KARTOTEKA

przykładowe plansze


kup w Imago.com.pl

"Ósma czara. Genesis"
Scenariusz: Krzysztof "Prosiak" Owedyk
Rysunki: Krzysztof "Prosiak" Owedyk
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 02.2007
Wydanie: III rozszerzone
Poprzednie wydania: Prosiacek Publishing 1994, Pasażer 1999
Liczba stron: 110
Format: 16,9 x 24 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 27,90 zł
ID: 1809*
Stało się. Wypełniły się proroctwa, zapisane w Piśmie Świętym przepowiednie i nastał Armageddon. Bóg i aniołowie zstąpili na Ziemię, by podczas ostatniej bitwy zgładzić zło a wybranych ocalić i zabrać do obiecanego raju. Ale co to za Bóg, który dopuszcza się fuszerki zostawiając przy życiu garstkę niegodnych? I co to za raj, z którego wybrańcy chcą za wszelką cenę uciec?

"Ósma czara" to romantyczno-bluźniercza historia o tym, co zdarzyło się po końcu świata. Pełna pasji opowieść o miłości, wierze, wolnej woli i pragnieniu szczęścia. Album Prosiaka uważa się za jedno z największych osiągnięć polskiego komiksu niezależnego. W latach 1990. doczekał się dwóch wydań i oddanego grona fanów.

Edycja Kultury Gniewu ma za zadanie przybliżyć tę klasyczną już pozycję nowemu pokoleniu fanów komiksu, a tym starszym zaprezentować ją w odświeżonej formie. Cały materiał został od nowa przygotowany z oryginalnych plansz autora, który zdecydował się też dodać do "Ósmej czary" prolog - komiks "Genesis" pierwotnie opublikowany w zinie "Prosiacek 5", dziś już prawie niedostępnym.
[Kultura Gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa