KARTOTEKA

"Jestem legendą"
Tytuł oryginału: I Am Legend
Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Elman Brown
Tłumaczenie: Michał Bochenek
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Obrazy grozy
Data wydania: 10.2007
Wydawca oryginału: Idea and Design Works, LLC
Data wydania oryginału: 11.2003
Liczba stron: 248
Format: 17,8 x 26,8 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 69,00 zł
ID: 1720*
Album jest adaptacją powieści legendy amerykańskiego horroru Richarda Mathesona pod tym samym tytułem.

Główny bohater, Robert Neville, jest ostatnim człowiekiem w świecie opanowanym przez wampiry. Zabarykadowany w swoim domu, obwieszonym czosnkiem i lustrami, zmaga się z samotnością i strachem. By przetrwać, musi się bronić. Postanawia drogo sprzedać swoje życie. Postanawia stać się legendą.

Książka ukazała się w USA w 1954 roku, jako trzecia powieść Mathesona, i razem z debiutanckim opowiadaniem "Zrodzony z męża i niewiasty" przyniosła autorowi uznanie i rozgłos. Od tamtej pory Matheson napisał kilkadziesiąt książek, opowiadań, scenariuszy filmowych i telewizyjnych, między innymi scenariusze amerykańskiej "Strefy zmroku". Powieść była już dwukrotnie ekranizowana.

Za adaptację komiksową odpowiedzialni są: zaczynający tym tomem przygodę z komiksem Elman Brown i scenarzysta Steven Niles, który w Ameryce został nazwany mistrzem nowoczesnego komiksowego horroru. Niles współpracował już z takimi legendami opowieści obrazkowych, jak Bernie Wrightson, Bill Sienkiewicz, Richard Corben czy Ted McKeever. Polscy czytelnicy mogli go poznać, czytając "30 dni nocy" czy utrzymaną w podobnym klimacie "Abrę makabrę".
[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa