NEWSROOM
poniedziałek, 11.05.2009

zapowiedzi

Hanami szczegółowo o "Ristorante Paradiso"

Wydawnictwo Hanami ujawniło opis i polską okładkę komiksu "Ristorante Paradiso" Natsume Ono, którego premiera planowana jest na 8 lipca.

Więcej informacji o planach Hanami znajdziesz tutaj.

[Jarek Obważanek]

"Ristorante Paradiso"
Tytuł oryginału: "Ristorante Paradiso"
Scenariusz: Natsume Ono
Rysunki: Natsume Ono
Wydawca oryginału: Ohta Publishing Co.
Liczba stron: 176
Format: 13 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Cena: 24,00 zł

Opis wydawcy:

Dwudziestojednoletnia Nicoletta przyjeżdża do Rzymu w poszukiwaniu matki. Porzucona w dzieciństwie, wychowywana przez dziadków, nie pała przyjaznym uczuciem do rodzicielki. Zresztą Olga również nie jest wzorowym, kochającym i troskliwym rodzicem. Obie kobiety będą musiały zmierzyć się z przeszłością i spróbować naprawić relacje między sobą. A wszystko to w scenerii uroczej restauracji, w której pracują ciekawi ludzie. "Ristorante Paradiso" to historia obyczajowa podana przy akompaniamencie przysmaków kuchni włoskiej. Komiks doczekał się wersji animowanej – serial trafił na antenę na początku kwietnia 2009 roku.

Natsume Ono urodziła się w 1977 roku. Zadebiutowała w 2003 roku opowieścią pod tytułem "La quinta camera". Pod pseudonimem Basso wydaje komiksy yaoi. Przed rozpoczęciem kariery w branży komiksowej spędziła prawie rok w słonecznej Italii, poznając język i kulturę regionu. Fascynację tym krajem odzwierciedlają jej prace. Akcja niektórych z nich, jak na przykład "Ristorante Paradiso" czy "Gente", dzieje się we Włoszech, ponadto autorka często nadaje swoim komiksom tytuły w języku włoskim.

[Hanami]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa