NEWSROOM

wtorek, 24.08.2010

zapowiedzi

Animowany zwiastun „Dogmatu”

Po ponad sześciu latach od premiery pierwszego tomu nakładem Studia Domino w tym roku ma ukazać się drugi odcinek serii „Dogmat” Łukasza Chmielewskiego i Piotra Białczaka zatytułowany „Si Deus nobiscum, quis contra nos?” Komiks jest aktualnie przygotowywany do druku a finalna okładka (po lewej robocza) i przykładowe strony ze środka mają zostać ujawnione w najbliższym czasie. Tymczasem powstał animowany zwiastun albumu, który można obejrzeć poniżej (dostępny również w HD).

Odcinek zaczyna się od następujących słów:

Niedawno zabiłem człowieka. Nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Ale jedno jest pewne, to był ten niewłaściwy. Zginął mój przyjaciel. Gliny szukają mnie w związku z zamachem IRA, z którym nie mam nic wspólnego. Polują na mnie dziwni ludzie, którzy chcą czegoś, co miałem im ukraść. Płyty zawierającej coś, o czym nie mam zielonego pojęcia. I jakby tego było mało, jadę nie wiadomo dokąd z moją dziewczyną i jakimś facetem, który celuje w nas z Glocka. Dawno się tak nie bałem.

Pierwsza część serii, zatytułowana „Prolog”, ukazała się w marcu 2004 roku. Trzy lata później wydawca ogłosił, że drugi tom jest w całości narysowany i wymaga tylko nałożenia koloru, a jego premiera powinna nastąpić jeszcze w tym samym roku. Zaprezentował przy tym sześć plansz ze środka. Jednak po kilku miesiącach edytor ogłosił, że album ukaże się w późniejszym terminie i zamilkł na niemal trzy lata.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

Animowany zwiastun „Dogmatu” - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa