NEWSROOM

piątek, 21.01.2011

w sieci

Krzysztof Tkaczyk przyjacielem integracji

Na początku stycznia na stronie Niepełnosprawni ukazał się e-komiks Krzysztofa Tkaczyka zatytułowany „Krótka historia o głupim wypadku”. Publikacja z założenia ma charakter edukacyjny, ale istotnym celem autora było uniknięcie taniego dydaktyzmu i zaprezentowanie głębi oraz możliwości medium jakim jest komiks.

[Kadr z komiksu „Krótka historia o głupim wypadku”]

Dorota Starzyńska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, konsultantka i redaktorka komiksu, powiedziała:

Nowy komiks „Krótka historia o głupim wypadku” Integracji to opowieść o kruchości życia, o splocie wypadków, niezależnych od bohaterów, których skutki są długotrwałe i niestety nieodwracalne. Komiks jest skierowany  przede wszystkim do młodzieży, ale nie tylko. Niektórzy z głównych bohaterów pokazują siłę woli i realizacji marzeń pomimo wszystko, inni są tłem i pokazują stereotypowe zachowania. „Krótka historia...”  w komiksowej, przystępnej dla nastolatków formie zmusza do zatrzymania się na chwilę i refleksji nad tym co stymuluje nasze działania – przypadek czy plan?

Z kolei Krzysztof Tkaczyk stwierdził:

Niepełnosprawność nie czyni człowieka złym ani dobrym. Mniej ludzkim. To ludzkie wybory – na które rzecz jasna – mają wpływ nasze przeżycia, ale to jednak wolna wola – nasza decyzja – dookreśla nasze miejsce w świecie. Samodzielność myślenia jest niezwykle istotna tak dla młodzieży, jak i ludzi dojrzałych. Współczesny świat upupia człowieka jako jednostkę. „Wszyscy” perswadują nam co mamy myśleć, a nie że mamy myśleć.

[opr. na post. informacji wydawcy]

[Zwiastun komiksu „Krótka historia o głupim wypadku”]
Krzysztof Tkaczyk przyjacielem integracji - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa