniach, co gwarantuje wystawcom rozszerzenie potencjalnej grupy odbiorców. Zwiedzający sprawdzą swoje umiejętności w realnych sytuacjach znanych dotychczas ze świata wirtualnego.

PGA to sześć aren:

 • Fantasy Arena - komiksy i książki fantastyczne; największy na świecie turniej w gry figurkowe; całonocne batalie w fantastyczną grę karcianą Magic;
 • Tournament Arena - turnieje dla największych scen graczy w Polsce, mniejsze konkursy i fachowe prezentacje - zarówno PC, jak i konsole;
 • Paintball Arena - inauguracja Polskiej Ligi Paintballowej oraz europejski turniej w formule 5 Man; dla publiczności mniejsze pole i strzelnica;
 • Skate Arena - polska premiera austriackiego skate parku sprowadzanego na PGA przez Red Bulla, zawody i pokazy najlepszych riderów;
 • Moto Arena - pokazy Mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych i zawody dla publiczności na torze gokartowym;
 • Mobile Arena - prezentacja telefonów komórkowych z głównym naciskiem na najnowsze gry na te platformy.

Każdej arenie będzie towarzyszyć wystawa targowa. Każdy dzień będzie miał swoje wydarzenie muzyczne: począwszy od koncertu hip-hopowego (Liber, Mezo, 52 Dębiec, Doniu), poprzez koncert rockowy, a na eliminacjach Mistrzostw Polski DJ's skończywszy.

Trzydniowy karnet będzie można dostać za 25 zł, jednodniowe wejściówki to wydatek 12 zł. Za tę cenę będzie można uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych atrakcjach. Odbędzie się też cała masa konkursów z fantastycznymi nagrodami.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy.
[Paweł "Kurczak" Zdanowski - PGA]


wtorek, 28.12.2004
konkrursy
Konkurs komiksowy w ramach PGA

Organizatorzy Poznań Game Arena ogłosili konkurs na komiks, w którym każda praca ma szansę otrzymać nagrodę. Liczy się pomysł. Prace będą oceniane w kategorii open, w której mogą startować komiksy o dowolnej tematyce, oraz kategoria Nick z komiksami poświęconymi oficjalnej maskotce PGA - Nickowi. Termin nadsyłania prac upływa 4 lutego 2005 roku, a szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
[Jarek Obważanek]


wtorek, 28.12.2004
spotkania
KMX - klub komiksu w Katowicach

 

W Katowicach działa klub komiksu KMX, którego członkowie pod okiem Piotra Bodery zajmują się tworzeniem fanzina i samodoskonaleniem w dziedzinie komiksu. Spotkania klubu odbywają się we wtorki o 16:00 w Pałacu Młodzieży (ul. Mikołowska 26, sala 69, 3. piętro), a w ich trakcie członkowie prezentują prace wykonane w domu. Do dyspozycji klubu oddana jest sala i kilka komputerów, na których prace są skanowane i obrabiane, by trafić następnie na łamy wydawanego średnio raz w miesiącu zina. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść na spotkanie lub skontaktować się z klubem przez e-mail.
[Jarek Obważanek]


wtorek, 28.12.2004
zapowiedzi
"Otto Bohater" z Mandragory

Mandragora ujawniła, że w marcu wyda komiks Grzegorza Janusza i Krzysztofa Gawronkiewicza "Esencja: Otto Bohater", który zwyciężył w konkursie wydawnictwa Glénat i telewizji Arte na najlepszy europejski debiut komiksowy. Album będzie miał 48 stron w twardej oprawie. Oczywiście wcześniej komiks pojawi się na rynku frankofońskim. Zachodnią edycję Glénat wypuści już 5 stycznia. Tutaj możesz obejrzeć trzy plansze z francuskiego wydania.

Informacje na temat innych premier Mandragora przedstawi dopiero na przełomie stycznia i lutego.
[Jarek Obważanek]


poniedziałek, 27.12.2004
sklepy
Promocja "Just 5" w JPF na 2005 rok

 

Wydawnictwo J.P.Fantastica rozpoczęło dzisiaj noworoczną promocję w swoim sklepiku on-line. W jej ramach ceny wybranych tomów kilku tytułów zostały bardzo obniżone. W sumie dotyczy to aż 90 pozycji. Konkretnie chodzi o niektóre tomy serii:

Dodatkowo tytuły te podlegają wszelkim rabatom dostępnym w sklepiku. Promocja potrwa do 31 stycznia 2005 roku lub do wyczerpania nakładu. Więcej na jej temat przeczytasz na stronie głównej sklepiku.
[Jarek Obważanek]


piątek, 24.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Dobry Komiks" nr 31/2004: "Silent Hill: Dying Inside" nr 3
Scenariusz: Scott Ciencin
Rysunki: Aadi Salman
Okładka: Ashley Wood
Tłumaczenie: Krzysztof Papliński
Wydawca: Axel Springer Polska
Data wydania: 24.12.2004
Wydawca oryginału: Idea + Design Works, LLC.
Data wydania oryginału: 07.2004
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Cena: 5,90 zł
ID: 1005

 

Recenzja

Ostateczne starcie Christabelli, Lauryn oraz całej masy postaci, które dosłownie zostały stworzone do walki. Zakończenie mrocznej historii o ponurym miasteczku i jego niezwykłych mieszkańcach.

Zawiera historię z amerykańskiego numeru 5 i duży plakat.
[Dobry Komiks]


piątek, 24.12.2004
www
"KZ" nr 32

Długo oczekiwany 32 numer magazynu miłośników komiksu KZ do sieci trafił dokładnie dzisiaj. Jest pękaty jak nigdy, a to za sprawą imponującej ilości komiksów, które się w nim znalazły: "Misia" Lesława Mila i Mateusza Skutnika, "Dobroczyńcy" Jerzego Szyłaka i Rafała Szłapy z cyklu o Benku Dampcu, "Kobiety z wydm" Marty Blachury (43 strony!) oraz pierwszego epizodu "Wiatru ze Wschodu" Andrzeja, Faziego i Vlada. Poza komiksami nie zabrakło dużej ilości artykułów. Tematem wydania jest życie i twórczość Enkiego Bilala. Poza tym w numerze wywiady z Marvano, Stanem Sakai i Tomkiem Kołodziejczakiem; omówienie zeszytowych nowości z USA, teksty o komiksach "Corridor", "Ghost World", "Batman: The Long Halloween", "Louis Riel", "The Marquis", "Tangents", "Alive", "Kapitan Gleb Opowiada", "American Splendor", albumie "Art of Hellboy"; spojrzenie na listy komiksów wszechczasów w artykule "Ameryka tak czy inaczej, czyli 2% zgodności", krytyka albumu "Westerplatte" w tekście "Pro partia et gloria", omówienie postaci Kriss de Valnor, relacja z MFK 2004 i wreszcie recenzje komiksowych filmów oraz samych komiksów wydanych w Polsce.
[Jarek Obważanek]


piątek, 24.12.2004
prasa
"Ślizg" nr 1/2005

Do sprzedaży trafił już styczniowy numer "Ślizgu" w zmienionej szacie graficznej. Chociaż z okładki zniknął napis "komiks", to w środku pod tym względem nic się nie zmieniło. Jest kolejny odcinek "Jeża Jerzego", w którym tytułowy bohater odpowiada na list czytelnika, jest długi wywiad ze Stanem Sakai, są wreszcie komiksowe recenzje. Żadnego ze spodziewanych punktów nie zabrakło.
[Jarek Obważanek]


piątek, 24.12.2004
sklepy
Wyniki sprzedaży w październiku i listopadzie

 

Przedstawiam zaległe wyniki sprzedaży w październiku i listopadzie w księgarniach Imago.com.pl i Komiksiarnia. Zwycięzców zestawień w obu miesiącach można było łatwo przewidzieć: w październiku w obu sklepach wygrał nowy "Wilq", a w listopadzie nowy "Thorgal" (fanów nie odstraszyła wygórowana cena).
[Jarek Obważanek]


piątek, 24.12.2004
gadgety
Butik Tymka i Mistrza

Rafał Skarżycki i Tomasz Leśniak uruchomili kolejny butik, tym razem zawierający koszulki, bluzy, torby i kubki z Tymkiem, Mistrzem oraz towarzyszącymi im postaciami.
[Jarek Obważanek]


piątek, 24.12.2004
gadgety
Butik Grand Bandy

Również Marek Lachowicz otworzył drugi butik z gadgetami dotyczącymi bohaterów jego serii. Tym razem chodzi o dwie groźne babcie, czyli "Grand Bandę".
[Jarek Obważanek]


piątek, 24.12.2004
www
Debil Motoryczny i jego Ewiltuin

W listopadzie w sieci pojawił się nowy komiks paskowy - "Debil Motoryczny i jego Ewiltuin" Agaty Kuczmińskiej. Seria tworzona jest w technice 3D.
[Jarek Obważanek]


czwartek, 23.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Mars" tom 10
Scenariusz: Fuyumi Soryo
Rysunki: Fuyumi Soryo
Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Wydawca: Waneko
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 174
Format: 115 x 176 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 15,90 zł
ID: 1002
Kira i Rei zaczynają wspólne życie. Kira, aby pomóc swojemu chłopakowi, znajduje pracę, w której musi pokonać własną nieśmiałość. To już ostatnie wakacje naszych bohaterów, wkrótce kończą liceum i muszą podjąć decyzję, co dalej.
[Waneko]kup w Imago.com.pl

"Ragnarök" tom 1
Scenariusz: Myung-Jin Lee
Rysunki: Myung-Jin Lee
Tłumaczenie: Katarzyna Demusiak
Wydawca: Kasen
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Daiwon C.I. Inc.
Data wydania oryginału: 1998
Liczba stron: 184
Format: 126 x 189 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 19,00 zł
ID: 1003

 

Recenzja

Wiatry zmian panują w krainie Midgard. Zbliża się punkt kulminacyjny Przenaczenia - Ragnarök, przepowiadający zmierzch bogów i początek nowej ery. Ery Człowieka. Jednakże starożytni bogowie nie myślą o poddaniu się i wypowiadają walkę losowi. Wysyłają oddział elitarnych wojowników z zadaniem znalezienia i powstrzymania tych, którzy, według Losu, mają przynieść Ragnarök. Jeśli się to uda, bogowie będa rzadzić niepodzielnie przez następne 1000 lat.

Komiks pełen magii i tajemnicy prezentujący spektakularne sceny walki. Jest połączeniem mangi oraz legend i wierzeń Nordyckich. Koreańska sztuka połączona z fabułą w stylu typowego japońskiego RPG.
[Kasen]kup w Imago.com.pl

"Viox" tom 1
Scenariusz: Runshin Kanmuris
Rysunki: Runshin Kanmuris
Wydawca: Kasen
Data wydania: 12.2004
Liczba stron: 120
Format: B6
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 15,00 zł
ID: 1004
Viox - tytułowy bohater przemierza zniszczony świat w poszukiwaniu zabójcy swojego klanu. Natrafiając na grupę uciekinierów, pierwszy raz od dłuższego czasu nawiązuje kontakt z innymi ludźmi, odzyskując uczucia, które powoli zaczął zatracać podczas swojej wędrówki wśród zgliszcz i milczącej śmierci. Teraz musi ich ochraniać przed "Libiomerami" - stworami, które z niewiadomych przyczyn pojawiły się na powierzchni zniszczonej, postapokaliptycznej planety.
[Kasen]


czwartek, 23.12.2004
zagranica
Liga Niezwykłych Dzieciaków

W lutym w Stanach nakładem Image Comics ukaże się pierwszy odcinek mini-serii "Lullaby", określanej jako "Liga Niezwykłych Dżentelmenów" dla dzieci. Pomysłodawcą i rysownikiem serii jest Hector Sevilla, którego przy pisaniu scenariusza wspomogli Mike S. Miller i Ben Avery.

"Lullaby" to podróż do pełnego polotu świata dziecięcej literatury z charakterystycznym, świeżym stylem pasjonującym osoby w każdym wieku. W komiksie pojawiają się tacy literaccy bohaterowie, jak Alicja ("Alicja w Krainie Czarów"), Jim Hawkins ("Wyspa skarbów"), Pinokio, tajemniczy grajek z utworu "The Pied Piper of Hamelin" Roberta Browninga czy Czerwony Kapturek. Historia pokazuje, jak ci bohaterowie łączą swe siły, by powstrzymać czarną magię wypaczającą ich świat i odkryć, kto kryje się za tym nikczemnym planem. Tożsamość tajemniczego złoczyńcy będzie z pewnością obiektem licznych domniemywań w trakcie rozwoju fabuły.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


czwartek, 23.12.2004
www
"Esensja" nr 42

Grudniowe wydanie "Esensji" zawiera wyjątkowo dużo materiałów o komiksie. Obszerny blok na temat Enkiego Bilala i jego twórczości przygotował niemal w całości Michał "Błażej" Błażejczyk. Ponadto w numerze teksty "Zbyt wielu recenzentów, za mało krytyków" Stevena Granta, "Komiks w szponach reklamy" Daniela Gizickiego, "Post.com.ix" nr 17, kilka recenzji, a także komiks "Negatywizm - prequel"Piotra Jagodzińskiego i Piotr "Dismasa" Zdanowicza oraz kolejne odcinki "Henryka i Bonifacego" Huberta Ronka.
[Jarek Obważanek]


czwartek, 23.12.2004
filmy
Międzynarodowy trailer "Elektry"

W sieci pojawił się nowy, międzynarodowy zwiastun filmu "Elektra" Roba Bowmana, którego amerykańska premiera odbędzie się już 14 stycznia. Trailer zawiera kilka nowych ujęć, a zdjęcia uzupełnia narrator przedstawiający zarys fabuły filmu.

Możesz zobaczyć go w jednej z trzech wielkości (format QuickTime):

Jennifer Garner w roli Elektry widzowie w Ameryce będą mogli zobaczyć już 14 stycznia, a w Polsce 28 lutego.
[Jarek Obważanek na podst. Comic Book Resources]


środa, 22.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane

"Kaczor Donald" nr 52-53/2004
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 22.12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 76
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: tygodnik
Cena: 8,50 zł
ID: 1001kup w Imago.com.pl

"Osiedle Swoboda" nr 1
Scenariusz: Michał "Śledziu" Śledziński
Rysunki: Michał "Śledziu" Śledziński
Kolory: Bartosz "Marian" Ślesiński
Wydawca: Niezależna Prasa
Data wydania: 12.2004
Liczba stron: 36
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 5,90 zł
ID: 1000

 

Recenzja

Akcja serii dzieje w ponad dwa lata po tym, jak Szopa przeprowadził się do ziemianki Ciachciarachciacha, który zniknął z ulic osiedla ("Produkt" nr 12). Opiekując się Psotką, osieroconą suką, Szopa prowadzi z obrzeży Swobody swój zielony interesik. Biznes kręci się znakomicie, do czasu, kiedy marynarz asfaltowych mórz - Popaj, podczas wizyty złożonej w ziemiance oznajmia sprzedawcy, iż na osiedlu pojawił się nowy gracz.

Seria to powrót wszystkich, znanych z "Produktu" mieszkańców Swobody: Smutnego wraz z załogą, Mścicieli z Mr Kriegiem, czyli Oddziału OPO (Osiedle Pod Ochroną) oraz kota Pazura, pojawiającego się tam, gdzie nie powinien. Czytelnik pozna też zupełnie nowe postaci, jak Pan Wrona - terrorysta eteru czy wspomniany wcześniej Popaj. Czytelnik, śledząc kolejne zeszyty przekona się o tym, czy Ciachciarachciach wróci na Swobodę oraz jak ciemne interesy prowadzi wśród bloków król przestępczego połświatka - Boss Drwal.

Pomimo niespiesznej akcji (choć znajdą się momenty, kiedy serducho zabije szybciej), która charakteryzuje serię Osiedle Swoboda, kolejne zeszyty odkrywać będą przed czytającym nowe elementy układanki, aktywować nowe wątki oraz postaci.

Autor chciał uniknąć sytuacji, w której czytelnik, nieznający wcześniejszych epizodów drukowanych w "Produkcie", nie będzie potrafił odnaleźć się w realiach Osiedla. Dla nich przygotował dwustronicowy przewodnik po wątkach i postaciach, związanych z serią.
[Produkt Crew]


wtorek, 21.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Born" część 4
Scenariusz: Garth Ennis
Szkic: Darick Robertson
Tusz: Tom Palmer
Kolory: Paul Mounts
Okładka: Wiesław Walkuski
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 09.2003
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 8,00 zł
ID: 0995

WRAK POLECA

Recenzja

Ostatnia część.kup w Imago.com.pl

"Ciach bajera" część 3
Scenariusz: Bartosz "Termos" Słomka i Filip "Fil" Wiśniowski
Rysunki: Bartosz "Termos" Słomka i Filip "Fil" Wiśniowski
Okładka: Filip "Fil" Wiśniowski
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Liczba stron: 96
Format: 15 x 21 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 14,90 zł
ID: 0996

 

Recenzjakup w Imago.com.pl

"Hulk/Wolverine": "Sześć godzin" część 4
Scenariusz: Bruce Jones
Rysunki: Scott Kolins
Kolory: Lee Loughridge
Okładka: Simon Bisley
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 2003
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 8,00 zł
ID: 0997
Ostatnia część.kup w Imago.com.pl

"Sam i Twitch" część 3: "Udaku" część 3
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Szkic: Angel Medina
Tusz: Jonathan Glapion
Kolory: Drew Hutchinson, Jay Fotos, Todd Broeker
Okładka: Ashley Wood
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Image Comics
Data wydania oryginału: 12.1999-01.2000
Liczba stron: 48
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 14,50 zł
ID: 0998
Zawiera historie z amerykańskich numerów 5 i 6.kup w Imago.com.pl

"Star Wars": "Opowieści"
Tytuł oryginału: Tales
Scenariusz: Ron Marz, John Ortsrander
Rysunki: Claudio Castellini, Jan Duursema
Tłumaczenie:
Wydawca: Amber
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 48
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,90 zł
ID: 0994
Zawiera dwie opowieści: "Zagłada" i "Umowa z demonem".kup w Imago.com.pl

"Wolverine": "Koniec" część 3
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Claudio Castellini
Kolory: Paul Mounts
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 06.2004
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: kwartalnik
Cena: 8,00 zł
ID: 0999


wtorek, 21.12.2004
zapowiedzi
"Dobry Komiks" zwalnia tempo

"Dobry Komiks" przejdzie od początku przyszłego roku na cykl dwutygodniowy redukując liczbę wydawanych serii - ogłosiła redakcja w opublikowanym dzisiaj raporcie. Standardowy zeszyt nadal będzie kosztował 5,90 zł przy objętości 48 stron. Jako powód takich zmian redakcja podała trudną sytuację na rynku komiksowym w Polsce. Axel Springer również przekonał się, że czytelników nie ma tak wielu, by wydawać z powodzeniem kioskowy tygodnik komiksowy. Można się tylko cieszyć, że zamiast podnosić ceny edytor zdecydował nieco przyhamować.

Axel Springer skoncentruje się w przyszłym roku na seriach "Ultimate X-Men" i "Amazing Spider-Man". Częstotliwość ich wydawania się nie zmieni - będą się pojawiać co 6 tygodni. Dojdzie do nich jeszcze jeden tytuł, który redakcja ujawni w najbliższy czwartek. Na razie nie wiadomo, co stanie się z serią "New X-Men", której daleko do zaplanowanego końca.

Redakcja nie rezygnuje z możliwości wydawania pojedynczych zeszytów pod szyldem "Extra". Pierwszy z nich, "Spectacular Spider-Man Extra", zawierający amerykańskie odcinki 11-13, trafi do kiosków w połowie stycznia. Będzie kosztował 6,90 zł przy 64 stronach objętości.
[Jarek Obważanek]


wtorek, 21.12.2004
filmy
Kinowy zwiastun "Sin City"

Długo oczekiwany trailer filmu "Sin City" Roberta Rodrigueza i Franka Millera ujrzał wreszcie światło dzienne. Zawiera mnóstwo nowych scen, prezentuje wcześniej niewidzianych bohaterów, a nawet latające samochody. Co ciekawe, jest w nim zaskakująco dużo koloru - zdecydowanie więcej niż w obszernym materiale prezentowanym we wrześniu.

Zwiastun w formacie QuickTime dostępny jest między innymi tutaj (5,63 MB) i tutaj (14,5 MB).
[Jarek Obważanek na podst. Comic Book Resources]


poniedziałek, 20.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Ghost In The Shell" tom 1,5: "Human-Error Processer"
Scenariusz: Masamune Shirow
Rysunki: Masamune Shirow
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału: 07.2003
Liczba stron: 184
Format: 14,5 x 20,7 cm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy i kredowy
Druk: czarno-biały i kolorowy
Dystrybucja: wysyłkowa i specjalistyczne
Cena: 35,00 zł
ID: 0991
Album zawiera 4 epizody:: "Fat Cat" (1991), "Drive Slave" (1992), "Mines of Mind" (1995) i "Lost Past" (1996).

Do komiksu dołączone są CD-ROM z e-mangą oraz pudełko.


"Kaczor Donald - wydanie specjalne" nr 2/2004: "Formuła 1"
Scenariusz:
Rysunki:
Tłumaczenie:
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 80
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja:
Cena: 9,90 zł
ID: 0992


"Kaczor Donald - wydanie specjalne" nr 3/2004: "Powracające prezenty"
Scenariusz:
Rysunki:
Tłumaczenie:
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 250
Format: B6
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja:
Cena: 9,90 zł
ID: 0993


poniedziałek, 20.12.2004
filmy
Goyer nakręci adaptację Flasha z Reynoldsem

David Goyer wyreżyseruje do swojego scenariusza adaptację serii komiksowej "The Flash" z wydawnictwa DC Comics. Goyer w roli głównej chiałby obsadzić Ryana Reynoldsa, z którym pracował na planie "Blade: Trinity". Aktor przyznał, że po zapoznaniu się z wstępną wersją scenariusza jest bardzo zainteresowany rolą najszybszego człowieka na świecie.

Reynolds zagrałby trzeciego Flasha, Wally'ego Westa. Jako samodzielny bohater West rozpoczął karierę w 1986 roku, wcześniej pozostając towarzyszem Barry'ego Allena, poprzedniego Flasha. Natomiast pierwszy Flash, student chemii Jay Garrick, zadebiutował w 1940 roku. Jego pomysłodawcami byli Gardner Fox i zmarły niedawno Harry Lampert.
[Jarek Obważanek na podst. ComingSoon.net i Comic Book Resources]


poniedziałek, 20.12.2004
filmy
Dylan Dog na dużym ekranie

Studia Platinum Studios, Relativity Management i Shop Animation Studios połączą swoje siły przy produkcji filmu zatytułowanego "Dylan Dog: The Fourth Kingdom" - ekranizacji serii komiksowej włoskiego scenarzysty Tiziano Sclaviego. Obraz zostanie zrealizowany przy użyciu animacji komputerowej, a jego produkcja ma ruszyć już w marcu.

Projekt wyreżyseruje Ian Pearson według scenariusza, który napisał wspólnie z Gavinem Blairem. Film opowiadał będzie historię Dylana Doga - prywatnego detektywa zajmującego się sprawami paranormalnymi, który musi schwytać tajemniczego seryjnego zabójcę zanim jego działania doprowadzą do ostatecznej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, a tym samym zniszczenia świata.
[za: Marcin Kamiński - Filmweb]


piątek, 17.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Dobry Komiks" nr 30/2004: "Amazing Spider-Man" nr 3
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Szkic: John Romity Jr.
Tusz: Scott Hanna
Kolory: Dan Kemp i Avalon Studios
Tłumaczenie: Michał Nowakowski
Wydawca: Axel Springer Polska
Data wydania: 17.12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 2001
Liczba stron: 48
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Cena: 5,90 zł
ID: 0986
Człowiek u kresu wytrzymałości i pająk u kresu mocy... wszystko wskazuje na to że Morlun zawładnie Peterem Parkerem i pożre jego alter ego. Czy osamotniony Spider-Man może jeszcze liczyć na czyjąkolwiek pomoc? Wstrząsające zakończenie, które odmieni na zawsze życie bohatera.

Zawiera historie z amerykańskich numerów 34 (475) i 35 (476) - vol. 2.
[Dobry Komiks]


"W.I.T.C.H." nr 45
Redaktor naczelny: Agnieszka Wielądek, Joanna Kuzincow
Scenariusz: Giulia Conti
Rysunki: Federico Bertolucci
Tłumaczenie: Joanna Szabunio, Maciej Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 11.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 44
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: dwutygodnik
Cena: 4,90 zł
ID: 0987


"W.I.T.C.H." nr 46
Redaktor naczelny: Agnieszka Wielądek, Joanna Kuzincow
Scenariusz: Giulia Conti
Rysunki: Federico Bertolucci
Tłumaczenie: Joanna Szabunio, Maciej Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 44
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: dwutygodnik
Cena: 4,90 zł
ID: 0988


"W.I.T.C.H. - Komiksy" tom 8: "Czarne róże Meridianu"
Scenariusz: Paola Mulazzi
Rysunki: Manuela Razzi
Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 64
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 9,90 zł
ID: 0990
Zawiera historie z numerów 15 i 16 magazynu "W.I.T.C.H.".


"W.I.T.C.H. Wydanie specjalne" nr 4/2004: "Gwiazdka z W.I.T.C.H."
Scenariusz:
Rysunki:
Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 48
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Cena: 4,90 zł
ID: 0989


piątek, 17.12.2004
zapowiedzi
Plakat na otarcie łez dla czytelników "Silent Hill"

Ostatni odcinek "Silent Hill: Dying Inside" będzie miał tylko 24 strony. Nie zmieni się jednak jego cena, a zamiast kolejnych 24 stron z inną historią redakcja postanowiła dołączyć duży, dwustronny plakat z motywami z komiksu. Krzysztof Papliński stwierdził, że koszt takiego dodatku jest porównywalny z kosztem wydrukowania brakujących (w stosunku do standardowego zeszytu) stron. Trudno nie poczuć się oszukanym.

Dlaczego plakat a nie one-shot ze świata "Silent Hill"? Papliński wyjaśnił, że koszt licencji wykupionej na jednorazowe wydanie łączone musiałby spowodować wzrost ceny zeszytu, czego redakcja chciała uniknąć, a ponadto historie takie jak "Among The Damned" nie mają nic wspólnego z "Dying Inside", poza tytułowym miasteczkiem.
[Jarek Obważanek]


czwartek, 16.12.2004
zapowiedzi
Post na pierwszy kwartał 2005

Wydawnictwo Post po długim milczeniu przedstawiło swoje plany wydawnicze na pierwszy kwartał 2005 roku. Znalazł się w nich przekładany już od 2003 roku "Klik 2" Milo Manary, teraz zapowiadany na styczeń, oraz oczekiwany od początku 2004 roku "The Golem's Mighty Swing" Jamesa Sturma, planowany obecnie na marzec 2005. Jedyną nowością jest "Lupus", nagrodzona w styczniu przez polskich licealistów nowa seria Frederika Peetersa, której pierwszy tom edytor zapowiedział na luty.

Oto, jak komiks ten opisuje wydawca:

Lupus i jego przyjaciel Tony kupują własny kontenerowiec i ruszają w długą, kosmiczną podróż po galaktyce. W czasie ich pełnej przygód drogi muszą się zmierzyć z różnymi niespodziewanymi wypadkami i niebezpieczeństwami, ale prawdziwe problemy zaczną się gdy wezmą na pokład autostopowiczkę, Saanę. Sensacyjna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia Peetersa to także opowieść o relacjach międzyludzkich i przyjaźni.

Szczegółowe informacje na temat pozostałych albumów znajdziesz w Zapowiedziach.
[Jarek Obważanek]


czwartek, 16.12.2004
zagranica
Czerwone święta z Punisherem

Jimmy Palmiotti i Justin Gray złamali monopol Gartha Ennisa na pisanie komiksów o Punisherze. Już 22 grudnia do sprzedaży w Stanach wejdzie 48-stronicowy one-shot "Punisher": "Red XMas", który do ich scenariusza narysował Mark Texiera, znany w Polsce głównie z dawnych komiksów o Franku Castle.

Oto sezon na zemstę. Po zakopaniu ośmiu trumien grupa mściwych mafiozów udaje się na świąteczne zakupy, by znaleźć doskonałego zabójcę do zdjęcia odpowiedzialnej osoby... i wybierają usługi uroczej i niezwykle groźnej sylicyjskiej zabójczyni znanej jako Suspiria.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


czwartek, 16.12.2004
prasa
"Westerplatte" w "Komandosie"

W grudniowym Militarnym Magazynie Specjalnym "Komandos" nr 12/2004 ukazał się obszerny wywiad z autorami komiksu "Westerplatte. Załoga Śmierci".
[Milton Media]


czwartek, 16.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane

"Kaczor Donald" nr 51/2004
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 15.12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 44
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: tygodnik
Cena: 4,50 zł
ID: 0984kup w Imago.com.pl

"Wish" tom 1
Scenariusz: CLAMP
Rysunki: CLAMP
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kadokawa Shoten Publishing Co., Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 200
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł
ID: 0985
"Czego byś sobie zażyczył, gdybyś miał już wszystko, czego kiedykolwiek chciałeś?" Oto pytanie, na jakie musi odpowiedzieć sobie Shuichiro, bogaty lekarz, który wyciąga z opresji anielicę.

4 tomy.


czwartek, 16.12.2004
zapowiedzi
Okładki JPF do lutego

 

Wydawnictwo J.P.Fantastica przedstawiło garść okładek komiksów, które planuje wypuścić przed marcem 2005 roku. Są to w kolejności: "Battle Angel Alita" tom 8, "Naruto" tom 10: "Ninja z krwi i kości", "Oh! My Goddess" tom 26, "Record of Lodoss War" tom 3, "Vampire Princess Miyu" tom 6, "Vampire Princess Miyu" tom 7 oraz "Wish" tom 2.
[Jarek Obważanek]


 

środa, 15.12.2004
filmy
Trailer i nowy plakat "Batman Begins"

Przed filmem "Ocean's 12", który wszedł na ekrany w piątek, wyświetlany jest nowy zwiastun "Batman Begins" Christophera Nolana. Od poniedziałku jest również oficjalnie dostępny w sieci. Zobaczyć można w nim sporo scen treningu Bruce'a Wayne'a z jego mentorem, Henri Ducardem, a także przygotowywanie kostiumu i garść dynamicznych, wybuchowych ujęć.

Trailer w formacie QuickTime możesz obejrzeć w jednej z trzech wielkości:

Ponadto studio Warner Bros. zaprezentowało międzynarodowy plakat filmu, widoczny poniżej. Obraz na ekrany amerykańskich kin wejdzie 17 czerwca.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum i Filmwebu]


poniedziałek, 13.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"MegaTokyo" tom 2
Scenariusz: Fred Gallagher
Rysunki: Fred Gallagher
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału: 01.2004
Liczba stron: 180
Format: 13,3 x 18,6 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 18,00 zł
ID: 0983


poniedziałek, 13.12.2004
aukcje
Aukcja na rzecz hospicjum zakończona

 

Mamy niezmierną przyjemność poinformować, że zakończyła się organizowana przez nas aukcja na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Łączna kwota za wszystkie wylicytowane prace wyniosła 2509 zł.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim biorącym udział w naszej aukcji, zarówno licytującym jak i autorom prac oraz współpracującym z nami serwisom. To dzięki Wam dzieci będą miały radosne święta.

Wyniki licytacji poszczególnych prac można zobaczyć tutaj.
[Księgarnia Imago.com.pl]


poniedziałek, 13.12.2004
zagranica
Millionairemu pruje się małpa-skarpeta

Dark Horse zamierza wydać w kwietniu przyszłego roku dwie historie Tony'ego Millionaire'a w jednej. Album "Sock Monkey": "That Darn Yarn" na stronach prawych zawierał będzie opowieść o małpie-skarpecie, która rozerwała sobie nóżkę na gwoździu i schodzi ze schodów. W trakcie podróżowania po wiktoriańskim domu Anny Luizy rozpruwa się. Na stronach lewych będzie historia o Annie Luizie, która odnajduje motek włóczki i robi na drutach małpę-skarpetę. Obie opowieści zaczynają się łączyć w miarę ich rozwoju.

Pierwszy zeszyt autorskiego komiksu Milionaire'a pojawił się w 1998 roku. Ostatnio rysownik tworzy go w formie około 40-stronicowych albumów w twardych oprawach. Przed "That Darn Yarn" tak wydaną historią był "Uncle Gabby", który pojawił się w amerykańskich sklepach w lipcu. Millionaire za "Sock Monkey" otrzymał dwie nagrody Eisnera.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


poniedziałek, 13.12.2004
zagranica
Kandora Publishing nowym Crossgenem?

W marcu przyszłego roku na rynku amerykańskim zadebiutuje nowe wydawnictwo - Kandora Publishing. W tym miesiącu pojawi się pierwszy z czterech na razie zaplanowanych miesięczników nowego edytora.

Będzie to komiks zatytułowany "Barbarossa i zaginieni korsarze" ["Barbarossa and the Lost Corsairs"], którego autorami są scenarzysta Brian Augustyn i rysownik H.S.Park. Będzie to fantastyczna opowieść o piratach, która rozpocznie się na ziemskich morzach czasów średniowiecza, ale przewieje ją do dziwnego świata, w którym szlaki wodne są pełne ogromnych, niebezpiecznych morskich potworów. Barbarossa i jego załoga muszą ustalić gdzie są, jak się tam dostali i jak mogą wrócić do domu. Ale najpierw rabują i plądrują ile tylko mogą.

Kolejnymi tytułami Kandory będą: planowany na kwiecień "Jade Fire", mistyczna historia o sztukach walki, przewidziany na maj "Savage World", saga o apokaliptycznej, mroczno fantastycznej Ziemi oraz zapowiadany na czerwiec "Monarch of Manhattan", współczesna komedia miecza i magii.

W Kandorze pracuje, poza Augustynem, debiutant C. Edward Sellner oraz artystów z Azji, którzy łączą wygląd tradycyjnych amerykańskich komiksów z azjatyckim stylem rysowania. Wydawca zamierza wypełnić lukę po upadłym CrossGenie, oferując komiksy zróżnicowane gatunkowo, dobrze narysowane i napisane, a przy tym z większą ilością stron, niż u innych edytorów, za rozsądną cenę.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


poniedziałek, 13.12.2004
filmy
Magneto we własnym filmie

Sheldon Turnen napisze scenariusz do filmu "Mangeto" dla studia 20th Century Fox. Będzie to thriller o bohaterze, którego w dwóch filmach z serii "X-Men" zagrał Ian McKellen.

Pierwszy z obrazów zaczynał się prologiem, który pokazywał Magneto jako dziecko prowadzone do obozu koncentracyjnego przez nazistów i w tym miejscu rozpocznie się nowy film. Ponieważ bohater będzie w zasadzie prezentowany tylko w młodości, nie jest pewne czy McKellen w ogóle wystąpi w tym filmie. To będzie film o człowieku, który szuka zemsty po tym, jak zobaczył śmierć członków swej rodziny i obudziły się w nim nadludzkie moce.

W historii pojawi się Profesor X, grany w poprzednich filmach przez Patricka Stewarta. Był on żołnierzem sił alianckich, które uwalniały więźniów obozów. Profesor spotyka Magneto po wojnie i podczas gdy łączą się uświadamiając sobie, że są do siebie podobni z powodu nadludzkich mocy, to różnice między nimi wkrótce zamieniają ich we wrogów.

To już drugi planowany film odpryskowy od opowieści o mutantach. Wcześniej Fox podpisał umowę z Davidem Benioffem na scenariusz filmu "Wolverine", w którym oczywiście zagra Hugh Jackman. Jednocześnie studio pracuje nad filmem "X-Men 3". Scenariusz do niego, po odejściu Bryana Singera z kolegami, przygotowuje Simon Kinberg.
[Jarek Obważanek na podst. Comingsoon.net]


niedziela, 12.12.2004
zapowiedzi
Więcej Jeża Jerzego w 2005 roku

Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak, ojcowie Jeża Jerzego, zdradzili swoje plany wydawnicze na przyszły rok. A są to plany bardzo ambitne. Przede wszystkim, ukazać się mają dwa albumy z przygodami Jeża Jerzego, z czego jeden będzie się składał w całości z premierowego materiału. "Będzie to pełnometrażowa historia, z której dowiemy się więcej o Pietii »Bliźnie« Pawłowie" - powiedział Skarżycki. "Premierę planujemy na październik. Obecnie pracuję nad doszlifowaniem scenariusza." Wszystko wskazuje na to, że Leśniak, zabierze się za ilustrowanie tej historii z początkiem nowego roku. Za to już w marcu ukaże się album składający się z krótszych odcinków "Jeża Jerzego", jak zwykle uzupełniony o nowy materiał. Na razie jeszcze nie są znane tytuły planowanych albumów, choć ojcowie mają już pewne pomysły. Najpóźniej w drugiej połowie stycznia poznamy tytuł najbliższego albumu.

Poza tym w nadchodzącym roku opublikowane zostaną dwa tomy "Tymka & Mistrza". Pierwszy nosić będzie tytuł "Perpetuum mobile", a tytuł drugiego poznamy najwcześniej w połowie 2005 roku.

Być może też w nadchodzącym roku uda się wreszcie doprowadzić do ukończenia oniryczno-metafizycznego albumu pt. "Drzwi" tej samej pary autorskiej. Wstępnie zainteresowany wydaniem tej pozycji jest Egmont. W odróżnieniu od "Jeża Jerzego", czy "Tymka & Mistrza" jest to poważny komiks traktujący o uczuciach. Jego pierwszy rozdział stanowił pracę dyplomową Tomasza Lwa Leśniaka na Wydziale Projektowania Graficznego w Europejskiej Akademii Sztuk i walnie przyczynił się do uzyskania przez niego tytułu magistra sztuk.
[Jarek Obważanek]


niedziela, 12.12.2004
zapowiedzi
Pożegnalny Nerwosolek przed grudniem 2005

Tadeusz Baranowski podjął ostatecznie decyzję o realizacji pożegnalnego albumu z przygodami Profesorka Nerwosolka. Jednocześnie na adres autora wpłynęło 200 zamówień. Osoby, które dotąd wyraziły chęć zakupu albumu, otrzymały specjalne oświadczenie, w którym autor zobowiązuje się do dostarczenia albumu do końca listopada 2005 roku. Kupujący muszą do końca stycznia wpłacić na podane w oświadczeniu konto 50 zł zaliczki, a pozostałą kwotę (140 zł) uiszczą przy odbiorze komiksu.

Jako goście specjalni Baranowskiego i Nerwosolka podsumują twórcy Jeża Jerzego, Rafał Skarżycki i Tomasz Leśniak. Będzie to jedna lub dwie plansze przeznaczone tylko do tego albumu. Z kolei dzięki uprzejmości agencji reklamowej NEO Baranowski uzyskał zgodę na wydrukowanie w tym albumie (wśród innych ciekawostek) kilku najlepszych zdaniem autora plansz z komiksu o słoniu Twisti.

Rysownik wyjaśnił, na czym ma polegać sens pocięcia na 550 kawałków ostatnich 46 oryginalnych plansz, które zostaną wydrukowane w pożegnalnym albumie. Z każdej planszy będzie 12 puzzli. Każdy kawałek będzie z tyłu ponumerowany ołówkiem (plansza 1 - wycinek 1 itd.), więc najbardziej wytrwali fani będą mogli powymieniać między sobą oznakowane kawałki i skleić z nich sobie całą oryginalną planszę.

Każdy, kto zamówił, bądź zamówi pożegnalny album z Nerwosolkiem, może narysować mały czarno-biały rysunek, który trafi na wyklejki wewnętrznych stron okładek albumu. Może to być cokolwiek - Profesorek, Entomologia, autoportret, krowa czy pies. Jednak musi na nim być również numer zamówionego egzemplarza albumu. Będzie to osobista wizytówka osób, których nazwiska znajdą się na końcu albumu na liście osób, które dokonały zakupu. Rysunki należy wysyłać do Baranowskiego w formacie JPG, albo ewentualnie na adres domowy, który rysownik poda zainteresowanym.
[Jarek Obważanek]


niedziela, 12.12.2004
wydarzenia
Wystawa komiksów Frąsia i Ostrowskiego

28 grudnia o godz. 17:00 w Jarocinie, w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie zarówno dla miłośników komiksów, jak i fanów zespołu Cool Kids of Death.

W programie:

 • wystawa komiksów Jacka Frąsia i Krzysztofa Ostrowskiego;
 • projekcja filmu dokumentalnego "Generacja C.K.O.D.";
 • spotkanie z członkami zespołu;
 • koncert Cool Kids of Death.

Patronat medialny: Fakty Jarocińskie i Toxic.

Dodatkowych informacji udziela Sebastian Frackiewicz.
[Jarosław Składanek]


niedziela, 12.12.2004
sklepy
Zamów "Zeliga" taniej u wydawcy

Drugie wydanie albumu "Achtung Zelig! Druga wojna" można zamawiać bezpośrednio u wydawcy za promocyjną cenę 25 zł (wysyłka zwykłą pocztą wliczona). Oferta jest ważna do 31 grudnia 2004 r. Do pierwszych 50 zamówień Zin Zin Press dołączy gratis archiwalny nr 2 Magazynu Komiksów "AQQ" z 4 planszami pierwotnej wersji "Achtung Zelig!". Szczegóły na temat sposobu zamawiania znajdziesz na stronie głównej witryny AQQ.
[Witold Tkaczyk]


niedziela, 12.12.2004
zagranica
Morrison wyruszy w podróż do Vimanaramy

Wyobraź sobie współczesną wersję "Baśni tysiąca i jednej nocy" w formie indyjskiej romantycznej komedii osadzonej w scenerii niebiańskiej. Wschód spotyka Zachód z eksplozją koloru, piosenkami i kosmiczną przemocą w nowym komiksie Granta Morrisona zatytułowanym "Vimanarama", który w lutym wyda w Stanach DC Comics. Scenarzysta ponownie połączył swe siły z Philipem Bondem w 3-odcinkowej mini-serii, która jest romantyczną opowieścią akcji z teatralnymi zakrętami fabularnymi.

Syn zamożnego właściciela sieci sklepów spożywczych, 19-letni pół-Brytyjczyk pół-Azjata Ali nie może się dostosować do tradycyjnych zwyczajów swej rodziny. Czuje się znacznie lepiej, gdy dowiaduje się, że Sofia, dziewczyna, z którą zaaranżowano mu małżeństwo, jest zachwycająca i pełna życia... dopóki nie odkrywa przypadkowo podziemnej armii skamieniałych demonów, odnawia dawną wojnę bogów i doprowadza cały świat na skraj zniszczenia. Teraz jedyną osobą, która może uratować sytuację, jest 15 000-letni indyjski nadczłowiek, który zakochał się w Sofii! Olśniewająca, transcendentalna podróż do innej rzeczywistości, Vimanaramy, to najdzikszy jak dotąd komiks Morrisona i Bonda, łączący panoramiczną akcję, realizm telenowel i wschodnią religię z miłosną historią przy końcu świata, której nie zapomnisz.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


piątek, 10.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Armada" tom 7: "Strefa nadzoru"
Tytuł oryginału: Q.H.I.
Scenariusz: Jean-David Morvan
Rysunki: Philippe Buchet
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Delcourt
Data wydania oryginału: 08.2004
Liczba stron: 48
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 17,90 zł
ID: 0980
Nävis udaje się do więzienia, w którym jest przetrzymywany jej przyjaciel, Rib'Wund, były generał, skazany za przemyt planet. Drobny problem: trwa tam właśnie bunt więźniów. Wejście na teren obiektu jest zabronione i byłoby czystym szaleństwem. Któż jednak byłby w stanie powstrzymać Nävis, szczególnie kiedy chce ona pomóc przyjacielowi w potrzebie? W poszukiwaniu Rib'Wund bohaterka będzie musiała stawić czoło przemocy o takim natężeniu, że wytworzyć ją są w stanie tylko więzienia.
[tłum. Błażej - Lagafium]kup w Imago.com.pl

"Dobry Komiks" nr 29/2004: "Ultimate X-Men" nr 6
Scenariusz: Mark Millar
Szkic: Adam Kubert, Tom Derenick
Tusz: Scott Hanna, Joe Kubert, Miki, Stucker, Art Thibert
Kolory: Richard Isanove, David Stewart
Tłumaczenie: Rafał Belke
Wydawca: Axel Springer Polska
Data wydania: 10.12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 2001
Liczba stron: 48
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Cena: 4,90 zł
ID: 0978
Wolverine zostaje zaproszony przez Sabretootha na Grill, podczas gdy koledzy z zespołu wciąż są więzieni przez projekt Weapon X. Uwięzionym mutantom, z misją ratunkową nadciągają nieoczekiwani sporzymierzeńcy.

Zawiera historie z amerykańskich numerów 11 i 12.
[Dobry Komiks]


"Gigant poleca" tom 48: "Ptasie ploty"
Scenariusz:
Rysunki:
Tłumaczenie:
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 250
Format: 12 x 19 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: miesięcznik
Cena: 7,95 zł
ID: 0982


"Kaczor Donald" nr 50/2004
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 8.12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 44
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: tygodnik
Cena: 4,50 zł
ID: 0981kup w Imago.com.pl

"Love Hina" tom 6
Scenariusz: Ken Akamatsu
Rysunki: Ken Akamatsu
Tłumaczenie: Izumi Yoshida
Wydawca: Waneko
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha, Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: 116 x 169 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 15,90 zł
ID: 0979


piątek, 10.12.2004
sklepy
Pakiety Egmontu dostarczy Imago

 

Wydawnictwo Egmont Polska i księgarnia Imago.com.pl poinformowały, że od dnia 6 grudnia wysyłkę zestawów Klubu Świata Komiksu prowadzić będzie księgarnia Imago.com.pl. Od tego dnia zamówienia można składać poprzez stronę księgarni, telefonicznie lub mailem. Wszystkie szczegóły związane z realizcją zamówień na pakiety komiksowe KŚK dostępne są na stronie księgarni.

Wszystkie pakiety oferowane w ramach KŚK są o 20% tańsze w stosunku do cen okładkowych. Obecnie w ofercie znajdują się pakiety z 2004 roku, a od stycznia 2005 będzie można także zamawiać komiksy przedpremierowo.

Pakiety nowości komiksowych Egmont będzie można zamawiać z wydawnictwa na starych zasadach tylko do 15 grudnia.
[Egmont Polska]


piątek, 10.12.2004
telewizja
TV Plus rozmawia o komiksie w probówce

 

W sobotę, 11 grudnia, o 13:15 w TV Plus zostanie wyemitowany odcinek programu kulturalnego "Świątek piątek" poświęcony komiksowi. Przewodnim temate będzie rozmowa na temat antologii "Człowiek w probówce".
[Krzysztof Lipka-Chudzik]


piątek, 10.12.2004
filmy
"Immortal. Kobieta pułapka" w Polsce

3 grudnia na ekrany polskich kin wszedł film Enkiego Bilala "Immortal. Kobieta pułapka" ["Immortel (ad vitam)"], w którym obok żywych aktorów występują postacie wygenerowane komputerowo. Obraz został swobodnie oparty na wątkach trylogii Nikopola.

Koniec XXI wieku. W Nowym Jorku mieszka Jill Bioskop, kobieta o niebieskich włosach, która płacze niebieskimi łzami. Jeszcze o tym nie wie, ale Horus, egipski bóg z głową sokoła, przemierzył dla niej pół wszechświata. Skazany, ma tylko 7 dni, by ją odnaleźć i uwieść. Ale do tego potrzebne mu jest ludzkie ciało. Będzie to ciało Alcide'a Nikopola, więźnia politycznego, deportowanego 30 lat wcześniej za odkrycie tajemnic nowojorskiego apartheidu.

Horus, Nikopol i Jill Bioskop to dziwny trójkąt, w którym wszystko jest fałszywe: głosy, ciała, wspomnienia. Wszystko oprócz miłości, która pojawia się tam, gdzie najmniej można się jej spodziewać.

A tymczasem piramida bogów unosi się nad Manhattanem, kosmici spiskują na szczycie drapacza chmur a nieludzki seryjny morderca pokrywa trupami ulice pierwszego poziomu.

W filmie występują Linda Hardy (Jill Bioskop), Thomas Kretschmann (Nikopol), Charlotte Rampling (Elma Turner), Frédéric Pierrot (John), Thomas M. Pollard (Horus), Yann Collette (Froebe), Derrick Brenner (Jonas) i inni. Film trwa 102 minuty, a jego dystrybutorem jest Monolith.
[Jarek Obważanek i Błażej - Lagafium]


piątek, 10.12.2004
filmy
Premiera "Blade: Trinity"

8 grudnia odbyła się amerykańska premiera filmu "Blade: Trinity" ze studia New Line, trzeciej części filmowej adaptacji komiksu Marvela. Obraz wyreżyserował do własnego scenariusza David S. Goyer. Polską premierę Warner Cinema zaplanował na 28 stycznia 2005 roku.

Gdy Wampirzy Ród wymyśla plan wrobienia Blade'a w serię brutalnych morderstw, musi on połączyć siły z Nocnymi Myśliwymi (Nightstalkers), klanem ludzkich łowców wampirów, w ostatecznej bitwie, w której ślad krwii wiedzie prosto do legendarnego wampira Drakuli.

W filmie występują Wesley Snipes jako Blade, Jessica Biel jako Abigail, córka Whistlera (Kris Kristofferson), która odziedziczyła obowiązki zabijania wampirów niegdyś należące do Blade'a oraz Ryan Reynolds jako Hannibal King, jeden z Nocnych Myśliwych. Film trwa 113 minut.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


wtorek, 7.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane

przykładowa plansza


kup w Imago.com.pl

"Godspeed. Historia Kurta Cobaina w obrazach"
Scenariusz: Barnaby Legg, Jim McCarthy
Rysunki: Flameboy
Tłumaczenie: Andrzej Frykowski
Wydawca: In Rock
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Omnibus Press
Data wydania oryginału: 2003
Liczba stron: 96
Format: 23 x 29 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie, sklepy muzyczne
Cena: 34,90 zł
ID: 0976

 

Recenzja

Powieść graficzna na motywach życia twórcy grunge'u i lidera Nirvany Kurta Cobaina. Pastelowe idylliczne dzieciństwo, rozedrgana jaskrawymi barwami sławy młodość i ponura paleta pogłębiającego się rozpadu osobowości ilustrują tragiczną historię chłopca z amerykańskiej prowincji, który nie udźwignął ciężaru sprzedaży własnej wściekłości. "Godspeed" to więcej niż komiks, to doświadczenie inności na granicy jawy i snu.
[In Rock]kup w Imago.com.pl

"Trylogia Nikopola"
Scenariusz: Enki Bilal
Rysunki: Enki Bilal
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Les Humanoides Associés
Data wydania oryginału: 1980, 1986, 1992
Liczba stron: 64 + 56 + 56
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 49,90 zł
ID: 0977
Zestaw wszystkich części serii: "Targów nieśmiertelnych", "Kobiety pułapki" oraz "Zimnego równika". Wydany z okazji premiery filmu "Immortal. Kobieta pułapka" nawiązującego do tych komiksów.


wtorek, 7.12.2004
wystawy
Wystawa i spotkanie z Baranowskim na Łaffce

Sklep komiksowy Łaffka (Warszawa, ul. Polna 10/14) zaprasza na wystawę oryginalnych plansz Tadeusza Baranowskiego oraz na spotkanie z autorem, które poprowadzi Mateusz Szlachtycz. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
[Jarosław Składanek]


wtorek, 7.12.2004
sklepy
"Trzask prask" w świątecznej promocji

Wydawnictwo Bajka poinformowało o świątecznej promocji książki "Trzask prask" Bartosza Kurca. W jej ramach można zamówić tę publikację w zestawie razem z albumem "Wiedźmin" tom 2 za 35,00 zł z wliczoną wysyłką. Innymi słowy: kupując komiks, książkę otrzymasz gratis. Możesz też zamówić sam "Trzask prask" w cenie 26,00 zł z wliczoną wysyłką, czyli o 2 zł taniej, niż normalnie. Promocja trwa do 26 grudnia. Ilość zestawów ograniczona.
[Jarek Obważanek]


wtorek, 7.12.2004
www
"Avatarae" nr 23

Ukazał się 23 numer magazynu "Avatarae". W dziale komiksowym wydania znajdziesz relację z Asuconu 9 oraz ponad dwadzieścia recenzji.
[Jarek Obważanek]


wtorek, 7.12.2004
recenzje
"Trzask prask"

W skrócie: Pomysł na taką publikację uważam za bardzo trafiony i sądzę, że powinna znaleźć się w biblioteczce każdej osoby szerzej interesującej się polskim komiksem.
[Jarek Obważanek]

Przeczytaj całą recenzję.

WRAK POLECA


poniedziałek, 6.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"1602" tom 2
Scenariusz: Neil Gaiman
Szkic: Andy Kubert
Kolory: Richard Isanove
Okładka: Scott McKowen
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 112
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 24,90 zł
ID: 0967
Ostatnia część.


przykładowe plansze


kup w Imago.com.pl

"Conan" tom 1
Scenariusz: Kurt Busiek
Szkic: Cary Nord i Thomas Yeates
Kolory: Dave Stewart
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 88
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 24,90 zł
ID: 0968
Kurt Busiek wraz z Carym Nordem w nowej serii rozpoczęli prezentację historii Conana od samego początku, w twardym, dojrzałym stylu, w jakim według wydawcy powinna być ona opowiedziana. Opierając się tylko na oryginalnych historiach Roberta E. Howarda, ożywiają legendę Conana w sposób dostosowany do współczesnego czytelnika. Wydawnictwo Dark Horse jeszcze przed wydaniem pierwszego zeszytu określiło serię swoją największą premierą 2004 roku.

Zawiera historie z numerów 0-3 wydania oryginalnego.
[Jarek Obważanek]kup w Imago.com.pl

"Dylan Dog" tom 26: "Po północy"
Tytuł oryginalny: Dopo mezzanotte
Scenariusz: Tiziano Sclavi
Rysunki: Giampiero Casertano
Okładka: Claudio Villa
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Sergio Bonelli Editore
Data wydania oryginału: 11.1988
Liczba stron: 96
Format: 14,5 x 20,5 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 14,90 zł
ID: 0969
Album przedstawia jedną z najdziwniejszych nocy w życiu detektywa mroku. Dylan Dog zapomina kluczy od domu, Grucho albo poszedł do kina, albo umarł. Bez pieniędzy i kluczy Dylan włóczy się po mieście.
Mimochodem zaczyna podążać tropem tajemniczego zabójcy.
[Egmont Polska]kup w Imago.com.pl

"Exaxxion. Bóg wojny" tom 5
Scenariusz: Kenichi Sonoda
Rysunki: Kenichi Sonoda
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kodansha Ltd.
Data wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 196
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł
ID: 0970kup w Imago.com.pl

"Inu-Yasha. Baśń z feudalnych czasów" tom 2
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału: 1997
Liczba stron: 188
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł
ID: 0971kup w Imago.com.pl

"Kenshin" tom 3
Scenariusz: Nobuhiro Watsuki
Rysunki: Nobuhiro Watsuki
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału: 1995
Liczba stron: 188
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł
ID: 0972
Na prośbę pięknej kobiety Kenshin zatrzymuje się w jednej ze szkół miecza w Tokio. Jednak odnajdują go wrogowie z przeszłości.
[Egmont Polska]kup w Imago.com.pl

"Miecz nieśmiertelnego" tom 3
Scenariusz: Hiroaki Samura
Rysunki: Hiroaki Samura
Tłumaczenie: Maciej Murzyniec
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:1995
Liczba stron: 208
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł
ID: 0973
Manji, nieśmiertelny samuraj, rozpoczyna naukę młodej dziewczyny, Rin, która chce się zemścić na mordercach jej rodziców. Niestety, jednego z nich spotyka zaraz po rozpoczęciu szkolenia. Czy uda jej się powstrzymać żądzę zemsty?
[Egmont Polska]kup w Imago.com.pl

"Ranma 1/2" tom 3
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł
ID: 0974
Ranma mieszka w jednej szkole walk razem z Akane, która pewnego dnia ma zostać jego zoną. Ale w Ranmie zakochuje się Czarna Róża - mistrzyni gimnastyki bojowej. Dziewczęta mają walczyć o chłopaka podczas turnieju gimnastycznego. Niestety, Akane nabawia się kontuzji i zamiast niej na macie występuje Ranma w kobiecej postaci.
[Egmont Polska]


"Ziniol" nr 15,39
Redaktor naczelny: Dominik "lucek" Szcześniak
Okładka:
Wydawca: Dominik "lucek" Szcześniak
Data wydania: 12.2004
Liczba stron: 36
Format: A5
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-białe ksero
Dystrybucja: Imago.com.pl i własna
Cena: 5,00 zł
ID: 0975
Wewnątrz numeru m.in. ostatni odcinek "Blaki filo" Skutnika, "Dżaster Bip Pob" Tomaza, "Zombi" Turka "Uwydatnienie" Machłajewskiego oraz cross-over Farmy z Jodorowskym autorstwa Daniela Gizickiego. Publicystyka: omówienie antologii "Człowiek w probówce" (Liwiński), subiektywna relacja z MFK (Gizicki), recenzje nowości (Pałka, lucek).

Do 30 pierwszych egzemplarzy dołączony jest album Macieja Pałki "Dom z oknem na niebo".
[lucek]


niedziela, 5.12.2004
prasa
"Magazyn Fantastyczny" nr 3

Pół roku po poprzednim ukazał się trzeci numer "Magazynu Fantastycznego". Periodyk zawiera 43 strony komiksów, a konkretnie:

 • "Exodus" - Jacek Brodnicki i Robert Zaręba
 • "Idioci. Z pamiętnika najemnika" - Mariusz Pieniążek
 • "Mrok" - Nikodem Cabała i Robert Zaręba
 • "Gang Mister Dowcipa" - Zygmunt Similak i Robert Zaręba
 • "Gwiezdne bezdroża: Zdobywcy kosmosu" - Ryszard Dąbrowski i Robert Zaręba
 • "Fucha" - Tomasz Mering i Robert Zaręba
 • bez tytułu - Artur Chochowski

[Jarek Obważanek]


niedziela, 5.12.2004
zagranica
Trzecie odwiedziny w Silent Hill

Kolejnym komiksem nawiązującym do gry komputerowej "Silent Hill" firmy Konami będzie 48-stronicowy "Paint It Black". Scenariusz napisał, jak zwykle, Scott Ciencin, a autorem rysunków jest Shaun Thomas. IDW Publishing planuje wydać album w Stanach w lutym.

Silent Hill to dziwne i paskudne miejsce. Zdarzały się w nim rzeczy, które sprawiały, że odwiedzający miasteczko mieli nadzieję, że to tylko złe sny. Ale to nie były złe sny.

Malarz i półprofesjonalny obibok Ike odkrywa to w jedyny sposób, w jaki goście tacy jak on kiedykolwiek coś odkrywają - w ten najgorszy. Odnajduje swoją mroczną muzę w okrytym mgłą, rojącym się od potworów Silent Hill. Wtedy nadchodzi bardzo seksowna, uzbrojona i wyszkolona pomponiara Cheryl i jej koleżanki z zespołu, by wstrząsnąć wszystkim w bardzo wyjątkowy sposób. Jednak zanim Ike się orientuje, potwory atakują, pomponiary znikają a sytuacja szybko się rozwija. Ike może się tylko modlić, by to był zły sen.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


niedziela, 5.12.2004
filmy
Pierwszy plakat "Batman Begins"

Studio Warner Bros. przedstawiło pierwszy kinowy plakat zapowiadający film "Batman Begins" w reżyserii Christophera Nolana. Amerykańska premiera obrazu planowana jest na 17 czerwca 2005 roku.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


niedziela, 5.12.2004
recenzje
"Ranma 1/2 " tom 1

W skrócie: Ten komiks to, najkrócej pisząc, nędzne popłuczyny po "Dragon Ballu" albo czymś w tym stylu. Połączenie słabych żartów z nie mniej słabymi walkami.
[Jarek Obważanek]

Przeczytaj całą recenzję.


piątek, 3.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Dobry Komiks" nr 28/2004: "Street Fighter" nr 6
Scenariusz: Ken Siu-Chong
Rysunki: Christine Choi, Ale Garza, Andrew Hou, Salvador Larocca, Alvin Lee, M3th, Josh Middleton, Rey, Kim Hyung-Tae, Lesean Thomas, Arnold Tsang, Gary Yeung
Tłumaczenie: Krzysztof Papliński
Wydawca: Axel Springer Polska
Data wydania: 3.12.2004
Wydawca oryginału: Image Comics
Data wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 48
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Cena: 4,90 zł
ID: 0964
Fei Long udaje się na zasłużony odpoczynek, Ryu kontynuuje swoją podróż. Tymczasem, zupełnie nieoczekiwanie Chun-Li spotyka na swojej drodze Cammy...

Zawiera historię z amerykańskiego numeru 11.
[Dobry Komiks]kup w Imago.com.pl

"Les Bijoux" tom 1
Scenariusz: Eun-Ha Jo
Rysunki: Sang-Sun Park
Tłumaczenie: Katarzyna Demusiak
Wydawca: Kasen
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Daiwon C.I. Inc.
Data wydania oryginału: 2000
Liczba stron: 172
Format: 126 x 189 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 19,00 zł
ID: 0965
Oczekiwane od tysiąca lat przeklęte dziecko z przepowiedni przychodzi wreszcie na świat, by zmienić jego losy. Jeszcze nieświadome swego przeznaczenia stara się zgromadzić 12 magicznych kamieni, by zdjąć z siebie klątwę bogów i przestać zmieniać płeć. W obu wcieleniach spotyka na swojej drodze tyrana - księcia Diamenta, jednego z 12 władców Kopalń, który zakochuje się w jego kobiecej postaci, a męską chce zabić za wszelką cenę, i to dopiero początek historii.
[Kasen]kup w Imago.com.pl

"Mortadello i Filemon": "Maskotki"
Scenariusz: Francisco Ibanez
Rysunki: Francisco Ibanez
Tłumaczenie:
Wydawca: Kasen
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Ediciones B.S.A.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 48
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 15,90 zł
ID: 0966
Seria opisuje humorystyczne przygody tajnych agentów.


piątek, 3.12.2004
zapowiedzi
Baranowski odpowiada na zarzuty

Tadeusz Baranowski wystosował list otwarty, w którym odpowiedział na zarzuty, które padły w Internecie w związku z cenami, jakie ustalił na planowane przez niego kolekcjonerskie albumy (pisał o nich w ostatni poniedziałek). Oto najważniejsze fragmenty tego listu:

"(...) Otrzymuję niezwykle sympatyczne, wręcz entuzjastyczne, podtrzymujące mnie na duchu listy od ludzi mnie popierających i zainteresowanych posiadaniem tego pierwszego albumu. To są moi, nieznani mi osobiście, przyjaciele i do nich jest skierowana ta propozycja.

Teraz poroszę spojrzeć na problem ceny: jako pierwszy, ma być wydany album z Nerwosolkiem. Termin realizacji przed końcem roku 2005. Czyli prawie rok żmudnej pracy. Druk bardzo małej ilości egzemplarzy podwaja koszty. Jeśli sprzedam np. 150 egzemplarzy, moje sadystyczne, kapitalistyczne zamysły doprowadzą do tego, że wyjdę na zero.

A co, z nagrywaniem płyt, robieniem odbitek ksero, zrobieniem 550 replik pieniążka - medalu? A co z czasem poświęconym na rysowanie dodatkowych oryginalnych rysunków? A co z godzinami ślęczenia przy komputerze? A czy fakt wyjęcia z moich teczek oryginalnych ilustracji, by je włożyć do albumu i stracić bezpowrotnie jest bez znaczenia? A co z oryginalnymi planszami czarno-białymi z tego albumu , które zamierzam poświęcić, tnąc je na 550 częsci, aby także się w nim znalazły? To też jest bez znaczenia? Tracę je bezpowrotnie. A co z nieprzespanymi nocami i dygotem codziennym gdy przemyśliwuję scenariusze i poprawiam je bezustannie? Trzeba to robić, żeby to zrozumieć.

To nie jest przywiezienie gotowych klisz z zachodu po 2 marki za sztukę i już, proszę, mamy w miesiąc gotowy album za 30 zł. Nie chcę z siebie robić męczęnnika, ale to moja praca i potrwa ona wiele miesięcy. Mam dosyć nonszalancji. Nauczmy się nawzajem do siebie szacunku.

No i co ostatecznie, czy oczekują mnie kokosy???

Wydrukuję tylko 550 sztuk i ani jednego egzemplarza więcej, więc myślę, że ich cena na wolumenie za jakiś czas będzie bez porównania większa (bo też ich zawartość będzie różna). Również albumy, które pozostaną po zasadniczej sprzedaży u mnie w domu i które będę sprzedawał w ciągu następnych lat nie dadzą mi natychmiastowej korzyści finansowej. Ale idę w to. Na złość tacie obetnę sobie ten palec. A jeśli to odpali, to pod koniec przyszłego roku przygotowywać będę kolejny album z Praktycznym Panem, oraz z Bąbelkiem i Kudłaczkiem. A może potem jeszcze z Orient Menem czwarty? Jak dożyję. Zawartość rysunkowa i anegdoty z mojego życia będą w każdym albumie inne. Też trzeba usiąść i napisać. Na samym końcu mam zamiar wyprodukować twardą obwolutę dla całego zbioru. Też kosztuje. Ciągle wpadam na nowe pomysły, więc może będą jakieś niespodzianki. Listę nazwisk przyjaciół, którzy dokonali zakupu mam zamiar umieścić na końcu każdego z albumów. Każdy kolejny numer będę wpisywał ręcznie na wydzielonym miejscu na okładce i podpisywał, żeby był autentyk. Zdanie to wymaga ode mnie mrówczej pracy. Gdyby nie ta moja inicjatywa nie byłoby już żadnego Nerwosolka, ani innych bohaterów, więc lepsze takie zakończenie ich przygód, niż żadne."
[Tadeusz Baranowski]


piątek, 3.12.2004
filmy
Cassavetes reżyserem "Iron Mana"

Nick Cassavetes ("Pamiętnik", "John Q") wyreżyseruje film "Iron Man" dla studia New Line Cinema. Scenariusz obrazu napisali Alfred Gough, Miles Millar i David Hayter. Studio ma niezwłocznie rozpocząć casting. Kinowa premiera adaptacji komiksu Marvela planowana jest na 2006 rok.

Oto, jak producenci opisują film:

"Iron Man" opowiada historię Tony'ego Starka, tajemniczego dziedzica fortuny Stark Enterprises. Zapalony wynalazca i kierownik, który zdaje się mieć wszystko, jest dręczony przez swoją mroczną stronę. Chociaż rządzi swym imprerium za dnia, w nocy potajemnie staje się Iron Manem, żywym wcieleniem dekad wydatków na obronę i innowacji. Zakładając każdej nocy wart miliony dolarów najnowocześniejszy pancerz i uzbrojenie by walczyć z przestępczością, terroryzmem i szpiegowstwem przemysłowym, Tony zaczyna łamać się pod naciskiem swojego podzielonego trybu życia i musi ostatecznie zmierzyć się z jedynym wrogiem, którego nigdy nie pokona - z sobą samym.
[Jarek Obważanek na podst. Comics Continuum]


piątek, 3.12.2004
filmy
Kassovitz zekranizuje "La bete est morte!"

Francuski reżyser, scenarzysta i aktor Mathieu Kassovitz podejmie się ekranizacji serii komiksowych stripów pt. "La bete est morte!" ["Bestia nie żyje!"] autorstwa Edmonda François Calvo. Cykl publikowany w czasie II Wojny Światowej jest metaforyczną opowieścią o okupacji Francji, w której Niemcy zostali przedstawieni jako wilki, Francuzi jako króliki a Anglicy jako psy.

Na podstawie serii Mathieu Kassovitz zrealizuje film animowany a jego produkcją zajmie się studio MNP Entreprises.
[za: Marcin Kamiński - Filmweb]


czwartek, 2.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Abra makabra. Sprawa Cala McDonalda" część 5
Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Ben Templesmith
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału: 09.2003
Liczba stron: 28
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 9,00 zł
ID: 0959
Ostatnia część.kup w Imago.com.pl

"Darkness" część 8
Scenariusz: David Wohl, Christina Z.
Szkic: Marc Silvestri, Joe Benitez, Clarence Lansang
Tusz: Joe Weems V, Jason Gorder, Livesay, Edwin Rosell, Marlo Alquiza, Richard Benett
Kolory: Matt Nelson, Richard Isanove
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Top Cow Productions Inc.
Data wydania oryginału: 1997
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 8,00 zł
ID: 0960
Zawiera historię z amerykańskiego numeru 10.kup w Imago.com.pl

"Great Teacher Onizuka" tom 4
Scenariusz: Toru Fujisawa
Rysunki: Toru Fujisawa
Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Wydawca: Waneko
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kodansha Co. Ltd.
Data wydania oryginału: 1997
Liczba stron: 192
Format: 116 x 169 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: miesięcznik
Cena: 15,90 zł
ID: 0961
W tym tomie Eikichiemu przyjdzie się zmierzyć nie tylko z uczniami, ale również z kilkoma nauczycielami, którzy nie darzą go zbytnią sympatią.
[Waneko]


przykładowe plansze


kup w Imago.com.pl

"Odmieniec" tom 1: "Trzy"
Scenariusz: Mariusz Gradowski, Marek Oleksicki
Rysunki: Marek Oleksicki
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Liczba stron: 56
Format: 20,6 x 28,4 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 16,90 zł
ID: 0962
Debiut komiksowy dwóch młodych i utalentowanych polskich twórców: Marka Oleksickiego oraz Mariusza Gradowskiego.

Trzy opowieści o Odmieńcu, które znajdą się w pierwszym albumie ("Wilkołak", "Czarny pies" i "Cyganie"), to trzy mroczne baśnie, nawiązujące w przewrotny sposób do realiów kultury tradycyjnej, do demonologii słowiańskiej. Wilkołaki, leśne demony, zjawy, sarmackie warchoły, znachor. Wreszcie sam Odmieniec, postać zaczerpnięta z dawnych wierzeń, według których miałby być wychowanym przez ludzi synem mamuny, dziwożony. Nikt nie wie, kim jest naprawdę. Nie jest jasne jego miejsce w świecie przenikających się wymiarów. Rozumie ludzi i istoty z zaświatów. Pozostaje w zawieszeniu między dobrem a złem. Jednak równowaga nigdy nie trawa długo. Odmieniec musi wybrać, po której stronie stanąć.
[Mandragora]kup w Imago.com.pl

"Punisher" część 7
Scenariusz: Garth Ennis
Szkic: Steve Dillon
Tusz: Jimmy Palmiotti
Kolory: Chris Sotomayor
Okładka: Tim Bradstreet
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 10.2000
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 8,00 zł
ID: 0963


czwartek, 2.12.2004
aukcja
Szymon Kudrański dołącza do aukcji Imago.com.pl

Od jutra w aukcji charytatywnej Imago.com.pl będzie można licytować album "30 Days of Night Annual 2004" z autografem Szymona Kudrańskiego oraz oryginalną szóstą planszę komiksu narysowanego przez niego do tej antologii. Album zawiera w sumie cztery nowelki narysowane przez różnych rysowników do scenariuszy Steve'a Nilesa. Jest to jednocześnie debiut Kudrańskiego na rynku amerykańskim.
[Jarek Obważanek]


środa, 1.12.2004
sklepy
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Neon Genesis Evangelion" tom 9
Scenariusz: Yoshiyuki Sadamoto
Rysunki: Yoshiyuki Sadamoto
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Kadokawa Shoten Publishing Co., Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 180
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł
ID: 0957


"Kaczor Donald" nr 49/2004
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 1.12.2004
Wydawca oryginału: Disney
Liczba stron: 44
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość: tygodnik
Cena: 4,50 zł
ID: 0958


środa, 1.12.2004
sklepy
Wszystkie pozycje Twojego Komiksu taniej

 

Wydawnictwo Twój Komiks poinformowało, że z okazji zbliżającej się Gwiazdki postanowiło sprawić wszystkim fanom niespodziankę. Od 1 do 31 grudnia 2004 wszystkie komiksy sprzedawane w sklepiku on-line wydawnictwa są tańsze o 30%. Z oferty mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i księgarnie. Ponadto edytor przypomina o sprzedaży pakietów komiksowych po 19,90 zł oraz prezencie - kasecie VHS z filmem "Najlepsi z najlepszych" dla osób dokonujących zakupu na kwotę minimalną - 125 zł (do wyczerpania zapasów kaset).
[Motopol - Twój Komiks]

ARCHIWUM - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa