KARTOTEKA

przykładowe plansze

"Sala prób"
Tytuł oryginału: Questa è la Stanza
Scenariusz: Gipi (Gian Alfonso Pacinotti)
Rysunki: Gipi (Gian Alfonso Pacinotti)
Tłumaczenie: Paulina Gorzkowska
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 04.2008
Wydawca oryginału: Coconino Press
Data wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 128
Format: 17,2 x 24 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 39,90 zł
ID: 1992*

 

Recenzja

Opis wydawcy:
Dla czterech przyjaciół jedyną skuteczną ucieczką od domowych problemów jest muzyka. Tak często, jak tylko mogą spotykają się by razem grać w sali prób, mieszczącej się w garażu wynajmowanym przez ojca jednego z nich. To miejsce jest ich, ale pod pewnym warunkiem - muszą trzymać się z dala od kłopotów.

Któregoś dnia, w czasie pracy nad taśmą demo dla pewnej wytwórni muzycznej, psuje się jeden ze wzmacniaczy. Termin oddania materiału zbliża się nieubłaganie, więc przyjaciele szukając wyjścia z sytuacji podejmą decyzję, która zaważy na przyszłości zespołu i ich relacjach.

"Sala prób" to opowieść o muzyce, trudnych wyborach i odpowiedzialności narysowana w wyjątkowy sposób przez Włocha ukrywającego się pod pseudonimem Gipi. Jest on jednym z najciekawszych współczesnych komiksiarzy. Jego prace doczekały się wydań na całym świecie i przyniosły mu liczne nagrody, m.in. wyróżnienie dla najlepszego albumu na festiwalu w Angouleme w 2006 roku. "Sala prób" to pierwszy jego komiks, który ukaże się w Polsce.
[Kultura Gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa