RAK

[RAK]Rzeszowska Akademia Komiksu (RAK) jest klubem zrzeszającym twórców i fanów komiksu. Pomysłodawcą i organizatorem spotkań jest Wojtek Birek, znany twórca i teoretyk komiksu. Od 1997 roku, co 2 tygodnie (z wyjątkiem wakacji i ferii) na spotkaniach RAKu prezentowana jest twórczość naszych rzeszowskich, krajowych i zagranicznych grafików oraz tłumaczenia najbardziej godnych uwagi tytułów z całego świata. Co pewien czas organizowane są mini-konwenty, wystawy, wernisaże, spotkania z VIPami, konkursy, czy wspólne wyjazdy na krajowe imprezy komiksowe.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, klub korzysta z lokalu i dobrodziejstw techniki umożliwiających prezentacje komiksów na dużym ekranie (czyli kamery video, projektora i pana Marka :). Na spotkaniach RAKu może się pojawić każdy; nie ma żadnych wpisów, składek, legitymacji ani formalności. W luźnej atmosferze można porozmawiać, posłuchać, co mają do powiedzenia inni albo podrzemać na miękkim krześle ;).
Zapraszamy!

Spotkania: co 2 tygodnie w soboty, ok. godz. 14.00 (szczegóły na plakatach) WDK w Rzeszowie, ul. Okrzei 7


Sekcja mangowa
W maju'98 w Akademii wyodrębniła się sekcja anime/manga. Już wcześniej RAKowcy mieli okazję obejrzeć kultowe filmy anime: Akira i Ghost in the Shell. Zainteresowanie mangą okazało się na tyle duże (gwoli ścisłości: baaardzo duże), że zaistniała potrzeba stworzenia oddzielnej sekcji tematycznej. Dyrekcja WDK wyraziła zgodę, Wojtek Birek udzielił błogosławieństwa i oto jest! Spotkania sekcji prowadzi piszący te słowa Wojtek Kulasa (aka Fingolfin).

Sekcja anime/manga zajmuje się - niespodzianka - japońską animacją i komiksem (po prawdzie z przewagą tej pierwszej). Do tej pory udało nam się zaprezentować kilkadziesiąt tytułów anime i przetłumaczyć kilka mang (m.in. Sanctuary i Pies Blanco). Sekcja współorganizowała konwent Fantastykon'99 (anime non-stop) oraz bierze udział w imprezach organizowanych przez RAK. Były konkursy, był wystawy, była ankieta i zimowa mega-projekcja Record of Lodoss War.

Tak więc, jeśli masz ochotę pooglądać anime na dużym ekranie, posłuchać co w mangowej trawie piszczy, poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach - wpadnij. Gwarantujemy dobrą zabawę i zero formalności.

Spotkania: co 2 tygodnie w soboty, godz. 12.00 (szczegóły na plakatach) WDK w Rzeszowie, ul. Okrzei 7

[Wojtek Kulasa]


Lista dyskusyjna
Możesz dostawać informacje o spotkaniach na e-mail. Wystarczy wpisać się na listę dyskusyjną. W tym celu wyślij pusty mail na ten adres.


Podkarpackie Spotkania z Komiksem
Rzeszowskie konwenty odbywające się w WDK.


Biuletyn Rzeszowskiej Akademii Komiksu

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa