KARTOTEKA

okładka oryginału

przykładowe plansze

"A.L.I.E.E.N."
Scenariusz: Lewis Trondheim
Rysunki: Lewis Trondheim
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 05.2007
Wydawca oryginału: Bréal
Data wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 92
Format: 17 x 23,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 32,90 zł
ID: 1702
Pierwszy pozaziemski komiks wydany na planecie Ziemia! Wreszcie poznaliśmy odpowiedź na pytanie: co czytają dzieci kosmitów? Kto wie, ile lat świetlnych przebył ten sponiewierany, wygnieciony komiks, zanim trafił do rąk Ziemian Twojego pokroju? Ten unikalny artefakt z innej planety został napisany w całkowicie nam obcym alfabecie i języku - być może staniesz się pierwszym człowiekiem, który zdoła go odczytać?

Niezależnie od tego, z której galaktyki pochodzą te przeplatające się historie, udowadniają, że niektóre motywy są naprawdę uniwersalne - inne zaś są, cóż... niecodzienne, dziwaczne i zupełnie nie z tego świata. Dobrze jednak wiedzieć, że ile by nie mieli oczu, nóg, czy macek, obcy też się czasem śmieją, płaczą, robią kupę, zaprzyjaźniają się, są dla siebie mili lub okrutni, ulegają naciskowi grupy, a czasem, kierując się dobrymi pobudkami strasznie wszystko partaczą.
To niesamowite znalezisko z odległego świata zachwiało przekonaniami ufologów na całym świecie, którzy muszą sobie teraz zadać pytanie: czy obcy naprawdę pozwalają swoim dzieciom czytać takie rzeczy?
[Kultura Gniewu]

W 2007 roku Gallimard w ramach kolekcji Bayou wznowił "A.L.I.E.E.N." z nową okładką, która została wykorzystana również w polskiej edycji.

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa