KARTOTEKA

"Dwie podróże z Fellinim"
Tytuł oryginału: Due viaggi con Fellini
Scenariusz: Federico Fellini
Rysunki: Milo Manara
Wydawca: Post
Liczba stron: 140
Format: A4+
Oprawa: miękka z zakładkami
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Data wydania: 15.03.2003
Cena: 58,00 zł
ID: 0031
"Podróż do Tulum" i "Podróż G. Mastorny zwanego Fernet" powstały w ścisłej współpracy z Federico Fellinim, który jest autorem scenariuszy oraz szczegółowo rozrysowywał wszystkie kadry i detale. Opowiedziane tu historie miały zostać przeniesione na wielki ekran, jednak Felliniemu nie udało się doprowadzić do ich realizacji, postanowił więc opowiedzieć je za pomocą medium komiksowego, którego był wielkim zwolennikiem.

"Podróż do Tulum" to surrealistyczna opowieść o pełnej tajemniczych zdarzeń wędrówce, w której biorą udział Snaporaz - aktor o wyglądzie Marcello Mastroianiego - oraz dziennikarz Vicenzo. Bohaterowie wyruszają na poszukiwanie mitycznego miasta Tulum. Pośród azteckich piramid trafiają do wieży Babel, gdzie spotykają piękną Helen i starego czarownika... Piękna inspirowana twórczością Carlosa Castanedy przypowieść o poszukiwaniu mądrości i nieśmiertelności, stworzona przez Felliniego została cudownie zilustrowana rewelacyjnymi rysunkami włoskiego rysownika Milo Manary.

Bohaterem "Podróży G. Mastorny zwanego Fernet" jest wiolonczelista z wyglądu przypominający clowna, którego samolot podczas burzy śnieżnej ląduje awaryjnie na placu w Kolonii u podnóża wielkiej gotyckiej katedry. Pasażerowie zostają przewiezieni do tajemniczego hotelu, w którym stają się świadkami niezwykłych wydarzeń. Komiks powstał na podstawie scenariusza niezrealizowanego przez Felliniego legendarnego filmu jeszcze z końca lat 60. Filmu będącego jednym z najbardziej spektakularnych i widowiskowych projektów w twórczości Felliniego.

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa