KARTOTEKA
okładka oryginału

"Spacedog"
Tytuł oryginału: "Spacedog"
Scenariusz: Hendrik Dorgathen
Rysunki: Hendrik Dorgathen
Wydawca: Ladida Books
Data wydania: 18.05.2009
Wydawca oryginału: Rowohlt
Data wydania oryginału: 1993
Liczba stron: 64
Format: 14 x 19,5 cm
Oprawa: miękka
Papier:
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 24,90 zł
ID: 2309

Opis wydawcy:

"Spacedog" to próba odpowiedzi na pytanie: co w życiu naprawdę się liczy? Historia opowiadana jest z poczuciem humoru, po mistrzowsku jasno, za pomocą obrazu, któremu nie są potrzebne słowa. Oryginalna kreska i ostre kolory oddają rzeczywistość popkultury, atakującej bohatera książki. To spojrzenie na współczesny świat z jego pokusami i pułapkami.

Tytułowy Spacedog znudzony prostym życiem wiejskiego psa zupełnie przypadkowo zostaje wytypowany do eksperymentu naukowego i wyrusza w kosmos. Powrót na Ziemię pozwala mu w ostrym świetle zobaczyć niedoskonałości naszej cywilizacji i stawia przed dylematem: czy skorzystać ze sławy, czy odrzucić karierę i wyrwać się z trybów kultury masowej, wybierając spokojne, rodzinne życie?

Ladida Books, planując wydanie "Spacedoga", wystąpiło do kilku wydawnictw zagranicznych z propozycją koprodukcji książki w zaprojektowanym na polski rynek formacie. Dzięki temu nowe wydanie "Spacedoga" pojawi się jednocześnie także w następujących renomowanych wydawnictwach: Bries (Belgia i Holandia), Dibbuks (Hiszpania), Edition Moderne (Austria, Niemcy i Szwajcaria), Gingko Press (Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania), Komika (Szwecja).

Polskie wydanie "Spacedoga" zostało dofinansowane przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

"Autorowi "Spacedoga" udało się stworzyć czarującego bohatera, a nawet więcej – prawdziwy symbol (...)"

[Der Kleine Bund]

"Spacedog" (...) jest najlepszą rzeczą jaka powstała w Niemczech od czasu Volkswagena. (...) Pełen koloru, ekspresyjny styl Dorgathena służy szybkiej i wyrafinowanej narracji biegnącej naprzód dzięki sprytnemu wykorzystaniu wizualnych symboli (...) Nieodparty urok "Spacedoga" polega na połączeniu nowoczesnego stylu graficznego z mocną historią."

[Tom Flinn – Internal Correspondence]

"Obrazy przepełnione żywymi kolorami jak z reklamówki, w prostym układzie sześciu kwadratowych ramek na stronie. Brak tu słów, ale historia jest niezwykle zrozumiała, a każdy obraz mocny i wyrazisty. "American dream" w wielu odsłonach. Ta książka bawi."

[Sussex Life]

[Ladida Books]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa