KARTOTEKA
okładka oryginału

"Lwy z Bagdadu"
Tytuł oryginału: "Pride of Baghdad"
Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Niko Henrichon
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawca: Mucha Comics
Data wydania: 02.2008
Wydawca oryginału: DC Comics - Vertigo
Data wydania oryginału: 09.2006
Liczba stron: 136
Format: 17,4 x 26,4 cm
Oprawa: twarda z obwolutą
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 65,00 zł
ID: 1932*

Opis wydawcy:

Jeden z najbardziej uznanych autorów powieści graficznych przedstawia historię inspirowaną przez prawdziwe wydarzenia – zaskakująco oryginalne spojrzenie na życie na ulicach Bagdadu w czasie wojny w Iraku.

W swoich nagradzanych pracach – "Y: The Last Man" oraz "Ex Machina" ("Entertainment Weekly" ogłosił go jednym z dziesięciu najlepszych tytułów beletrystycznych roku 2005) – scenarzysta Brian K. Vaughan udowodnił, iż rozumie koszty przetrwania jak i polityczne niuanse współczesnego świata. Teraz, w swojej prowokującej powieści graficznej, Vaughan przygląda się życiu na ulicach rozdartego wojną Iraku.

Wiosną 2003 roku, podczas amerykańskiego nalotu bombowego, z Zoo w Bagdadzie uciekło stado lwów. Zagubione i zdezorientowane, głodne, ale nareszcie wolne, cztery lwy wędrowały zdziesiątkowanymi ulicami Bagdadu tocząc rozpaczliwą walkę o własne życie. Opisując ciężkie położenie lwów, komiks ten podnosi pytania o prawdziwe znaczenie wolności – czy może zostać podarowana czy można ją zdobyć tylko przez samozaparcie i poświęcenie?

W oparciu o prawdziwe wydarzenia, Vaughan i artysta Niko Henrichon ("Barnum!") stworzyli unikalny wgląd w naturę życia w czasie wojny, przedstawiając to zmaganie w sposób, w jaki tylko powieść graficzna może to przedstawić.

[Mucha Comics]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa