KARTOTEKA

przykładowe plansze

"Kobiety"
Tytuł oryginału:
Scenariusz: Yoshihiro Tatsumi
Rysunki: Yoshihiro Tatsumi
Tłumaczenie: Katarzyna Szczepańska
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 05.2008
Wydawca oryginału:
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 164
Format: 17 x 24 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy Munken Print Cream 15 115 g/m2
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 35,90 zł
ID: 2018*
Opis wydawcy:
Masahiko wynajmuje detektywa, by ten odnalazł jego młodzieńczą miłość – Hisako. Co się stało z dziewczyną, którą zniknęła kilka lat temu, i o której chłopak nie może zapomnieć?

Mika to wyzwolona kobieta, która ma pana od kupowania kimon, innego od płacenia czynszu za jej mieszkanie i jeszcze innego kupującego jedzenie. A co robi z pieniędzmi, które sama zarabia? Od tego też jest właściwy pan.

Kyuko troskliwie opiekuje się swoim chłopakiem, który od czasu wypadku, jakiemu uległ, nie porusza się o własnych siłach i całymi dniami siedzi w domu. Ciepło i uczucie, którym obdarza go dziewczyna jest ostatnią rzeczą trzymającą go przy życiu. Pewnego dnia widzi on przez okno, jak Kyuko zostaje napadnięta.

Hisako, Mika i Kyuko to nie wszystkie bohaterki zbioru komiksowych opowiadań autorstwa Yoshihiro Tatsumiego, ojca niezależnego japońskiego komiksu. W jego "Kobietach" spotkamy zarówno młode, niezależne dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety prowadzące domy bądź interesy. Jedne z nich są ofiarami wykorzystujących je mężczyzn, inne same wykorzystują nie mając żadnych skrupułów.

Historie stworzone przez Tatsumiego na początku lat 70. również dziś zaskakują odwagą podejmowanych tematów, bezkompromisowym opisem międzyludzkich relacji. Lektura tych opowieści to szansa na poznanie innego oblicza Japonii i japońskich kobiet.
[Kultura Gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa