KARTOTEKA


kup w Imago.com.pl

"Złodziej wszystkich czasów"
Tytuł oryginału: The Thief of Always
Scenariusz: Kris Oprisko
Rysunki: Gabriel Hernandez i Sulaco Studios
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Obrazy grozy
Data wydania: 12.2006
Wydawca oryginału: Idea + Design Work, LLC.
Data wydania oryginału: 2006
Liczba stron: 144
Format: 17,5 x 26,5 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 69,00 zł
ID: 1840
Album stworzony na podstawie powieści Clive'a Barkera o tym samym tytule. Bohaterem opowieści jest dziesięcioletni Harvey Swick, który trafia do pełnego dziwów i cudowności domu. Tu każdego ranka jest wiosna, za dnia - lato, wieczorem jest święto Halloween, a nocą Boże Narodzenie. Chłopiec może tu spełnić każde swoje marzenie, ale nie za darmo. Historia autorstwa jednego z najbardziej znanych na świecie twórców horrorów to pełne mroku literackie połączenie Piotrusia Pana, Pinokia i Czarnoksiężnika z Oz z delikatnie podanym, lecz wyraźnym przesłaniem moralnym.

Clive Barker urodził się w 1952 roku w Liverpoolu. Początki jego kariery były związane z teatrem - pisał sztuki, reżyserował i występował na scenie. Jego pierwsze opowiadania - wydane w trzech tomach "Księgi krwi" (1984) zostały lepiej przyjęte w USA niż w Wielkiej Brytanii, ale już pierwsza powieść "The Damnation Game" przyniosła autorowi uznanie czytelników i krytyki oraz sukces rynkowy.
W 1987 roku Clive Barker - niezadowolony z adaptacji filmowych swoich opowiadań - zajął się reżyserią filmową. Tak powstał "Hellraiser" według noweli "The Hellbound Heart". Film szybko okazał się dziełem kultowym. Na jego podstawie powstało kilka komiksów oraz sequele: "Hellbound: Hellraiser 2" (reż. Tony Randal), "Hellraiser III: Hell on Earth" (reż. Tony Hickox) i "Hellraiser: Bloodline". Zachęcony powodzeniem "Hellraisera"Clive Barker wyreżyserował kolejny autorski film "Nightbreed" na podstawie opowiadania "Cabal".

Autor "Wąwozu kamiennego serca" jest artystą silnie oddziałującym nie tylko na wyobraźnię swoich czytelników czy widzów, ale i innych artystów.
[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa