KARTOTEKA

okładka oryginału

przykładowe plansze

"Możemy zostać przyjaciółmi"
Tytuł oryginału: Wir können ja Freunde bleiben
Scenariusz: Markus "Mawil" Witzel
Rysunki: Markus "Mawil" Witzel
Tłumaczenie: Marcin Chuta
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 10.2008
Wydawca oryginału: Reprodukt
Data wydania oryginału: 2003
Liczba stron: 64
Format: 17 x 22,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy Munken Print White 115 1.8
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 23,90 zł
ID: 2153*
Opis wydawcy:
Chodzisz co niedzielę do kościoła tylko po to, żeby ją spotkać. Uczysz się tańczyć, bo na kursie pojawia się ona. Brzydka pogoda nie jest ci w stanie zepsuć wyjazdu pod namioty skoro na kempingu mieszka także ona. Znosisz wszelkie niewygody życia w akademiku, bo są one niczym wobec możliwości spotykania jej codziennie.

Nie przestajesz o niej myśleć, ale jednocześnie nie potrafisz do niej po ludzku zagadać. Obsesyjnie pragniesz kontaktu, ale w jej towarzystwie nogi ci miękną. Chcesz wykrzyczeć, co czujesz i marzysz, żeby ona czuła to samo. Ale co, jeśli jedyne, co od niej usłyszysz to: "Możemy zostać przyjaciółmi"?

Najnowszy komiks Mawila, autora "Bend", to cztery opowieści o miłości. Tej młodzieńczej – pełnej niesamowitych emocji, niepokoju i... złamanych serc. "Możemy zostać przyjaciółmi" to z jednej strony rzecz bardzo zabawna, z dystansem pokazująca młodzieńcze wpadki i damsko-męskie niezręczności. Z drugiej natomiast nostalgiczna, przywołująca wspomnienia pierwszych miłosnych porażek, które każdy kiedyś przeżył.
[Kultura Gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa