KARTOTEKA

przykładowe plansze

"5 to liczba doskonała"
Tytuł oryginału: 5 è il numero perfetto
Scenariusz: Igort (Igor Tuveri)
Rysunki: Igort (Igor Tuveri)
Tłumaczenie: Paweł Bravo
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 04.2008
Wydawca oryginału: Phoenix (zeszyty), Coconino Press
Data wydania oryginału: 1998-1999 (zeszyty), 10.2002
Liczba stron: 176
Format: 22 x 29,5 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy Munken Print Cream 18 115 g/m2
Druk: dwukolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 72,90 zł
ID: 1987*
Opis wydawcy:
Niezwykła opowieść prosto z Włoch, gdzie sny pewnego mafiosa zmieniają się w koszmary. Peppino Lo Cicero spędził życie wykonując rozkazy jednego z wielkich donów Neapolu. Był oddanym żołnierzem mafii, gangsterem bezwzględnym, ale z zasadami. I kiedy wydaje mu się, że na zasłużonej emeryturze w końcu odpocznie, dramatyczne wydarzenia zmuszą go do ponownego sięgnięcia po broń. I wymierzenia jej w swoją mafijną rodzinę...

"5 to liczba doskonała" to nie tylko trzymająca w napięciu historia Peppino, ale również swoisty hołd złożony opowieściom o mafii. Jej autor - Włoch ukrywający się pod pseudonimem Igort - pełnymi garściami czerpie z tradycji gatunku. W jego dziele bez trudu odnaleźć można ślady fascynacji kryminalnymi komiksami Willa Eisnera z lat 40, filmami noir i obrazami Martina Scorsese, powieściami Mario Puzo, a także japońską mangą.

Inspiracje te służą jednak Igortowi do stworzenia własnej, wyjątkowej historii, w której nie brak spektakularnych scen strzelanin i pościgów, ale także poczucia humoru oraz czułości, z jaką Włoch portretuje swoich bohaterów. Nawet tych najgorszych.
[Kultura Gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa