NEWSROOM
środa, 29.07.2009

nowości

Ostatnio wydane (uzupełnienie)

okładka oryginału

"Black Lagoon" tom 1
Scenariusz: Rei Hiroe
Rysunki: Rei Hiroe
Tłumaczenie: Michał "Tori" Ptaszyński
Wydawca: Waneko
Data wydania: 05.2009
Wydawca oryginału: Shogakukan Inc.
Data wydania oryginału: 12.2002
Liczba stron: 200
Format: 12,3 x 17,6 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 18,90 zł
ID: 2341

Opis wydawcy:

Utrzymany w lekko komediowej konwencji komiks dla dorosłych o międzynarodowym gangu współczesnych piratów i przemytników. Akcja rozgrywa się głównie na Tajwanie.

Jeśli kiedyś w przyszłości zdarzy ci się być szarym, japońskim urzędasem jakich wielu i przez przypadek zostaniesz zakładnikiem grupy bezwzględnych piratów, to instrukcje jak postępować, aby nie stracić życia, znajdują się w pierwszym tomie "Black Lagoon". Powinieneś pójść w ślady Rokuro Okajimy i... dołączyć do tej przeklętej bandy!

Witamy w świecie rosyjskiej mafii, zabójczych kobiet, bezwzględnych najemników, amerykańskich outsiderów i południowoamerykańskich pokojówek.

[Waneko]


okładka oryginału

"Dzikus"
Tytuł oryginału: "The Savage"
Tekst: David Almond
Ilustracje: Dave McKean
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 05.2009
Wydawca oryginału: Walker Books Ltd
Data wydania oryginału: 04.2008
Liczba stron: 80
Format: 16,6 x 21,3 cm
Oprawa: usztywniona
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 25,00 zł
ID: 2342*

Opis wydawcy:

Niezwykłe połączenie powieści i komiksu, które zilustrował mistrz komiksu, Dave McKean.

Blue Baker pisze opowiadanie, ale nie o czarownicach, wróżkach i krainach, gdzie wszyscy żyją długo i szczęśliwie, lecz o tym, jak naprawdę jest w życiu. A stało się ono trudne, odkąd umarł mu ojciec, a jego samego – podobnie jak inne dzieci – zaczął dręczyć miejski chuligan, Hopper.

Książki Davida Almonda są zaskakujące i niepokojące, nigdy nie trzymają się ograniczeń tradycyjnej literatury dziecięcej.

["The Guardian"]

Dzieło McKeana ma wszystkie przymioty prawdziwej rzeczywistości: jest rozległe, a jednak zwarte, chaotyczne, a jednak zorganizowane, tajemnicze, a jednak rozpoznawalne, komiczne, a jednak poważne.

["Time Magazine"]

David Almond jest autorem wielu powieści, opowiadań i sztuk scenicznych dla młodych czytelników, za które otrzymał liczne nagrody, wśród nich Carnegie, Whitebread i Smarties. Dzieciństwo spędził w górniczym Newcastle nad rzeką Thyne. Podobnie jak Blue zna potęgę opowieści: "Zupełnie jakby ta historia czekała, aż do niej siądę. Kiedy już zacząłem, pisała się dalej sama".

Dave McKean to światowej sławy artysta, zdobywca nagród Smarties i The Best Illustrated Book of the Year przyznawanej przez "New York Timesa". Najbardziej znany jest z wieloletniej współpracy z pisarzem Neilem Gaimanem. Oprócz ilustracji tworzy też komiksy, reklamy i okładki płyt. W roku 2005 zadebiutował jako reżyser pełnometrażowym filmem animowanym "Lustrzana maska".

[Zysk i S-ka]


"Emmanuelle. Bianca"
Tytuł oryginału: "Emmanuelle. Bianca, una storia eccessiva"
Scenariusz: Guido Crepax
Rysunki: Guido Crepax
Tłumaczenie: Mateusz Fabjanowski
Wydawca: Mireki
Data wydania: 06.2009
Wydawca oryginału: Olympia Press, Edizioni Morgan
Data wydania oryginału: 1978, 1972
Liczba stron: 372
Format: 20,5 x 26,1 cm
Oprawa: miękka, twarda z obwolutą (dwa wydania)
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 59,90 zł (op. miękka), 69,90 zł (op. twarda)
ID: 2343

Opis wydawcy:

Emmanuelle – symbol seksu lat 70., tytułowa bohaterka światowego bestseleru Emmanuelle Arsan oraz Bianca – jedna z najsłynniejszych oryginalnych kreacji Guido Crepaxa. Kompletnie różne bohaterki, ich historie opowiedziane w całkowicie innym rytmie, w których jednak bezbłędnie rozpoznajemy niepowtarzalny styl Crepaxa, mistrza komiksu erotycznego. Nie mające swoich wzorów w historii gatunku mistrzostwo kreski, finezyjna technika narracji obrazami, manierystyczne zamiłowanie do detalu i często surrealistyczne wrażenie, jakie wywołują te sekwencje obrazów, gdzie wizje mieszają się z rzeczywistością, a przeszłość z teraźniejszością, nie znalazły także swoich naśladowców. Dowodzące subtelnego kunsztu kompozycji historie te, ubarwione cytatami zaczerpniętymi z historii sztuki i kultury, są z pewnością ucztą dla oczu, lecz nie tylko, gdyż przyjemność, jaką daje ich śledzenie, jest także natury intelektualnej.

[Mireki]


"Epizody z Auschwitz" tom 1: "Miłość w cieniu zagłady"
Scenariusz: Michał Gałek
Rysunki: Marcin Nowakowski
Wydawca: K&L Press
Data wydania: 05.2009
Liczba stron: 36
Format: 21 x 29 cm
Oprawa: miękka
Papier:
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 25,00 zł
ID: 2344

Opis wydawcy:

Opowieść o dwojgu więźniach KL Auschwitz - Żydówce Mali Zimetbaum i Polaku Edwardzie Galińskim. Mala, dzięki znajomości języków i ujmującej osobowości, została gońcem (Läuferin) w obozie kobiecym. Edek - więzień KL Auschwitz przywieziony pierwszym transportem polskich więźniów politycznych - po pobycie w obozie macierzystym, został przeniesiony do komanda instalatorów w KL Auschwitz II – Birkenau.

Komiks opowiada o łączącym tych dwojga uczuciu, nieudanej ucieczce i ich tragicznej śmierci w obozie. W komiksie przedstawiono skomplikowane relacje między zwykłymi więźniami a więźniami funkcyjnymi oraz członkami załogi SS w KL Auschwitz w sposób odbiegający od powszechnych wyobrażeń na ten temat.

[K&L Press]


"Mikoszka" tom 1: "Tam, gdzie bies z lichem harcuje"
Scenariusz: Marcin Wiechno
Rysunki: Marcin Wiechno
Wydawca: Triglav
Data wydania: 04.2009
Liczba stron: 48
Format: 16,8 x 24,3 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: specjalistyczne
Cena: 14,90 zł
ID: 2345*

Opis wydawcy:

Działo się to dawno, dawno temu, gdy niebiosami zawiadywał potężny bożyc Perun, pan gromów i błyskawic, świat rozświetlał swym promiennym obliczem Swaróg-Słońce, a Rodzanice przędły nici żywotów ludzkich, zsyłając ich właścicielom na przemian, szczęście bądź niedolę. Ziemię pokrywały naonczas nieprzebyte puszcze, w których znajdowały się święte dąbrowy, a rosnące w nich dęby zaznawały od bogobojnego słowiańskiego ludu czci nie mniejszej, niźli sami, ichniejsi bogowie. Ciężko żyło się wówczas w owej kniei, gdzie na nieświadomego niczego człeka , czychało róznej maści duchów i demonów bez liku, bądź gorszy jeszcze od wszystkich leśnych strachów człek, któren często bliźniemu bywał wilkiem.

W takim oto świecie przychodzi żyć Mikoszce, sierocie bez ojca ni matki.

[Triglav]


"Monte Cassino" tom 1
Scenariusz: Zbigniew Tomecki
Rysunki: Gabriela Becla
Wydawca: Stowarzyszenie Pokolenie
Data wydania: 05.2009
Liczba stron: 128
Format: 21 x 29,7 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 25,00 zł
ID: 2346*

Opis na podst. materiałów prasowych:

18 maja 1944 r. zakończyła się czteromiesięczna bitwa o przełamanie linii Gustawa – największa bitwa II wojny światowej stoczona poza frontem wschodnim. W decydującym, czwartym szturmie kluczową rolę odegrały siły II Korpusu Polskiego. Ich drugi atak zmusił Niemców do opuszczenia linii, co otwarło aliantom drogę na Rzym. O świcie 18 maja na ruinach opuszczonego przez niemieckich spadochroniarzy klasztoru na Monte Cassino, który stał się symbolem bitwy, patrol 12. Pułku Ułanów Podolskich zamieścił swój pułkowy proporzec. Wkrótce nad polem bitwy wzniesiono biało–czerwony sztandar.

Komiksowa trylogia "Monte Cassino" ma wypełnić lukę w bardzo zaniedbanym fabularnym propagowaniu historii Polski. Ambicją autorów było stworzenie komiksu nie tylko dla wielbicieli gatunku, ale przede wszystkim dla szerokiego grona młodych odbiorców fascynujących się historią i militariami. Dlatego położyli silny nacisk na wierne odwzorowanie broni i umundurowania, na dramaturgię i rozmach scen batalistycznych, a także na zachowanie faktów historycznych. Chcieli także pokazać ogromny trud i ofiarę polskich żołnierzy w trakcie tej bitwy, a także warunki społeczne i polityczne, w jakich wtedy znajdowali się polscy żołnierze II Korpusu.

Fabuła komiksu oparta jest na pracy Melchiora Wańkowicza, który zaraz po bitwie rozpoczął zbieranie materiałów do swojej książki–reportażu "Bitwa pod Monte Cassino". Choć w rzeczywistości trwało to znacznie dłużej, to w komiksie Wańkowicz wraz ze swoim asystentem, porucznikiem Jakubem Grebowskim (postać fikcyjna) zbierają potrzebny do pokazania całej bitwy materiał między 26 maja a 7 czerwca 1944 r.

"Monte Cassino" nie jest komiksem paradokumentalnym, jak np. "Westerplatte". Obok prawdziwych bohaterów występują w nim postacie fikcyjne, potrzebne do tego, by jak najpełniej przedstawić losy i życiorysy kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy II Korpusu biorących udział w bitwie.

[Stowarzyszenie Pokolenie]


"Muzyka Marie" tom 2
Scenariusz: Usamaru Furuya
Rysunki: Usamaru Furuya
Tłumaczenie:
Wydawca: Hanami
Data wydania: 15.05.2009
Wydawca oryginału: Gentosha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 250
Format: 15 x 21 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały, 6 stron w kolorze
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 33,90 zł
ID: 2347

Opis wydawcy:

Pierwszy tom "Muzyki Marie" zakończył się nader dramatycznie. Początek drugiego przynosi co prawda kilka odpowiedzi, ale stawia również nowe pytania. Po co została stworzona Marie? Jak wyglądałby świat bez niej? Czy ludzie są z natury dobrzy czy źli? Czy prawdziwa wiara jest tylko jedna?

Usamaru Furuya nie tylko odsłania kolejne elementy łamigłówki, przedstawiając stworzone przez siebie uniwersum coraz dokładniej, ale przede wszystkim zmusza czytelnika do głębszego zastanowienia się nad otaczającym go światem.

[Hanami]


"Nemezis"
Scenariusz: różni
Rysunki: różni
Wydawca: Nemezis
Data wydania: 05.2009
Liczba stron: 46
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,00 zł
ID: 2348

Opis wydawcy:

Antologia wybranych drogą konkursu komiksów o bogini Nemezis i jej wysłannikach

Temat został przez większość autorów potraktowany metaforycznie. Nemezis to bogini sprawiedliwości, zemsty i przeznaczenia i wokół tych trzech elementów koncentruje się pięć komiksów w tej publikacji. Każdy z komiksów różni się nie tylko potraktowaniem tematu, ale też gatunkiem, oraz stylem kreski. I tak pierwszy z nich opowiada historię postapokaliptycznego świata, w którym zapanował wirus, którego ludzie nazwali Nemezis. Drugi z komiksów z przymrużeniem oka i niezwykłą lekkością opowiada o pewnym stowarzyszeniu, które dba o sprawiedliwość. Nawet jeśli to kot jest ofiarą, zemsta staje się koniecznością. Kolejny to kryminał, opowieść policjanta o pewnym zdarzeniu, związanym z zemstą. Kolejny komiks to opowieść realistyczna; wzruszająca historia o chłopcu, który próbuje rozwiązać swój konflikt z własnym ojcem. Ostatni komiks w tej antologii traktuje temat dosłownie: opowiada o starożytnych bogach. Pojawiają się w nim Apollo, Nemezis i Zeus.

Różnorodność prac sprawia, że zarówno miłośnik fantastyki, jak i kryminału czy też opowieści realistycznych znajdzie tu coś dla siebie.

  • spis treści
  • "Armaya" scen. Radek Smektała, rys. Piotr Michalczyk
  • "Kot" scen. i rys. Zuzanna Dominiak
  • "Nemezis" scen. Radek Smektała, rys. Marcin Pietraszewski
  • "Tato" scen. Łukasz Bogacz, rys. Grzegorz Niezgoda
  • "Czas Nemezis" scen. i rys. Stanisław Skulimowski
  • "Jeremy" scen. NemezisEgo, rys. Paweł Jagiełło

[K&L Press]


"Star Wars – Komiks" nr 6/2009
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 06.2009
Liczba stron: 44
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: miesięcznik
Cena: 5,90 zł
ID: 2349


"Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy 1944 z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani"
Scenariusz: Henryk Jerzy Chmielewski
Rysunki: Henryk Jerzy Chmielewski
Wydawca: Prószyński Media
Data wydania: 21.05.2009
Liczba stron: 80
Format: 34,5 x 24,5 cm
Oprawa: twarda
Papier:
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 36,00 zł
ID: 2350

Opis wydawcy:

Najnowsze dzieło Papcia Chmiela zawiera 36 premierowych plansz z przygodami Tytusa, Romka i A'Tomka w czasie powstania warszawskiego. Tym albumem twórca kultowego Tytusa postanowił ukoronować i zakończyć swoją komiksową, 52-letnią pracę twórczą. Każda plansza jest samodzielną historią, małą anegdotą dowcipnie opowiadającą historię z typowym dla Papcia Chmiela poczuciem humoru.

[Prószyński Media]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa