NEWSROOM

środa, 17.11.2010

zapowiedzi

Wywiady z Alanem Moorem

30 listopada nakładem wydawnictwa Miligram & Viral ma ukazać się książka „Alan Moore. Wywiady”. Publikacja ma mieć 296 stron formatu 125 × 175 mm w miękkiej oprawie.

Amerykański dziennikarz i krytyk komiksowy Bill Baker przeprowadził dwa długie wywiady z autorem takich legendarnych już dzieł, jak „Strażnicy”, „V jak Vendetta” czy „Prosto z piekła”.

W rozmowach z nim Alan Moore opowiada o dzieciństwie, fascynacjach literackich i komiksowych oraz o trudnych relacjach z Hollywood. Zdradza tajniki warsztatu i nie skąpi szczegółów na temat swej twórczości. Przedstawia też własny pogląd na to, czym jest kreatywność – iście magiczny przejaw ludzkiej działalności. Jest to fascynująca i niezwykle wymagająca podróż po świecie Alana Moore’a, ikony współczesnej kultury.

Polskie wydanie uzupełnione jest rysunkami i grafikami Pawła „FRM” Borkowskiego, Pawła Cegłowskiego, Mateusza Hermana, Pawła Janczarka, Tomasza Kaczkowskiego, Wojciecha „Oteckiego” Kołacza, Marcina Kuligowskiego, Oli Mróz i Tomasza Płonki.

Alan Moore (ur. 1953) – angielski pisarz i autor komiksów. Uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych twórców w historii tego medium. Swoje pierwsze sukcesy osiągał na rynku angielskim, pisząc m.in. dla kultowego komiksowego magazynu „2000 A.D.” Wraz z rozpoczęciem współpracy z amerykańskim wydawnictwem DC Comics stał się znanym na całym świecie scenarzystą. Wśród jego najsłynniejszych dzieł wymienia się m.in. „Batman. Zabójczy żart”, „Saga o Potworze z bagien”, „V jak Vendetta” czy „Strażnicy”. Dzięki metaforycznym i wielowarstwowym historiom z odniesieniami do aktualnych wydarzeń i problemów, komiksy Moore’a przyczyniły się do zmiany postrzegania tego medium, stawiając go coraz częściej na równi z innymi dziedzinami, jak literatura czy film.

[opr. na post. informacji wydawcy]

Wywiady z Alanem Moorem - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa