NEWSROOM

poniedziałek, 7.06.2010

nowości

Ostatnio wydane

okładka oryginału

„Balsamista” tom 6
Scenariusz: Mitsukazu Mihara
Rysunki: Mitsukazu Mihara
Tłumaczenie:
Wydawca: Hanami
Data wydania: 21.05.2010
Wydawca oryginału: Shodensha Inc.
Data wydania oryginału: 11.2009
Objętość: 192 stron
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 25,00 zł
ID: 2520

Opis wydawcy:

Balsamowanie jest ważniejsze dla żywych, pomaga pożegnać się ze zmarłym. Niekiedy jednak to za mało. Niektórzy, tak jak Tomiyuki potrzebują więcej czasu, aby rozpocząć nowy etap w życiu. Dzięki Mamiyi ludzie odnajdują ukojenie po stracie bliskich. A co ze spokojem ducha samego balsamisty? Balsamowanie to posługa, która wymaga wiele poświęceń i rezygnacji z własnych potrzeb. To szybkie, bezinteresowne reagowanie na smutek i nieszczęście innych, ale również nieustanne krzywdzenie tych żyjących najbliższych.

[Hanami]


„Fantasy Komiks” tom 3
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 28.05.2010
Objętość: 160 stron
Format: 170 x 260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 19,99 zł
ID: 2521*

Opis wydawcy:

W tomie:

„Rozbitkowie z Ythaq” tom 3: „Gwiezdne skargi”
Tytuł oryginału: „Les naufragés d’Ythaq” tome 3: „Le Soupir des Etoiles”
Scenariusz: Scotch Arleston (Christophe Pelinq)
Rysunki: Adrien Floch
Kolory: Crazytoons

Seria łącząca science fiction z fantasy. Statek kosmiczny ulega katastrofie na planecie Ythaq, zamieszkanej przez niezwykłe rasy stworzeń. Rozbitkowie wpadają w ręce margrabiny krainy Kreach, która chce zawładnąć tajemnicami ziemskiej technologii. Na szczęście okazuje się, że główna bohaterka opowieści, niewierząca w magię pani porucznik Granit, włada nadprzyrodzonymi mocami! Wraz z przyjaciółmi ucieka z niewoli i zdobywa stary statek kosmiczny. Dociera do starożytnego miasta, w którego podziemiach jest ukryty dziennik pokładowy dawnej ziemskiej wyprawy. Być może dzięki niemu Granit zdoła nawiązać łączność z flotą kosmiczną i wydostać się z Ythaq.

„Legenda” tom 2: „Bezkresne lasy”
Tytuł oryginału: „Legende” tome 2: „Les forêts profondes”
Scenariusz: Yves Swolfs
Rysunki: Yves Swolfs
Kolory: Sophie Swolfs

W średniowiecznej Europie, gdzieś między Francją a Niemcami leży księstwo. Dwadzieścia lat temu jego tron przejął uzurpator Matthias, ale prawdziwym władcą państwa jest jego doradca – mroczny mag Shaggan. Sprawują rządy silnej ręki, ale obawiają się jednego – iż pokona ich ocalały syn zabitego przed laty księcia. Dziecko wychował czarownik z wielkiego lasu oraz bezlitośni rozbójnicy. Teraz młody Tristan szykuje się do zemsty na zabójcach swoich rodziców.

„Samuraj” tom 2: „Siedem źródeł Akanobu”
Tytuł oryginału: „Samurai” tome 2: „Les Sept Sources d’Akanobu”
Scenariusz: Jean François Di Giorgio
Rysunki: Frédéric Genêt
Kolory: Delphine Rieu

Japonia sprzed kilkuset lat była niebezpieczną krainą, niszczoną wojnami zwaśnionych rodów, terroryzowaną przez złych magów i demony. Mistrz miecza Takeo bierze pod opiekę małą dziewczynkę Natsumi, która rozwiązała magiczną łamigłówkę. Okazuje się, że właśnie z powodu swoich zdolności Natsumi jest obiektem polowania możnego Akumy, który za pomocą magii zamierza sięgnąć po władzę nad Japonią. Takeo przybywa z dziewczynką do wielkiego klasztoru, gdzie mają nadzieję znaleźć bezpieczne schronienie. Ale nawet tam dosięga ich zbrojne ramię Akumy – klasztor zostaje napadnięty przez armię ninja!

Stripy humorystyczne:

„Brzdące z Troy” – zabawne historyjki o pełnym przygód dzieciństwie niezbyt rozgarniętego Lanfeusta, bohatera serii „Lanfeust z Troy”.

„Gobliny” – krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.

„Heroic Pizza” –także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.

[Egmont Polska]


„Star Wars Komiks” nr 5/2010
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 18.05.2010
Objętość: 56 stron
Format: 170 x 260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: miesięcznik
Cena: 5,99 zł
ID: 2522

Opis wydawcy:

W numerze dwie historie:

„Jedi: Mace Windu”

W czasie, gdy rozgrywa się akcja komiksu, Mace Windu ma pięćdziesiąt lat. Ten Mistrz Jedi był Korunem, czyli należał do humanoidalnej rasy Korunnai z planety Haruun Kal. Wielu uważało go za najważniejszego po Yodzie członka Rady Jedi, a jego mądrość i siła obrosły legendą, podobnie jak umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym – Windu cieszył się sławą najlepszego szermierza w zakonie. To on stworzył Vaapad, technikę należącą do najpóźniejszej, siódmej formy walki tą bronią. Trzy miesiące po rozpoczęciu wojen klonów wielu Jedi wciąż ma wątpliwości, czy powinni angażować się w walkę, a jeśli tak – to po której stronie. Mace Windu, który przyjął rangę generała, chce zażegnać spory, grożące rozłamem w obrębie zakonu.

„Bez dobrego wywiadu nie ma udanej kampanii”

Dwustronicowy komiksowy żart, który dowodzi postawionej w tytule tezy i pokazuje, jakie niebezpieczeństwa czaiły się w odległych zakątkach galaktyki.

Ponadto w numerze znalazło się wprowadzenie do serii albumów komiksowych „Rycerze Starej Republiki”, opisujące tło akcji oraz bohaterów i świat tego cyklu.

[Egmont Polska]


„Star Wars Komiks. Wydanie specjalne” nr 2/2010: „Oblężenie Saleucami”
Tytuł oryginału: „The Siege of Saleucami”
Scenariusz: John Ostrander
Szkic: Jan Duursema
Tusz: Dan Parsons
Kolory: Brad Anderson
Okładka: Jan Duursema, Brad Anderson
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 02.06.2010
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału: 03.2005–07.2005
Objętość: 96 stron
Format: 170 x 260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: kwartalnik
Cena: 9,99 zł
ID: 2523

Opis wydawcy:

Historia pierwotnie opublikowana w amerykańskiej serii „Star Wars. Republic” nr 74–77.

[Egmont Polska]

Ostatnio wydane - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa