NEWSROOM

czwartek, 23.04.2009

imprezy

Finał Ligi Bitew Komiksowych

Już jutro, w piątek 24 kwietnia, w warszawskim klubie Punkt (ul. Koszykowa 55) odbędzie się Wielki Finał Ligi Bitew Komiksowych.

Od listopada 2008 r. do marca 2009 r. uczestnicy bitew eliminacyjnych pojedynkowali się na rysunki i nietuzinkowe pomysły. Walki 1 na 1 odbywały się w systemie pucharowym, a ich uczestnicy mieli do dyspozycji jedynie papier, marker i 5 minut czasu. Każda para przeciwników rysowała prace na jeden, wspólny temat.

Podczas finału Ligi ośmiu zwycięzców bitew eliminacyjnych będzie walczyć o tytuł Mistrza Ligi Bitew Komiksowych. W szranki staną: Mariusz "Wonder" Ciechoński, Romek Gajewski, Tomasz "Asu" Pastuszka, Łukasz Fabijanczyk, Łukasz Stachniak, Daniel Chmielewski, Marek Oleksicki oraz Maria Rola Janicka.

Równocześnie w Punkcie prezentowana będzie wystawa najciekawszych prac, które powstały podczas dotychczasowych bitew. Natomiast wszystkie rysunki, a także zdjęcia prezentujące przebieg dotychczasowych bitew, zobaczyć będzie można na wizualizacjach prezentowanych tego wieczoru w klubie. Dzięki temu każdy będzie mógł zobaczyć, co działo się na bitwach eliminacyjnych, przypomnieć sobie wszystkich uczestników i najlepsze tematy bitew.

Oprawę muzyczną finału zapewnią didżeje z Full Tandeta Soundsystem, którzy zaprezentują mieszankę hitów z lat '80 i'90. Początek imprezy o godzinie 21:00, bilety w cenie 6 zł.

[opr. na podst. materiałów organizatora]

Zdjęcie z jednej z bitew eliminacyjnych
Finał Ligi Bitew Komiksowych - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa