KARTOTEKA

okładka oryginału

przykładowe plansze

"Dynia z majonezem"
Tytuł oryginału: Kabocha to mayonēzu
Scenariusz: Kiriko Nananan
Rysunki: Kiriko Nananan
Tłumaczenie: Magdalena Tomaszewska-Bolałek
Wydawca: Hanami
Data wydania: 10.2008
Wydawca oryginału: Takarajimasha
Data wydania oryginału: 10.1999
Liczba stron: 208
Format: 15 x 21 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 28,00 zł
ID: 2137*
Opis wydawcy:
Miho i Seiichi od półtorej roku mieszkają razem w niewielkim mieszkaniu. Ona pracuje w sklepie i jest przeciętną japońską dziewczyną. On to młody muzyk, który marzy o karierze w branży. Niestety ciągle jest bezrobotny, przez co cały ciężar utrzymania spada na Miho. Ze względu na trudną sytuację finansową dziewczyna podejmuję dodatkową pracę w nocnym klubie.

"Dynia z majonezem" to historia o problemach współczesnych młodych ludzi. To opowieść o szukaniu swojego miejsca na ziemi, stworzona przez Kiriko Nananan - twórczynię słynącą z subtelnej, realistycznej kreski i wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata.

Kiriko Nananan zadebiutowała w 1993 roku w magazynie Garo. Jej prace cechuje realistyczna kreska oraz prosta forma. Stworzone przez autorkę historie opisują życie młodych Japończyków. Prawdziwych ludzi, którzy popełniają błędy, szukają celu w życiu i mierzą się z codziennymi wyzwaniami. Uniwersalność tematyki poruszanej przez Kriko Nananan sprawia, że jej komiksy cieszą się popularnością nie tylko w Japonii. Prace autorki zostały wydane między innymi w Stanach Zjednoczonych oraz we Francji, gdzie spotkały się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem.
[Hanami]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa