ARCHIWUM

sklepy:

środa, 18.04.2007
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Brzoskwinia" tom 10
Scenariusz: Miwa Ueda
Rysunki: Miwa Ueda
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 04.2007
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 176
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 19,00 zł
ID: 1877
Momo, poznaje starszego brata swego nowego chłopaka, Kairiego, ale z tej znajomości nie wynika dla Momo nic dobrego. W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że Kairi jest dla niej bardzo ważny. Tymczasem Sae, która poderwała poprzedniego chłopaka Momo, teraz ostrzy sobie ząbki na brata Kairiego.
[Egmont Polska]


"Hellraiser. Najlepsze komiksy" tom 1
Tytuł oryginału: Clive Barker's Hellraiser Collected Best
Scenariusz: Neil Gaiman, Mark Nelson, D.G. Chichester, Erik Saltzgaber, Peter Atkins, Phil Nutman, Jan Strnad, Lurene Haines, Larry Wachowski
Rysunki: Dave McKean, Mark Nelson, Mike Mignola, John Bolton, Dave Dorman, Lurene Haines, Bill Koeb, Mark Chiarello, Ray Lago, Miran Kim
Okładka: John Bolton
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Obrazy grozy
Data wydania: 04.2007
Wydawca oryginału: Checker Book Publishing Group
Data wydania oryginału: 2002-2004
Liczba stron: 160
Format: 17,6 x 26,6 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 69,00 zł
ID: 1878*

  Spis treści:
 • "W tych błękitnych głębiach kryje się piekło" ("In these Blue Depths Lie Hell" z "H.C.B." vol. 3), scen. Lurene Haines, rys. Ray Lago
 • "Szafy" ("Closets" z "H.C.B." vol. 3), scen. Larry Wachowski, rys. Miran Kim
 • "Przede wszystkim twarz" ("To Prepare a Face" z "H.C.B." vol. 3), scen. Jan Strnad, rys. Mark Chiarello
 • "Pieśni metalu i ciała" ("Songs of Metal and Flesh" z "H.C.B." vol. 2), scen. Peter Atkins, rys. Dave Dorman, Lurene Haines
 • "Rozkoszne kłamstwo" ("The Pleasures of Deception" z "H.C.B." vol. 2), scen. Phil Nutman, rys. Bill Koeb
 • "Kanony bólu" ("Canons of Pain" z "H.C.B." vol. 2), scen. Erik Saltzgaber, rys. John Bolton
 • "Trupy gniją" ("Dead Things Rot" z "H.C.B." vol. 1), scen. D.G. Chichester, rys. Mike Mignola
 • "Wordsworth" ("Wordsworth" z "H.C.B." vol. 1), scen. Neil Gaiman, rys. Dave McKean
 • "Labirynt umysłu" ("Mazes of the Mind" z "H.C.B." vol. 1), scen. i rys. Mark Nelson

Opis wydawcy:
Po raz pierwszy w Polsce ukazuje się wybór komiksów z legendarnego świata wymyślonego przez znakomitego twórcę horroru – Clive'a Barkera. W zbiorze znajdują się historie ze scenariuszami np. Neila Gaimana i rysunkami m.in. Mike'a Mignoli czy Dave'a McKeana. Wszystkie pokazują rozmaite drogi wiodące do piekła oraz różne namiętności i pragnienia, które popychają ludzi w stronę zła.

Akcja utworów rozgrywa się gdzieś na granicy piekła, z którego po ludzkie dusze i ciała przenikają do naszego świata Cenobici - potworni wysłannicy Lewiatana, władcy krainy wiecznego cierpienia. To właśnie Clive Barker rozpowszechnił wizję świata, który pod płaszczykiem normalności kryje pokłady straszliwej grozy, zaś ludzie są jedynie zabawkami w rękach demonicznych sił. Album jest przeznaczony dla tych, którzy nie boją się spotkania twarzą w twarz z koszmarem!
[Egmont Polska]kup w Imago.com.pl

"Inu-Yasha. Baśń z feudalnych czasów" tom 7
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 04.2007
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 17,00 zł
ID: 1879
Dalsze przygody psiogłowego demona Inu-Yashy, który wraz z ludzką dziewczynką stara się odnaleźć odłamki magicznego kamienia Shingena. W tych poszukiwaniach najgroźniejszym przeciwnikiem Inu-Yashy okazuje się jego zły brat, także demon, Sessho-Maru. Postanawia za pomocą nekromancji ożywić rękę trupa, która kiedyś trzymała Shingena - dzięki temu będzie mógł odebrać Inu-Yashy jego magiczny miecz i pokonać brata.
[Egmont Polska]kup w Imago.com.pl

"Lanfeust w kosmosie" tom 5: "W poszukiwaniu bakterii"
Tytuł oryginalny: La chevauchée des bactéries
Scenariusz: Scotch Arleston (Christophe Pelinq)
Rysunki: Didier Tarquin
Kolory: Claude Guth
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 04.2007
Wydawca oryginału: Soleil Production
Data wydania oryginału: 12.2005
Liczba stron: 52
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 24,90 zł
ID: 1880
Niezbyt rozgarnięty heros Lanfeust, supermądry ślimakowaty kosmita Shlimak oraz niezwykle pociągająca humanoidka Dżin trafiają na planetę swych najzaciętszych wrogów - Fatacelsjuszy. Przed nimi straszliwie trudna do wykonania misja, która ma uratować wszechświat przed zachłannością Fatacelsjuszy.
[Egmont Polska]


zapowiedzi:

środa, 18.04.2007
Drugi rzut Obrazów grozy

Wydanym w poniedziałek "Hellraiserem" Egmont rozpoczął drugą edycję Obrazów grozy. W ramach tej kolekcji planowane są jeszcze trzy albumy. "Saga o potworze z bagien" Alana Moore'a ma pojawić się w lipcu, "Jestem legendą" na podstawie powieści Richarda Mathesona w październiku, wreszcie "Dni pośród nocy" Neila Gaimana w styczniu 2008 roku.

Od 23 kwietnia będą przyjmowane zamówienia na prenumeratę całej kolekcji. Na stronie Egmontu pojawi się odpowiedni formularz przeznaczony do tego celu. Obsługę wysyłki tej kolekcji i wszystkich następnych wydawnictwo zleciło księgarni Imago.
[Jarek Obważanek]


wystawy:

środa, 18.04.2007
Czesi w Poznaniu

Byli Słowacy, przyszedł czas na Czechów. Już jutro, 19 kwietnia o godz. 20:00 w poznańskiej Klubokawiarni Meskal odbędzie się kolejny wernisaż wystawy komiksowej zorganizowanej w ramach projektu Sztuka Komiksu Europy Środkowej - CENTRALA. Jego tematem będzie "Rzeczywistość społeczna w czeskim komiksie". Na otwarcie wystawy zaproszeni zostali są Tomás Prokůpek, redaktor naczelny magazynu "Aargh!", i Lucie Lomová, czeska twórczyni komiksów.
[Michał Błażejczyk]


zapowiedzi:

piątek, 13.04.2007
"Saihoshi", czyli hiszpańskie yaoi z Kasenu

W najbliższych dniach do sprzedaży powinien trafić album "Yaoi Edition 2" z wydawnictwa Kasen. Tym razem nie będzie to antologia, ale jeden 160-stronnicowy komiks "Saihoshi" autorstwa hiszpańskich rysowniczek ze Studia Kosen. To typowy komiks dla dziewcząt w popularnej tematyce yaoi (lekki romans męsko-męski), bardzo dobrze narysowany i z ciekawą fabułą. Tutaj obejrzysz trzy plansze ze środka.

Sastre należy do legendarnych Strażników - otaczanych ogólym szacunkiem wojowników nie znających strachu i litości, ale zawsze sprawiedliwych i dbających o równowagę i prawo. Złośliwy los stawia go w roli ochroniarza młodego i rozwydrzonego księcia Anela, który podróżuje do sąsiedniego królestwa na swój ślub. W otoczeniu księcia pojawia się jego kochanek i służący, który na czas niebezpiecznej podróży ma zająć miejsce Anela i podawać się za niego. Wypadki toczą się szybko, wokół szaleje rebelia i groźba wojny, a w sercu Strażnika tuż obok uczuć dla młodego służącego pojawia się konflikt między obowiązkiem a miłością.

Na przełom kwietnia i maja Kasen planuje 4 tom "Priesta".
[Kasen]


zapowiedzi:

piątek, 13.04.2007
Kudłaczka i Bąbelka pożegnamy później

Tadeusz Baranowski zaprezentował cztery nowe plansze z wciąż powstającego pożegnalnego albumu z Kudłaczkiem i Bąbelkiem. Premiera komiksu znacznie się opóźnia ze względu na problemy zdrowotne, które autorowi bardzo utrudniają pracę. Ponadto Baranowskiemu zdarza się wracać do już skończonych stron i je rysować je od nowa.

Tym osobom, które dawno temu dokonały przedpłat na powstający album, Baranowski w ramach rekompensaty za oczekiwanie zamierza dorzucić oryginalny szkic plansz w ołówku - z aktualnie rysowanego komiksu lub któregoś starszego. Prezent otrzyma każdy, kto dokonał wpłaty do 1 kwietnia 2007 r.

Szczegółowe informacje na temat planowanego albumu przeczytasz na tutaj. A na przyszły rok Baranowski planuje nowe wydanie "Historii wyssanej z sopla lodu".
[Jarek Obważanek]


recenzje:

piątek, 13.04.2007
"Człowiek Paroovka vs. Grand Banda"

W skrócie: Jedno wszystkie te historie łączy: są bardzo sympatyczne, lekkie i przyjemne. Czytając je może nie pokładałem się ze śmiechu, ale przynajmniej niemal nieustannie się uśmiechałem. Złoczyńcy są tu występni niemal symbolicznie (zwłaszcza emerytki), a początkowo dramatyczne sytuacje kończą się w zaskakujący, zabawny sposób.
[Jarek Obważanek]

Przeczytaj całą recenzję.

WRAK POLECA

A przy okazji powyższego tekstu, dla tych, którzy jeszcze nie widzieli, zamieszczam odcinek przygód Paroovki, który Marek Lachowicz stworzył w 2005 roku na zamówienie WRAKa. Używany był kilkakrotnie jako całostronicowa reklama w magazynie "Chichot".
[Jarek Obważanek]


recenzje:

piątek, 13.04.2007
"Gang Wąsaczy" i "Przygody pana W."

W skrócie: W przypadku flipbooków pierwsze pytanie brzmi: od czego zacząć? Od "Gangu Wąsaczy" czy "Przygód Pana W."? Samą kolejnością tytułów w pytaniu sugeruję wybór. Ulegli i niezdecydowani wybiorą Wąsaczy, przekorni Pana W. Jestem przekorny, więc jednak zacznę od Pana W. Chociaż tak naprawdę dużo bardziej lubię Wąsaczy.
[Jarek Obważanek]

Przeczytaj całą recenzję.

WRAK POLECA

Powyższy tekst napisałem w listopadzie 2005 roku. Ponieważ nie doczekał się wówczas publikacji, prezentuję go przy okazji recenzji "Człowieka Paroovki".
[Jarek Obważanek]


sklepy:

środa, 4.04.2007
Ostatnio wydane


kup w Imago.com.pl

"Wilq Superbohater" zeszyt 11: "Z piekła lobem"
Scenariusz: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Rysunki: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Wydawca: BM Vision
Data wydania: 1.04.2007
Liczba stron: 40
Format: 21,1 x 29,7 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: specjalistyczne, EMPiK
Cena: 9,99 zł
ID: 1666
"Z piekła lobem" to kolejna część klasycznej już serii "Wilq Superbohater" i, w opinii dotychczasowych czytelników, najlepszy jak na razie europejski komiks 2008 roku. Zasługuje on na miano arcydzieła choćby z powodu użycia na okładce koloru zwanego Rhodamine Red C.

Tym razem na album składa się cała masa krótkich historii połączonych jednak ze sobą w sposób niezauważalny dla wnikliwego czytelnika. A motywem wiodącym staje się słynna szekspirowska idea piłeczki tenisowej. "Bomba", "Tajemnica drobnych Pruczków", "Gołębie, wino i śpiew" to tylko niektóre z tytułów układają sie w ciągłe pasmo nieustannej rzezi pozytywnie działającej na miłe odczucia płynące z komiksowej zabawy. Dodać należy, że "Z piekła lobem" zawiera także pierwszy na świecie komiks-musical, wiele żartów rysunkowych (ponad 70.000 użytych kresek i kropek różnej długości) oraz pilota nowej serii komiksowej Tomasza Minkiewicza pt.: "Salwator".

Niestety jest też trochę pieprzonych gołębi.

Podsumowując: autorzy wykreowali niezwykle interesujący komiks, głównie dzięki autorom komiksu i ich niezwykłym kreacjom.
[BM Vision]


zapowiedzi:

środa, 4.04.2007
Kontynuacja "Biocosmosis" w maju

"Savas", drugi tom serii "Biocosmosis" Volinskiego i Cabały, wstępnie planowany na marzec, według najnowszych informacji ma ukazać się w maju. Przykładowe plansze z albumu znajdziesz na oficjalnej stronie cyklu, a poniżej tekst zapowiedzi nadesłanej przez wydawcę.

Savas, emnich związany z klasztorem Syberry, przybywa na blokowaną przez Legion Entirum odległą bezimienną planetę, oznaczoną jako X. Odbiera na orbicie sygnał błagający o pomoc i ląduje wśród ruin jednej z megaosad.

Uznany za symbol ocalenia, emnich zostaje entuzjastycznie powitany przez niedobitków Wojny Incognito, kamuflowanego przed światem konfliktu zbrojnego, który wybuchł między kosmoracjami. Licząc na nadnaturalne zdolności niecodziennego przybysza, Sythia - naczelnik megaosady oraz Yagger - budzący postrach najemnik, zamierzają wykorzystać emnicha do obrony przed szykującym się do ataku, ogromnym stadem drapieżników, które od wielu lat z tajemniczych powodów systematycznie wybija ludzi.

Skupiony na rozwikłaniu zagadki stada, Savas nie zamierza przyjąć roli superbohatera, tym bardziej, że megaosada ma już jednego, najmniej oczekiwanego i szczerze znienawidzonego.
[Jarek Obważanek]


zapowiedzi:

środa, 4.04.2007
Okładki Egmontu na kwiecień

 

Prezentuję okładki komiksów Egmontu, które do sprzedaży powinny trafić 16 kwietnia. Są to w kolejności: "Brzoskwinia" tom 10, "Hellraiser", "Inu-Yasha. Baśń z feudalnych czasów" tom 7 oraz "Lanfeust w kosmosie" tom 5: "W poszukiwaniu bakterii". Więcej informacji o planach wydawnictwa znajdziesz w Zapowiedziach.
[Jarek Obważanek]wrak:

środa, 4.04.2007
Cabała na start!

Kolejny po długiej przerwie rysunek powitalny dla WRAK-a wykonali Nikodem Cabała i Grzegorz Krysiński. Ilustracja promuje trzeci odcinek cyklu "Biocosmosis" zatytułowany "Quiciuq". Pierwsza część serii pisanej przez Edvina Volinskiego ukazała się w grudniu 2006 roku, druga planowana jest na maj.

Tutaj możesz obejrzeć poprzednie ekrany tytułowe WRAK-a autorstwa Janusza Wyrzykowskiego, Andrzeja Janickiego, Bartosza Minkiewicza czy Marka Lachowicza.
[Jarek Obważanek]

ARCHIWUM - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa