KARTOTEKA
okładka oryginału

Niedoskonałości
Tytuł oryginału: „Shortcomings”
Scenariusz: Adrian Tomine
Rysunki: Adrian Tomine
Tłumaczenie: Agnieszka Murawska
Wydawca: kultura gniewu
Data wydania: 06.2010
Wydawca oryginału: Drawn & Quarterly
Data wydania oryginału: 10.2007
Objętość: 112 stron
Format: 165 x 235 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy Munken Print White
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 35,90 zł
ID: 2537*

Opis wydawcy:

To nie jest najlepszy czas w życiu Bena Tanaki. Nie dość, że z natury jest sarkastycznym krytykantem, co utrudnia mu kontakty z ludźmi, to w dodatku jego wieloletni związek przechodzi burzliwy okres. Dziewczynie Bena, Miko Hayashi, ciągle wydaje się, że ten ogląda się za innymi kobietami, a co gorsza – za białymi! Narastający konflikt nadaje bieg tej opowieści o różnicach między Kalifornią a Nowym Jorkiem, między poświęceniem a pożądaniem, wreszcie – między prawdą a prawdą.

W obyczajowo odważnych „Niedoskonałościach” Adrian Tomine, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, mistrzowsko porusza się po polu minowym damsko-męskich i międzyludzkich relacji. Pełnych napięcia, inteligentnych i jednocześnie dowcipnych dialogów nie powstydziliby się Woody Allen czy Andrew Bujalski.

Powieść graficzna Tomine to zaskakujące zwroty akcji, subtelnie nakreślone charakterystyki postaci i wyjątkowe poczucie humoru, które składają się na zabawną i wnikliwą refleksję na temat ludzkich niedoskonałości.

[kultura gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa