NEWSROOM

niedziela, 18.07.2010

galeria

Okładki i plansze sierpniowego Egmontu

Egmont udostępnił okładki i przykładowe plansze ze swoich sierpniowych premier. Zestaw znacząco schudł w stosunku do listy ogłoszonej w kwietniu i obecnie wygląda następująco:

Wyżej wymienione albumy mają ukazać się 16 sierpnia. Plany na kolejne miesiące edytor zamierza ujawnić dopiero po premierze powyższego pakietu.


Ponadto na forum wydawców Alei Komiksu zostały kilka dni temu opublikowane odpowiedzi Tomasza Kołodziejczaka na pytania czytelników.

Redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu stwierdził, że liczba wydawanych miesięcznie tytułów została ograniczona ze względu na sytuację na rynku dystrybucji. Ujawnił też, że obniżenie cen (czyli uruchomienie kolekcji w mniejszych formatach i miękkich okładkach, takich jak „Zebra” czy „Science fiction”) nie doprowadziło do istotnego wzrostu sprzedaży. Aby pozyskać nowych klientów wydawnictwo zdecydowało się wejść z nowymi tytułami do kiosków („Fantasy Komiks”,  „Komiksowe Hity”).

Po wakacjach w ramach serii „Komiksy z Kaczogrodu” ma ukazać się dwutomowe wznowienie „Życia i czasów Sknerusa McKwacza” Dona Rosy. W pierwszym tomie zostatnie wydrukowana podstawowa opowieść, natomiast w drugim pozostałe historyjki z tego cyklu. Każdy tom ma mieć około 200 stron w cenie 19,99 zł.

W piątym numerze „Fantasy Komiks” ma pojawić się nowa seria zatytułowana „Zaraza” [„Le feul”]. Objętość i cena magazynu ma pozostać bez zmian przynajmniej do szóstego numeru.

Zobacz też szczegółowe informacje o planach Egmontu.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

Okładki i plansze sierpniowego Egmontu - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa