NEWSROOM

Wydawnictwo Ongrys ogłosiło tytuły trzech komiksów, nad którymi pracuje i które postara się wydać w tym roku. Na razie nie są znane nawet przybliżone daty premier, nie jest też ustalone czy albumy te zostaną opublikowane w wersji kolekcjonerskiej, zwykłej czy też obu. Niespodzianką na liście jest komiks licencyjny – „Shooting Star Marilyn Monroe” opublikowany na Zachodzie przez Castermana.

 • „Antologia komiksów Papcia Chmiela”

  Tomik zbierający różne, nie-Tytusowe opowieści nestora polskiego komiksu, Henryka Jerzego Chmielewskiego: „Sierżant King”, „Sadełko i Szczudełko”, „Witek Sprytek”, „Roz i Bitek”, „Kapitan Mewka”, „Cyrk Bum Tarara”, „Hipcio i Gapcio”, „Druszek Tadeuszek” i inne.

 • „Kawaler de Lagardere”

  Opowieść płaszcza i szpady narysowana przez Tadeusza Raczkiewicza dla „Świata Młodych”, częściowo zaginiona i odtworzona. Historia zbrodni, zemsty i miłości rozgrywająca się w XVIII-wiecznym Paryżu.

 • „Shooting Star Marilyn Monroe”

  Komiks namalowany przez Zbigniewa Kasprzaka do scenariusza Jean-François Charlesa i Maryse Charles.

  Luty roku 1962. W domu, który właśnie zakupiła, Marilyn zdaje się znajdować pozory spokoju. Ów dom jest nareszcie symbolem tego, co uważa za swoje życie prywatne. Z dala od ograniczeń i finansowego wykorzystywania przez Foxa, despotyzmu pewnych reżyserów, słynnego „smagania biczem”, koktajli amfetaminowych i morfinowych podawanych aktorom dla utrzymania ich w „pełnej formie”, Marilyn żyje na nowo. Odstawia na bok wszystkie lekarstwa i przyjmuje jedynie niewielkie dawki środków nasennych.

  Po trzech nieudanych małżeństwach i wielu przynoszących rozczarowanie związkach przyjazd na całkowitą prowincję w poszukiwaniu absolutnego szczęścia i powszechnego uznania sprawia, że na poziomie uczuć Marilyn jest w siódmym niebie. Przez rok czasu, będąc przy najpotężniejszym człowieku na świecie – Johnie Kennedym – marzy jej się władza. Lecz odliczanie właśnie się zaczęło.

[opr. na post. informacji wydawcy, opis „Shooting Star Marilyn Monroe” Jakub Syty na podst. Castermana]

[Kadr z komiksu „Shooting Star Marilyn Monroe”]
Kadr z komiksu „Shooting Star Marilyn Monroe”
Kasprzak, Raczkiewicz, Papcio Chmiel, czyli Ongrys w 2011 r. - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa