NEWSROOM

wtorek, 13.07.2010

zapowiedzi

Szłapa kończy prace nad „Blerem”

Rafał Szłapa uruchomił na początku lipca bloga autorskiego komiksu „Bler” i po kilku wpisach dotyczących historii projektu zaprezentował okładkę pierwszego tomu zatytułowanego „Lepsza wersja życia” (na blogu można zobaczyć też pięć poprzednich wersji okładki). Autor zapewnia, że album ma być gotowy po wakacjach. Wydawca jeszcze nie został ujawniony.

„Bler” to komiks superbohaterski osadzony w polskich realiach. Zadebiutował w „Arenie Komiks” w 2002 roku i ukazywał się w niej do końca istnienia magazynu (w sumie przez dwa lata ukazało się pięć odcinków). Gdy pojawiła się możliwość albumowego wydania serii Szłapa postanowił napisać i narysować komiks od nowa. Pod koniec 2006 roku miał gotowe 32 strony pierwszego odcinka wykonane techniką malarską. Jednak prace nad serią utknęły na pewien czas i w 2008 roku autor postanowił rozpocząć je od nowa, tym razem kładąc na rysunek kolor z komputera. Poszerzył też objętość pierwszego tomu do 46 stron, dzięki czemu historia przedstawiona w pierwszym odcinku stanowi w miarę zamkniętą całość.

[opr. na podst. blogu „Blera”]

[Rafał Szłapa na Komiksowej Warszawie pojawił się z wersją demo pierwszego tomu „Blera”. Od tamtego czasu okładka uległa zmianie. fot. Jarek Obważanek]
Rafał Szłapa na Komiksowej Warszawie pojawił się z wersją demo 1. tomu „Blera”. Od tamtego czasu okładka uległa zmianie.
fot. Jarek Obważanek
Szłapa kończy prace nad „Blerem” - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa