NEWSROOM
sobota, 13.06.2009

konkursy

"Powstanie '44" edycja 2009

Ruszyła III edycja Konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim zorganizowanego po raz pierwszy na skalę międzynarodową. Jak zwykle zadaniem uczesników jest wykonanie komiksu o tematyce opartej na wydarzeniach z powstania warszawskiego. Termin nadsyłania prac mija 3 października 2009 r.

Organizatorzy zapraszają do udziału rysowników, grafików i scenarzystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W konkursie mogą wziąć udział komiksy narysowane przez autorów indywidualnych, ale również przez zespoły autorskie, artystów profesjonalnie zajmujących się komiksem, i twórców początkujących. Organizatorzy z wielkim zainteresowaniem czekają na prace tych twórców, dla których historia Polski i powstania warszawskiego nie jest historią rodzimą.

Zgłoszony komiks może mieć maksymalnie 10 stron formatu A3 w kolorze lub czerni i bieli. Technika wykonania jest dowolna: od rysunku, przez malarstwo, grafikę komputerową do fotografii.

Prace zostaną ocenione przez jury konkursowe pod honorowym przewodnictwem uczestnika powstania i nestora polskiego komiksu, Papcia Chmiela. Poza nim w jury zasiądą: Przemysław "Trust" Truściński, Katarzyna Utracka z Muzeum Powstania Warszawskiego, Rafał Bąkowicz, Krzysztof Gawronkiewicz, Szymon Holcman, Tomasz Kołodziejczak oraz Jakub Rebelka. Opiekę artystyczną nad przebiegiem konkursu sprawuje Truściński.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsze prace zostaną wydane w formie antologii. Partnerem konkursu jest Klub Świata Komiksu, a sponsorem Poczta Polska.

Pełny regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz fototeka powstania dostępne są na oficjalnej stronie konkursu.

[opr. na podst. materiałów organizatorów]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa