KARTOTEKA

"Umpa-pa. Czerwonoskóry"
Tytuł oryginału: Oumpah-Pah. Le Peau-rouge
Scenariusz: Albert Uderzo
Rysunki: René Goscinny
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 09.2007
Wydawca oryginału: Lombard
Data wydania oryginału: 1958-1962 (w "Le journal de Tintin")
Liczba stron: 176
Format: 22,3 x 29,7 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 49,00 zł
ID: 1672*
Asteriks, najsłynniejsze dziecko duetu Goscinny i Uderzo, ma starszego brata. Co prawda czerwonoskórego, jednak jego przygody bawią nie mniej niż przeżycia małego Gala.

Komiks przenosi nas do Ameryki Północnej XVII wieku. Ojczyzny Indian, w której Europejczycy jeszcze czują się gośćmi. Do kolonii przybywa francuski szlachcic Hubert de la Puree de Cartofelle. Kawaler o wielkim sercu i nieco mniejszej odwadze nie ma pojęcia, co go czeka w Nowym Świecie i... od razu popada w tarapaty. Na szczęście młodzieniec poznaje Indianina Umpa-pę z plemienia Szpokoszpoko. Razem przeżywają wiele przygód i dokonują niezwykłych czynów.

Pierwsze opowieści o Umpa-Pie powstały w 1951 roku, ale nie spotkały się wtedy z entuzjastycznym przyjęciem. Dopiero siedem lat później Gościnny i Uderzo zaproponowali światu nową wersję Umpa-Py. Nie był już Indianinem ze współczesnego rezerwatu, ale herosem XVII-wiecznej "wolnej" Ameryki, który w porównaniu z europejskimi kolonizatorami wydaje się prawdziwym Heraklesem Nowego Świata. W sumie powstało pięć historii o Umpa-Pie i jego francuskim przyjacielu Hubercie. Wszystkie zostały zebrane w polskim wydaniu. Uzupełniono je krótkimi wstępami Asteriksa, który wyjaśnia okoliczności narodzin swego starszego brata.

Klasyka francuskiego komiksu przygodowego! Opowieść pełna humoru - jak inne komiksy twórców Asteriksa.
[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa