NEWSROOM

sobota, 18.09.2010

zapowiedzi

„Planeta Robotów” i Baranowski z Ongrysa

Wydawnictwo Ongrys na MFKiG przygotowało dwa anonsowane w kwietniu komiksy, które będą dostępne w wersjach podstawowych i kolekcjonerskich (tym razem okładki obu edycji są niemal identyczne).

„Planeta Robotów” Macieja Parowskiego i Jacka Skrzydlewskiego to historia wcześniej nie opublikowana, natomiast „To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia” Tadeusza Baranowskiego to reedycja albumu z 1992 roku. Szczegółowe informacje na ich temat poniżej.

Komiksy podczas MFKiG na stoisku wydawcy oraz wysyłkowo będzie można kupić ze zniżką rzędu 15–25%. Już teraz można rezerwować egzemplarze kolekcjonerskie o wybranym numerze pisząc na .

[opr. na podst. informacji wydawcy]

„Planeta Robotów”
Scenariusz: Maciej Parowski
Rysunki: Jacek Skrzydlewski
Objętość: 48 (podstawowe), 72 strony
(kolekcjonerskie)
Format: 220 × 296 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolorowy (i czarno-biały w kolekcjonerskim)
Dystrybucja: specjalistyczne
Cena: 35,00 zł
(podstawowe), 75,00 zł (kolekcjonerskie)

Opis wydawcy:

Epidemia tajemniczej choroby zbiera krwawe żniwo. Nad znalezieniem jej przyczyny oraz skutecznego lekarstwa pracuje profesor Le Djaz wraz z asystentami – Janem i Hanną. W poszukiwaniu źródła epidemii wyruszają oni do odległego układu planetarnego KG-14, w którym odnajdują złowrogą Planetę Robotów.

Scenariusz komiksu napisał Maciej Parowski – pisarz i redaktor od lat związany z fantastyką. Oprawę graficzną stworzył Jacek Skrzydlewski, autor kilku albumów komiksowych dla dzieci i młodzieży. Owocem ich współpracy jest komiks zabawny, uniwersalny, mocno osadzony w świecie przyszłości, a jednak odwołujący się również do świata realnego.

Kolekcjonerskie wydanie jest wzbogacone o 24 dodatkowe strony zawierające: wspomnienia scenarzysty związane z powstaniem albumu, szkice postaci, szkice plansz, ilustracje, a także wstępną, czarno-białą wersję 14 plansz z drugiej części cyklu, zatytułowanej „Inwazja z Planety Robotów”. Każdy egzemplarz jest numerowany i sygnowany przez autorów.

[Ongrys]

„To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia”
Scenariusz: Tadeusz Baranowski
Rysunki: Tadeusz Baranowski
Objętość: 48 (podstawowe), 64 strony (kolekcjonerskie)
Format: 220 × 296 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolorowy (i czarno-biały w kolekcjonerskim)
Dystrybucja: specjalistyczne
Cena: 35,00 zł
(podstawowe), 59,00 zł (kolekcjonerskie)

Opis wydawcy:

Na osadę Fruwaczków napada armia Czarnego Ptaszyla. Napastnicy przechwytują równiez pilnowane przez dzielne skrzaty nasiono Kwiatu Zła. Jeśli pozwolą mu dojrzeć Zło ogarnie cały świat. Jednak nie wszystkie Fruwaczki zostały schwytane – Huzarek i Amadynka, z pomocą czcigodnego Kakapo wyruszają na wyprawę aby ocalić przyjaciół i pokrzyżować plany Czarnego Ptaszyla.

Kolekcjonerskie wydanie jest wzbogacone o 16 dodatkowych stron zawierających szkice i rysunki postaci. Każdy egzemplarz jest numerowany i sygnowany przez autora.

Do 20 sztuk tej edycji zostanie dołączymy wykonany ołówkiem rysuneczek autora, przedstawiający jedną z postaci z komiksu. Zostały one przez rysownika opatrzone autografem i oprawione w passe-partout. Rysunki zostały wykonane pod koniec lat osiemdziesiątych, w trakcie prac nad dwoma albumami o Fruwaczkach. Wydanie z rysunkiem ma kosztować około 99,00 zł i będzie można je zamawiać przez Internet. W przypadku zainteresowania wydaniem z rysunkiem, które by znacznie przekraczało dostepną ilość egzemplarzy, wydawca zastrzega sobie prawo do zmiany sposobu jego zamawiania i dystrybucji, również po otrzymaniu rezerwacji (które można składać pisząc na – należy dołączyć informację czy egzemplarz komiksu ma być z rysunkiem i podać proponowany numer egzemplarza.

[Ongrys]

„Planeta Robotów” i Baranowski z Ongrysa - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa