KARTOTEKA

"Baśnie" tom 1: "Na wygnaniu"
Tytuł oryginału: Legends in Exile
Scenariusz: Bill Willingham
Szkic: Lan Medina
Tusz: Steve Leialoha, Craig Hamilton
Kolory: Sherilyn van Valkenburgh
Okładka: James Jean
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 09.2007
Wydawca oryginału: DC Comics - Vertigo
Data wydania oryginału: 04.2003
Liczba stron: 128
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,90 zł
ID: 1664

WRAK POLECA

Recenzja

Pierwszy tom serii fantasy wymyślonej przez Billa Willinghama oraz wspaniale narysowanej przez Lana Medinę. W tym zbiorze znajdziesz także opowiadanie zilustrowane przez samego scenarzystę.

Pomysł na serię był bardzo prosty. Willingham postanowił umieścić najpopularniejszych bohaterów bajek w świecie zwykłych ludzi. I tak Królewna Śnieżka pełni rolę prawej ręki burmistrza, a potrafiący zmieniać kształty Wilk jest detektywem. Do tak zbudowanego świata autor wprowadził brutalną zbrodnię - w pokoju Róży Czerwonej, siostry Śnieżki, znaleziono ślady walki i litry krwi rozmazane na ścianie. Czy ktoś zabił Różę Czerwoną? A jeśli tak, kto to zrobił? Może Sinobrody, dziś oczyszczony z zarzutów, ale znany w przeszłości z bestialskiego traktowania swoich młodych małżonek? Śledztwo rozpoczyna detektyw Wilk. Ponoć zrehabilitowany, ale czy naprawdę tak łatwo można pokonać stare nawyki?

Zaczynająca się jak klasyczny kryminał, a potem korzystająca z innych konwencji, seria "Baśnie" przyniosła jej twórcom niejedną nagrodę Eisnera, między innymi za najlepszy nowy cykl w 2003 roku. Porównywana z "Sandmanem", w pierwszej części opowieść nawiązuje luźno także do "Strażników" Alana Moore'a - motywem zabójstwa członka tajnej społeczności.
[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa