NEWSROOM

piątek, 4.06.2010

zapowiedzi

„Ikigami” – nowa seria z Hanami

W czerwcu Hanami zamierza uruchomić serię „Ikigami”, której autorem jest Motoro Mase. Pierwszy odcinek ma mieć 216 czarno-białych stron formatu 150 x 210 mm w miękkiej oprawie i cenie 29,00 zł. Ma być przedpremierowo dostępny podczas BFK. W Japonii ukazało się jak dotąd siedem tomów serii a w planach są kolejne.

„Dekret o nieustannym rozwoju kraju” wspomaga wzrost gospodarczy oraz zmniejsza przestępczość, a jednocześnie pomaga zrozumieć, jak wielkim dobrem jest życie. Koszty, jakie ponosi naród są niewspółmiernie niskie w porównaniu z korzyściami. Czy można nazwać wysoką ceną to, że jeden na tysiąc obywateli w wieku 18–24 lat jest uśmiercany przez eksplozję krążącej w jego ciele nanokapsuły? Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, ale jedynie krzywomyśliciele uznają to prawo za złe.

Główny bohater serii, Fujimoto, pełni honory doręczyciela „Ikigami” – „Zawiadomień o śmierci”. Nie jest to łatwa praca, bo nie każdy jest gotów pogodzić się z przeznaczeniem. Niektórzy ludzie chcą jeszcze coś zmienić zanim umrą. Czy wystarczą im 24 godziny?

Motoro Mase urodził się w 1969 roku w prefekturze Aichi. Tam również ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych i Muzyki. Następnie przez cztery lata pracował w branży elektronicznej. Porzucił jednak posadę i kontynuował edukację w Londynie, gdzie w szkole filmowej zgłębiał swoją wiedzę z zakresu pisania scenariuszy. W 1998 roku za komiks „AREA” otrzymał główną nagrodę dla debiutantów w konkursie organizowanym przez czołowe japońskie wydawnictwo Shogakukan. W 2005 rozpoczął pracę nad serią „Ikigami”, która, oprócz światowego uznania, przyniosła mu w 2010 nominację do prestiżowej nagrody Złotego Kota na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême. Komiks doczekał się również filmowej adaptacji.

Zobacz też szczegółowe informacje o planach Hanami.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu „Ikigami”]
„Ikigami” – nowa seria z Hanami - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa