KARTOTEKA

„Element chaosu”
Autor: Jakub Rebelka
Wydawca: kultura gniewu, BWA Jelenia Góra
Data wydania: 02.2010
Objętość: 80 stron
Format: 214 x 303 mm
Oprawa: twarda
Papier: kreda matowa 130 g
Druk: kolorowy
Dystrybucja: BWA Jelenia Góra, specjalistyczne
Cena: 49,90 zł
ID: 2470*

Opis wydawcy:

Jakub Rebelka, autor m.in. „Doktora Bryana” i „Trzech głów profesora Muri”, jest pierwszym polskim komiksiarzem, który doczekał się rasowego artbooka. Bo trudno nazwać inaczej 80-stronicowy katalog pierwszej indywidualnej wystawy rysownika i malarza zatytułowanej „Element chaosu”. Ekspozycja ta, której wernisaż miał miejsce w BWA w Jeleniej Górze, wyraźnie pokazała, że dla Rebelki malarstwo i komiks to nie dwa odrębne światy, ale wzajemnie się przenikające i inspirujące żywioły.

Rebelka, absolwent ASP w Gdańsku, w swoich komiksowych albumach nie boi się malarskiego rozmachu i nietypowych rozwiązań formalnych. Z kolei wiele jego płócien to gotowe fantastyczne kadry i plansze z pulsującego kolorami i pomysłami komiksu, jakim jest twórczość artysty.

Jak pisze we wstępie do katalogu Piotr Machłajewski, kurator jeleniogórskiej wystawy:

Poruszanie się w alogicznych, surrealizujących kompozycjach Rebelki przyprawia o zawrót głowy.

Publikacja ta, wydana w mikroskopijnym nakładzie, to urzeczywistniony sen wszystkich fanów twórczości Jakuba Rebelki i rzecz, która uświadamia w pełni skalę jego talentu. „Element chaosu” to nie tylko wyjątkowy artbook w twardej oprawie, ale najbardziej szalony z dotychczasowych komiksów autora „Doktora Bryana”. Bo gdzie, jak nie w komiksie, mogliby się spotkać Batman z Jezusem?

[kultura gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa