NEWSROOM

czwartek, 22.07.2010

wystawy

Wystawa Cabały w Sensie Nonsensu

W sobotę 24 lipca o godz. 18.00 w warszawskim Sensie Nonsensu (ul. Wileńska 23) odbędzie się wernisaż wystawy prac Nikodema Cabały i spotkanie z autorem.

W pubie zostanie zaprezentowanych 26 prac (w zakresie grafiki, malarstwa, ilustracji i rysunku satyrycznego) ukazujących wszechstronność autora i całokształt jego obecnej pracy twórczej. Wystawa będzie czynna do 22 sierpnia. Jej kuratorem jest Dariusz Cybulski.

Nikodem Cabała, rocznik 1980, z wykształcenia handlowiec, z zawodu grafik, ilustrator i rysownik komiksowy. Sam nauczył się rysować i malować. Na początku publikował w niskonakładowych fanzinach, przez jakiś czas związany z Krakowskim Klubem Komiksu. Jego prace ukazały się między innymi w antologiach: „Piekielne wizje”, „Człowiek w probówce”, „Likwidator”: „Sprzątanie Polski”. Obecnie rysuje serię „Biocosmosis”. Zajmował się produkcją storyboardów i ilustracji do reklam. Od czasu do czasu ilustruje opowiadania dla „Nowej Fantastyki”. Chciałby w przyszłości wypłynąć poza polskie środowisko i stworzyć komiks razem z Grantem Morrisonem i Alanem Moorem. Cabała jest również niespełnionym scenarzystą i chciałby kiedyś zrealizować swoje pomysły.

[opr. na podst. informacji organizatora]

[Kadr z komiksu „Biocosmosis" przed nałożeniem koloru]
Kadr z komiksu „Biocosmosis" przed nałożeniem koloru
Wystawa Cabały w Sensie Nonsensu - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa