NEWSROOM
piątek, 19.06.2009

zapowiedzi

timof comics i Mroja Press do końca roku

W przyszłym tygodniu nakładem timofa i cichych wspólników mają ukazać się: drugi tom "Opowieści rybaka" (polska okładka i opis poniżej) oraz piąty numer "Ziniola". Będą to ostatnie tytuły timofa przed wakacjami.

Kolejne mają ukazać się na początku września: "Maxym Osa" Igora Baranki, "Opowieści z hrabstwa Essex" Jeffa Lemire'a oraz – z imprintu Mroja Press – pierwszy tom dylogii "RG" Dragona i Peetersa. Być może w tym samym terminie ukażą się również długo oczekiwane "Wrota Alicji" Hihusa i Komardina.

Na MFK w Łodzi planowane są: szósty "Ziniol" oraz "Lapinot" Trondheima (Mroja Press). Możliwe, że ukażą się też: druga część "Suki" Woronowicz i Tkalenki, antologia "Sceny z życia murarza" oraz "Mój chłopiec" Oliviera Schrauwena. Los dwóch pierwszych tytułów zależy od terminu narysowania ich przez autorów, natomiast termin wydania trzeciego uzależniony jest od pewnych kwestii formalnych.

Listopad ma należeć do Craiga Thompsona – timof planuje na ten miesiąc aż trzy komiksy tego autora: "Carnet de Voyage", "Good-Bye, Chunky Rice" oraz reedycję "Blankets".

Już teraz wiadomo, że w tym roku nie ukażą się ani "Kriegstein", ani "Lost Girls".

Zobacz też szczegółowe informacje o planach timofa.

[Jarek Obważanek]

"Opowieść rybaka" tom 2: "Demon z lodówki"
Tytuł oryginału: "Le démon du frigo"
Scenariusz: Jacek Brzeziński
Rysunki: Irek Konior
Wydawca oryginału: Caravelle
Data wydania oryginału: 06.2006
Liczba stron: 48
Format: 21,5 x 29,5 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 40,00 zł

Opis wydawcy:

Wielka ryba przegryza się przez świat, pożerając kontynent po kontynencie! Czy ktokolwiek ją powstrzyma? Dwaj rybacy i słoń, w pościgu za nią, dawno już pozostawili za sobą swój deszczowy kraj i teraz dotarli do brzegów Afryki. Gdzieś tam, w głębi lądu, kryją się tajemnice dżu-dżu, zazdrośnie strzeżone przez czarowników, hordy pająków i demoniczne femmes fatales! Lecz największa groza czai się w starej lodówce porzuconej w dżungli.

[timof i cisi wspólnicy]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa