KARTOTEKA


kup w Imago.com.pl

"Księżycowa Gęba"
Tytuł oryginału: Face de Lune
Scenariusz: Alexandro Jodorowsky
Rysunki: François Boucq
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawca: Egmont Polska
Kolekcja: Mistrzowie Komiksu. Nowa kolekcja
Data wydania: 03.2007
Wydawca oryginału: Casterman
Data wydania oryginału: 1992, 1997, 2004
Liczba stron: 260
Format: 22 x 29,7 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 150,00 zł
ID: 1862
Przebój rynku francuskiego. W jednym albumie zebrano pięciotomowy cykl dwóch gigantów komiksu: scenarzysty Alexandro Jodorowsky'ego (znanego na polskim rynku np. z serii "Incal", "Kasta Metabaronów" czy "Technokapłani") oraz sławnego rysownika François Boucqa, zdobywcy prestiżowych nagród komiksowych - w 1991 roku na Festiwalu Komiksu w Charleroi, a w 1998 roku - Grand Prix Festiwalu Komiksu w Angoulême.

"Księżycowa Gęba" to fantastyczna opowieść postkatastroficzna, w której autorzy usiłują odpowiedzieć na pytanie, czy jednostka jest w stanie sprzeciwić się systemowi totalitarnemu. Rysunki Boucqa, jednocześnie realistyczne i nacechowane odrealnieniem, do dziś wzbudzają podziw swym kunsztem i graficznym odwzorowaniem myśli scenariuszowej.

Akcja komiksu toczy się na wyspie Damanuestrze, którą po cywilizacyjnej katastrofie rządzi krwiożerczy tyran Lazo i jego nieznosząca sprzeciwu żona. Bolączką mieszkańców wyspy są zalewające ją niszczycielskie fale tsunami. Okazuje się jednak, że istnieje osoba, która nie tylko nie lęka się tych fal, ale również potrafi nad nimi panować. Jest to niemowa zwany Księżycową Gębą - gdyż jego pozbawiona rysów twarz przypomina tarczę Księżyca. Tyran postanawia złapać niemowę, aby poznać tajemnicę jego mocy.

Album jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłego odbiorcy.
[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa