KARTOTEKA
okładka 1. tomu oryginału

"Maksym Osa"
Tytuł oryginału: "Maxym Osa"
Scenariusz: Igor Baranko
Rysunki: Igor Baranko
Tłumaczenie: Paweł Timofiejuk
Wydawca: timof i cisi wspólnicy
Data wydania: 09.2009
Wydawca oryginału: Editions Joker
Data wydania oryginału: 09.2008, 10.2009
Liczba stron: 96
Format: 16,8 x 24 cm
Oprawa: twarda
Papier: offset
Druk: czarno-biały
Dystrybucja:
Cena: 39,00 zł
ID: 2373

Opis wydawcy:

Maksym Osa to inteligentny i zadziorny Kozak z siedemnastowiecznych Dzikich Pól. Po powrocie z jednej z łupieżczych wypraw na Turków zostaje wplątany z zawiłą intrygę. Z wciąż świeżą raną głowy zastanawia się, co jest jawą, a co snem.

Co kryje się w jego grobie? Czy wilkołaki istnieją naprawdę? Gdzie jest skarb? Na te i wiele innych pytań starają się odpowiedzieć bohaterowie komiksu świetnego ukraińskiego twórcy Igora Baranko. Autor z doskonałym wyczuciem miesza gatunki – romans, komedię, kryminał i przygodę, które w historycznym krajobrazie sprawiają, że czujemy się przeniesieni w czasie. Baranko to twórca wszechstronny i potrafiący opowiedzieć świetną historię, dlatego też czytelnik nigdy nie nudzi się przy lekturze jego komiksów.

Z wypiekami na policzkach możemy wczytywać się w historię o sekretach rodzinnych, pojedynkach, kozackich wyprawach i poszukiwaniu skarbu w tajemniczych okolicznościach.

Igor Baranko to twórca płodny, który dzięki swojemu uporowi zdołał zaistnieć na dwóch najważniejszych rynkach komiksowych świata - amerykańskim i francuskim, a w chwili obecnej stara się podbić i japoński. W Polsce obecny jest od lat 90. XX w., kiedy jego komiksy drukowane były w magazynie "AQQ". "Maksym Osa" jest jego albumowym debiutem w naszym kraju.

Zbiorcze wydanie dylogii.

  1. "L'homme d'outre-tombe"
  2. "Le trésor du loup-garou"

[timof i cisi wspólnicy]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa