KARTOTEKA

przykładowe plansze

"Tffffuj! Do bani z takim komiksem!"
Scenariusz: Tadeusz Baranowski
Rysunki: Tadeusz Baranowski
Wydawca: Orient Men i Spółka
Data wydania: 11.2005
Liczba stron: 80
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: specjalistyczne
Nakład: 550 egz.
Cena: 250 zł (190 zł w przedsprzedaży)
ID: 1408
Album zawiera 46 stron nowego komiksu o profesorku Nerwosolku, a pozostałe strony zapełnione są przez różne ciekawoski, m.in. fragmenty komiksów, które Baranowski rysował w Belgii. Autor zamieścił też kilka stron wspomnień z dzieciństwa, fotografii, rzeczy rysowanych dla dzieci, kilka komiksów, które robił na potrzeby reklamy. Specjalnie do tego wydawnictwa dwie plansze narysował Tomasz Leśniak. Na końcu albumu znajduje się lista nabywców (którzy zamówili go z wyprzedzeniem), a na wyklejkach okładki są umieszczone zrobione przez nich rysunki.

Każdy egzemplarz jest numerowany i podpisany na okładce, aby potwierdzić jego autentyczność. Na okładce jest naklejona replika pieniążka - medalu, który Baranowski dostał jako nagrodę na festiwalu w Belgii. Replika ta jest wykonana z pozłacanego mosiądzu. Na dołączonej płycie znajdują się m.in. dwa krótkie filmiki o Nerwosolku, które kiedyś wyprodukowało studio filmów animowanych w Bielsku-Białej oraz reportaż Mateusza Szlachtycza z pracy nad nowym komiksem.

Poza tym, żeby podkreślić, że to naprawdę koniec przygód tych postaci, oryginalne plansze z albumu Baranowski pokroił na tyle kawałeczków, ile do czasu premiery zostało zamówionych albumów i dołączy po jednym do każdego egzemplarza. Są też dodatki z ilustracjami, które rysownik robił przez lata. Wśród zamawiających zostały też rozlosowane szkice plansz, ich sygnowane kserokopie, cztery komplety filiżanek oraz 40 plakatów w formacie A3.

Komiks wciąż można zamawiać pisząc na adres mailowy autora. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.
[Tadeusz Baranowski]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa