NEWSROOM

środa, 19.01.2011

nowości

Ostatnio wydane

okładka oryginału

„Maus”
Tytuł oryginału: „The Complete Maus”
Scenariusz: Art Spiegelman
Rysunki: Art Spiegelman
Tłumaczenie: Piotr Bikont
Wydawca: Post
Data wydania: 15.01.2011
Wydanie: II (I zbiorcze)
Wydawca oryginału: Pantheon Books
Data wydania oryginału: 1986, 1991
Objętość: 304 strony
Format: 160 × 230 mm
Oprawa: twarda
Papier: kreda matowa
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 72,45 zł (69,00 zł + VAT)
ID: 2603

Opis wydawcy:

„Maus” to jedna z najważniejszych powieści graficznych w historii tego medium. Dzieło mistrzowskie, odważne pod względem formy i treści, jest próbą zrozumienia historii XX wieku z perspektywy indywidualnych ludzkich losów. „Maus”, jako pierwszy komiks w historii, został uhonorowany nagrodą Pulitzera w 1992 roku.

Pierwsza część komiksu wprowadza czytelnika w świat trudnych relacji rodzinnych łączących Władka Szpigelmana i jego syna Arta. Komiks opowiada historię Władka z okresu jego życia w Polsce w Bielsku Białej, na krótko przed wybuchem wojny i po wkroczeniu Niemców do Polski. W drugiej części Władek kontynuuje swoją opowieść od momentu, gdy trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

[Post]


okładka oryginału

Pinokio”
Tytuł oryginału: „Pinocchio”
Scenariusz: Winshluss (Vincent Paronnaud)
Rysunki: Winshluss (Vincent Paronnaud)
Kolory: Cizo, Frédéric Boniaud, Thomas Bernard, Frédéric Felder
Wydawca: kultura gniewu
Data wydania: 15.01.2011
Wydawca oryginału: Les Requins Marteaux
Data wydania oryginału: 11.2008
Objętość: 192 strony
Format: 212 × 297 mm
Oprawa: twarda
Papier: kreda mat Arctic Volume Ivory
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 99,90 zł
ID: 2602*

Opis wydawcy:

Winshluss, znany też pod nazwiskiem Vincent Paronnaud, zaczął tworzyć „Pinokia” w 2003 roku i przez następne dwa lata publikował go w odcinkach w magazynie „Ferraille Illustré”. Wtedy jednak przerwał pracę nad nim, by całkowicie skoncentrować się na realizacji animowanej adaptacji słynnego „Persepolis” Marjane Satrapi. Rysownikowi udało się skończyć „Pinokia” w 2008 roku, a już kilka miesięcy później na festiwalu w Angoulême został on uznany najlepszym komiksem roku!

W swoim dziele Winshluss opowiada na nowo niezwykłe przygody słynnej marionetki. Jego akcja w dużej mierze pokrywa się z popularną powieścią Carlo Collodiego, ale intryga została uwspółcześniona. Pinokio nie jest tu drewnianym chłopcem, ale stworzonym przez pewnego inżyniera bojowym androidem. Z kolei „gadający świerszcz” zamienia się tutaj w karalucha, pijaka i olewusa, który w głowie robota urządza sobie squat.

Winshluss po mistrzowsku rozprawia się z klasyczną opowieścią, a także z jej słynną disnejowską adaptacją. Na bazie bajki uwielbianej przez dzieci tworzy przeznaczoną dla dorosłych mroczną, ironiczną i okrutną wariację na temat „Pinokia”. Fantastycznie narysowaną, pokolorowaną i obywającą się w zasadzie bez słów.

[kultura gniewu]

Ostatnio wydane - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa