KARTOTEKA

"AQQ" nr 29 (1/2003)
Wydawca: Zin Zin Press
Data wydania: 03.2003
Liczba stron: 64
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały + kolorowa wkładka
Dystrybucja: EMPiK
Częstotliwość: kwartalnik
Cena: 14,00 zł
ID: 0096
Na 64 stronach magazynu, do którego główną okładkę wykonał Robert Służały, znajdą się następujące komiksy:

  • Wojciecha Jedynaka "El nino" - fantastyczny komiks o tajemniczym dziecku, narysowany i napisany z właściwa temu twórcy oryginalnością,
  • Pawła Miedzińskiego "Kiedy spadnie deszcz" (debiut w "AQQ") - erotyczno-oniryczne wizje zakompleksionej fryzjerki nakreślone niezwykle profesjonalną kreską, przypominającą najlepsze dzieła komiksu frankofońskiego,
  • kolejna zadyma Likwidatora,
  • "Wywiad z kostuchą" - przezabawny komiks Rafała Mroza
  • oraz krótki żart Nikodema Cabały

Kolorowy plakat będzie zawierał rysunek Przemysława Truścińskiego odnoszący się do antologii komiksów erotycznych Grahama Mastertona, która opublikowana będzie nakładem Mandragory, a do której komiksy wykonała czołówka polskich artystów.

Na stronach czarno-białych podajemy pełną listę laureatów i omówienie drugiej edycji konkursu "AQQ", Esensji i onet.pl, a w kolorowej Komixoramie (ze znakomitą okładką autorstwa Pawła Miedzińskiego) prezentujemy laureata konkursu Magia i technika.

Część publicystyczna zawiera obszerny wywiad z Przemysławem Wróblem, założycielem wydawnictwa Mandragora, które wprowadziło na polski rynek znakomite komiksy ze stajni Vertigo i Top Cow, a także prezentuje niezwykłe albumy krajowych twórców - "Mikropolis" i "48 stron". W tym roku edytor zdradza "AQQ" zapowiedzi kilku nowych pozycji polskich autorów, opowiada o początkach swej kariery wydawniczej, o sposobie dobierania tytułów, jakości ich wydawania, ujawnia ile trzeba mieć gotówki, by rozpocząć komiksowy biznes, charakteryzuje polski rynek komiksowy.

W numerze znajdzie się też relacja z targów komiksowych we francuskim Angouleme oraz blok poświęcony polskiej Alph-Art, wraz z wywiadem z Frederikiem Peetersem twórcą ,,Niebieskich pigułek", laureatem pierwszej, ubiegłorocznej edycji tej nagrody.

Poza tym ostatnia część "Anatomii komiksu według Birka", drugi odcinek artykułu Arkadiusza Florka z cyklu "Na tropie archiwalnych tajemnic", teksty o Neilu Gaimanie, Sasnalu, Hellboy'u, Tintinie, relacje z imprez, informacje z kraju i ze świata, recenzje, debiuty.

Jako, że jest to pierwszy numer "AQQ" w tym roku, publikujemy w nim podsumowanie roku 2002 na rynku komiksu w Polsce oraz na rynkach: amerykańskim i frankofońskim.

Jest to wstępna zapowiedź zawartości magazynu, więc w wersji finalnej mogą wystąpić niewielkie zmiany.
[Witek Tkaczyk - AQQ]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa