NEWSROOM
środa, 24.06.2009

nowości

Ostatnio wydane

okładka oryginału

„Bez komentarza”
Tytuł oryginału: „No comment”
Scenariusz: Ivan Brun, Gilles Faussat
Rysunki: Ivan Brun
Wydawca: kultura gniewu
Data wydania: 06.2009
Wydawca oryginału: Glénat – Drugstore
Data wydania oryginału: 09.2008
Objętość: 96 stron
Format: 210 x 285 mm
Oprawa: miękka
Papier: kreda mat 150 g
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 44,90 zł
ID: 2313*

Recenzja

Opis wydawcy:

Bezlitosny portret kondycji ludzkiej na początku XXI wieku. Przerażająca panorama prawdziwych plag współczesności – narkotyki, skorumpowana władza, żądza pieniądza, zidiocenie mediów i wszechobecnej reklamy, wyniszczenie środowiska, dyktatura osobistej przyjemności i egocentryzmu.

Ivan Brun – malarz, wokalista w hardcore'owym zespole i autor komiksów wywodzący się z kręgu undergroundowego – okazuje się być wirtuozem komiksowej narracji obywającej się bez słów. Przy jej pomocy bezkompromisowo przedstawia ludzi, których życie sprowadzone zostało do zaspokajania najniższych instynktów i demaskuje mechanizmy rządzące naszym światem. A robi to z furią i prawdziwym zaangażowaniem, przez co jego komiks ma niesamowitą siłę i energię punkowej muzyki.

Brun nie bawi się w ukryte przesłania. Wie, że doskonale zdajemy sobie sprawę z naszej sytuacji, ale ze strachu wolimy o niej nie myśleć. Dlatego jedną ręką chwyta czytelnika za gardło a drugą wali go prosto w twarz.

[Kultura Gniewu]


okładka oryginału

"Klezmerzy" tom 1: "Podbój Wschodu"
Tytuł oryginału: "Klezmer" tome 1: "Conquête de l'Est"
Scenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Tłumaczenie: Katarzyna Koła
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 06.2009
Wydawca oryginału: Gallimard – Bayou
Data wydania oryginału: 10.2005
Liczba stron: 144
Format: 16,5 x 23,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offset 130 g
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 49,90 zł
ID: 2314*

Opis wydawcy:

Poznajcie Noé Davidovitcha, Barona Tyłka Swego, i towarzyszącą mu wyjątkową grupę muzyków: Havę, która opuszcza swą rodzinną wieś, by wyruszyć jego śladem; Yaakova, którego rabin wyrzuca z jesziwy, choć ten jest jego najlepszym uczniem; Vincenzo, lunatyka i doskonałego skrzypka oraz Tchokolę, Cygana, który zbiegł przed pewną śmiercią z rąk Kozaków.

Wszyscy oni spotykają się na kartach "Klezmerów", nowego komiksu Joanna Sfara. Twórca słynnego "Kota Rabina" tym razem umieszcza akcję przed II wojną światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o muzykach, którzy wędrują od jednego sztetla do drugiego. Nie bacząc na przeciwności losu, szukają kolejnego wesela, bar micwy bądź zwykłej popijawy, by grać i zarobić trochę grosza.

Sfar czerpiąc z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera, żydowskich podań, a także z malarstwa Marca Chagalla, nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego "Klezmerzy" to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągającą bez reszty opowieść. Jest nim Joann Sfar.

[Kultura Gniewu]


okładka oryginału

"Louis na plaży"
Tytuł oryginału: "Louis à la plage"
Scenariusz: Guy Delisle
Rysunki: Guy Delisle
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 06.2009
Wydawca oryginału: Delcourt
Data wydania oryginału: 08.2008
Liczba stron: 48
Format: 22 x 29 cm
Oprawa: miękka
Papier: kreda mat 130 g
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 26,90 zł
ID: 2315*

Opis wydawcy:

To miał być zwyczajny dzień na plaży: woda, piasek i pan z lodami. Ale z Louisem nic nigdy nie jest zwyczajne. Puszczanie latawca kończy się katastrofą, nurkowanie spotkaniem z morskim potworem a budowanie zamku z piasku... Lepiej nawet nie mówić. Najważniejsze, że cały czas coś się dzieje i jest zabawa.

"Louis na plaży" to najnowszy album Guya Delisle, autora "Phenianiu" i "Kronik birmańskich". Tamte komiksy były dziennikami z podróży, a teraz Delisle stworzył, obserwując swojego małego synka, porywającą historię, w której rzeczywistość miesza się z fantazją.

[Kultura Gniewu]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa