NEWSROOM

Amerykański debiut Marka Oleksickiego, powieść graficzna "Frankenstein's Womb", narysowana do scenariusza Warrena Ellisa, ma być dostępna w limitowanej edycji podczas Chicago Comic-Con, który odbędzie się w dniach 6–9 sierpnia. Wydawnictwo Avatar Press przygotowało na konwent 1500 egzemplarzy komiksu ze specjalną okładką (widoczną po lewej).

Do regularnej sprzedaży mają trafić dwie inne wersje: limitowana do 1000 egz. w twardej oprawie z innym rysunkiem Oleksickiego (po lewej jako druga) oraz zwykła edycja z okładką Felipe Massafery (po lewej jako trzecia). Komiks ma mieć 48 stron w czerni i bieli. Edycja w twardej oprawie ma kosztować 16,99 $, a dwie pozostałe 6,99 $.

Uzupełnienie: W pierwszych dniach sierpnia wydawnictwo Avatar Press udostępniło strony od 8 do 14 z tego albumu.

W swoim komiksie Warren Ellis podjął próbę odtworzenia losów Mary Shelley, autorki powieści "Frankenstein, czyli nowy Prometeusz". Według teorii, z której czerpie scenarzysta, w trakcie chłodnego lata 1816 roku Mary Wollestonecraft Godwin wraz ze swoim przyszłym mężem Percym Shelleyem i przyrodnią siostrą Clair Clairmont podróżowali przez Niemcy do Szwajcarii. W trakcie tej wyprawy napotkali dziwny zamek na południe od Darmstadt. Był to opuszczony zamek Frankenstein, w którym sto lat wcześniej mieszkał teolog i alchemik Johann Konrad Dippel. Pracował on nad eliksirem życia, a według miejscowych podań przenosił dusze żywych do ohydnych zlepków ludzkich zwłok.

Mary nigdy nie przyznała się, że weszła do zamku Frankenstein. Ale według Ellisa zrobiła to. I nigdy nie była już taka sama, gdyż coś straszyło w zamkowej wieży, a Mary to spotkała!

[Jarek Obważanek na podst. Wizard World]

"Frankenstein's Womb" Ellisa i Oleksickiego na Chicago Comic-Con - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa