NEWSROOM
środa, 24.06.2009

nowości

Ostatnio wydane

okładka oryginału

"Big Guy i Rusty Robochłopiec"
Tytuł oryginału: "Big Guy and Rusty the Boy Robot"
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Geof Darrow
Kolory: Claude Legris
Okładka: Geof Darrow, Lynn Varley
Tłumaczenie: Michał Cetnarowski
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Mistrzowie Komiksu. Nowa kolekcja
Data wydania: 22.06.2009
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału: 07-08.1995 (mini-seria), 09.1996 (integral)
Liczba stron: 80
Format: 22,6 x 30,2 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 45,00 zł
ID: 2316*

Opis wydawcy:

Znakomity komiks Franka Millera!

Naukowy eksperyment wymyka sie spod kontroli! W Japonii odradza się pradawne Zło! Armia i rząd bezsilne wobec potwornego jaszczura i legionu zmutowanych mieszkańców miasta! Czy Tokio, a potem cały świat, muszą ulec niepowstrzymanej, uwolnionej po eonach sile?

Kiedy zawodzi wojsko, do walki z pierwotną rasą drapieżników staje tajna broń japońskiego rządu, mechaniczny Rusty Robochłopiec. Co czeka Ziemię, jeśli i on nie pokona bestii?! Pozostanie tylko robot, patriota, wojownik i tytanowy kolos w jednym – Big Guy! Czy jest jeszcze nadzieja dla świata?

Frank Miller i Geoff Darrow znów uderzają! Po oszałamiającym mnogością detali "Hard Boiled" nadchodzi utrzymany w podobnej, mistrzowskiej stylistyce "Big Guy i Rusty Robochłopiec" – inteligentny pastisz pełnych patosu komiksów z lat 70. i filmów z Godzillą.

[Egmont Polska]


okładka oryginału

"Deogratias. Opowieść o Rwandzie"
Tytuł oryginału: "Déogratias"
Scenariusz: Jean-Philippe Stassen
Rysunki: Jean-Philippe Stassen
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: XX wiek. Wiek XXI
Data wydania: 22.06.2009
Wydawca oryginału: Dupuis – Aire Libre
Data wydania oryginału: 10.2000
Liczba stron: 80
Format: 19 x 26 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,00 zł
ID: 2317*

Opis wydawcy:

Wstrząsający obraz tragicznych wydarzeń w Rwandzie i jednocześnie poruszające studium człowieka przeżywającego piekło spowodowane pogrążeniem się jego kraju w szaleństwie i ludobójstwie. W 15. rocznicę wydarzeń w Rwandzie Egmont prezentuje niezwykły album poruszający ważną i wciąż aktualną tematykę.

Akcja opowieści rozgrywa się pod koniec 1994 lub na początku 1995 roku w Rwandzie – małym, gęsto zaludnionym państwie położonym w środkowo-wschodniej Afryce. Kraj ten dochodził wówczas do równowagi po ludobójstwie, którego ofiarą padło 800 tysięcy ludzi. Ekstremiści z plemienia Hutu – dominującej w kraju grupy etnicznej – zrealizowali starannie zaplanowaną kampanię prowadzącą do wymordowania wszystkich mieszkańców wywodzących się z ludu Tutsi. Ale zabijali również Hutu, którzy sprzeciwiali się ich działaniom. To barbarzyństwo trwało ponad trzy miesiące, a świat w tym czasie obserwował wszystko spokojnie z boku i czekał na dalszy rozwój wypadków.

Niniejsza opowieść to historia Deogratiasa, chłopca o udręczonej duszy, będącego uczestnikiem wydarzeń, które nigdy nie powinny przytrafić się żadnemu człowiekowi. Wraz z bohaterem odbywamy wędrówkę w głąb jego wspomnień, które stopniowo układają się w obraz tego, co przeżył. Współczująca narracja autora i jego piękne, ekspresyjne, literackie mistrzostwo pozwalają nam wyobrazić sobie coś niewyobrażalnego, i to w sposób, który niewielu ludziom uda się zapomnieć.

"Deogratias" to trudne, ale wspaniałe i szczere arcydzieło jednego z najwybitniejszych twórców komiksowych naszych czasów, Jeana-Philippe'a Stassena.

Nagroda im. René Goscinny'ego za najlepszy scenariusz komiksowy w 2000 roku.

[Egmont Polska]


okładka oryginału

"Dilbert" tom 11: "Jestem przeciw idiotom, a nie biznesowi"
Tytuł oryginału: "I'm Not Anti-Business, I'm Anti-Idiot"
Scenariusz: Scott Adams
Rysunki: Scott Adams
Tłumaczenie: Agnieszka Mitraszewska
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 22.06.2009
Wydawca oryginału: Andrews McMeel Publishing
Data wydania oryginału: 03.1998
Liczba stron: 128
Format: 21,4 x 23 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 27,90 zł
ID: 2318*

Opis wydawcy:

Scottowi Adamsowi udała się nadzwyczajna rzecz. W popularnej serii o Dilbercie przemienił codzienną orkę w pracy w świeży, komiczny komentarz do życia. Ten tomik komiksów, które zostały opublikowane w gazetach pomiędzy 20 listopada 1995 a 31 sierpnia 1996 roku, opowiada o przedziwnych rozrywkach osób przebiegłych, sfrustrowanych i wiecznie zielonych.

Obok wybryków Dilberta, szefa, Alice, Wally'ego i Dogberta, zachwyci cię niestereotypowa kobieta Antina, która rozbiera na części ekspres do kawy "dla przyjemności". Dowiesz się, jak Ratbert został zatrudniony w charakterze wiceprezesa do spraw marketingu, mając za całe doświadczenie jeden dzień spędzony w kontenerze na śmieci firmy Procter & Gamble. Wstrząśnie tobą widok Carla, zapuszczającego korzenie, wiecznego malkontenta, przed którym Dilbertowi udaje się uciec z boksu tylko dzięki specjalnemu tunelowi.

[Egmont Polska]


"Eden, It's an Endless World!" tom 17
Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 22.06.2009
Wydawca oryginału: Kōdansha Ltd.
Data wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 240
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 22,90 zł
ID: 2319*

Opis wydawcy:

Mniej więcej rok po wielkich trzęsieniach ziemi nadal trwa walka cywilizacji o przetrwanie. Na całym świecie nie ustają zamieszki i krwawe jatki spanikowanej ludności. Jest coraz więcej śmiertelnych ofiar. Są tacy, którzy sądzą, że jedyną drogą na przeżycie jest "wejście" do tajemniczego koloidu, który opanował planetę. Natomiast inni, nie zważając na anomalia, za wszelką cenę próbują toczyć normalne życie.

Tymczasem w Chicago są prowadzone intensywne badania nad rozwijającym się koloidem, który stworzył imponującą strukturę – kolumnę sięgającą z Ziemi aż w przestrzeń kosmiczną. Czym naprawdę jest koloid – wrogiem czy sprzymierzeńcem człowieka? Czy rodzaj ludzki czeka globalna katastrofa?

[Egmont Polska]


okładka 1. tomu oryginału

"Largo Winch" tom 1
Tytuł oryginału: "L'Héritier. Le Groupe W. O.P.A. Business Blues"
Scenariusz: Jean van Hamme
Rysunki: Philippe Francq
Kolory: Marie-Paule Alluard
Tłumaczenie: Magdalena Cholewa
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 22.06.2009
Kolekcja: Sensacja
Wydawca oryginału: Dupuis
Data wydania oryginału: 1990, 1991, 1992, 1993
Liczba stron: 200
Format: 19 x 26 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 59,00 zł
ID: 2320*

Opis wydawcy:

Trzymająca w napięciu sensacyjna seria, do której scenariusz napisał Jean van Hamme, współtwórca bestsellerowego "Thorgala".

W Nowym Jorku spada z tarasu własnego wieżowca jeden z najbogatszych ludzi świata, Nerio Winch, twórca gigantycznego Koncernu W. Po śmierci właściciela firmie grozi rozpad lub bankructwo. Ale wtedy nagle pojawia się tajemniczy spadkobierca, adoptowany syn Neriona – Largo. Dziedzic miliardowej fortuny będzie musiał szybko odnaleźć się w nowej roli, bo inaczej straci nie tylko majątek, ale i życie.

Zawrotne tempo akcji, rozgrywającej się zarówno w zaułkach Stambułu, w dzikich ostępach Bałkanów, jak i na nowojorskich salonach, skomplikowane rozgrywki wielkiej finansjery, pościgi, morderstwa, oszustwa – oto największe atrakcje komiksu Francqa i van Hamme'a.

Album zawiera cztery tomy oryginalnej serii:

  1. "Spadkobierca"
    ["L'Héritier"]
  2. "Koncern W"
    ["Le Groupe W"]
  3. "POK"
    ["O.P.A."]
  4. "Business Blues"

[Egmont Polska]


okładka 1. tomu oryginału

"Wieczna wojna"
Tytuł oryginału: "La guerre éternelle"
Scenariusz: Joe Haldeman
Rysunki: Marvano (Mark Van Oppen)
Kolory: Bruno Marchand
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski, Maria Mosiewicz (wstęp i listy)
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 22.06.2009
Kolekcja: Science Fiction
Wydawca oryginału: Dupuis
Data wydania oryginału: 1988-1989 (seria), 2002 (integral)
Liczba stron: 168
Format: 19 x 26 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 49,00 zł
ID: 2321*

Opis wydawcy:

Zbiorcze wznowienie słynnej trylogii komiksowej, która pierwotnie zostala wydana w Polsce w latach 1990-1991 w czasopiśmie "Komiks".

"Wieczna wojna" jest graficzną adaptacją bestsellerowej powieści science fiction Joe Haldemana pod tym samym tytułem, która w latach 70. XX wieku zdobyła dwie najważniejsze amerykańskie nagrody literackie branży fantastycznej – Hugo i Nebula.

Zainspirowany przeżyciami autora w Wietnamie przejmujący głos przeciwko wojnie, który od kilku lat znów brzmi aktualnie.

Jest rok 2010. Grupa specjalnie wyselekcjonowanych żołnierzy szkoli się w warunkach kosmicznych, by utworzyć pierwszy oddział gwiezdnych wojowników. Jednym z rekrutów jest szeregowy Mandella, który wcale nie miał zamiaru zostać żołnierzem, tylko fizykiem. W tym samym czasie ziemski statek zostaje zniszczony przez nieznanych wcześniej obcych. Wybucha galaktyczna wojna, która potrwa ponad tysiąc lat.

[Egmont Polska]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa