NA ŻYWO

Samolot

Komiks, który do scenariusza Daniela Gizickiego narysował Marek Lachowicz. Praca ta zdobyła w 2006 roku trzecią nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalistów, lecz nie znalazła się w katalogu wystawy konkursowej. Komiks opowiada poruszającą historię nieuleczanie chorego chłopca. Pozbawiony dialogów scenariusz zaskakująco dobrze zagrał z lekkim rysunkiem Lachowicza, kojarzonym raczej z opowieściami humorystycznymi.
[Jarek Obważanek]


Mały masturbator
Komiks Jerzego Szyłaka pierwotnie opublikowany w numerze 2(7)1989 "Komiksu - Fantastyki". To jedyna wydana drukiem historia obrazkowa Szyłaka, którą własnoręcznie narysował. Autor uważa, że komiks ten bardzo się zestarzał, ale nie miał nic przeciwko temu, by pokazać go na WRAK-u tym wszystkim, którzy nigdy nie mieli w rękach tego numeru "Komiksu - Fantastyki".


Lord Bentor: necros nomos eikon
Komiks narysowany do scenariusza Ireneusza Mazurka przez Mariusza Kulę.


Historie na weekend
Komiks autorstwa Macieja Mazura, zrealizowany dla dwutygodnika "Twój Weekend". W sumie powstały cztery epizody, jednak rysownik nie udostępnił ostatniego, tłumacząc swą decyzję zbyt niską jakością scenariusza.

"Czekoladowa przyjemność" (tylko dla dorosłych)

"Obcy" (tylko dla dorosłych)

"Nie myśleć o seksie" (tylko dla dorosłych)


Rezerwacja
Komiks autorstwa Ziuta, stworzony z pomocą Krystiana Bemke (kolor) i Tobiasza Piątkowskiego (szlify dialogów). Na WRAKu pierwsza publikacja.


Matrix wg Śledzia, czyli jak było naprawdę
Komiks autorstwa Michała "Sledzia" Śledzińskiego. Oryginalnie dołączony do "Świata Gier Komputerowych" nr 7/2000 (91).


Kolekcjoner
Komiks autorstwa Mateusza Skutnika, który znalazł się później w drugim tomie serii "Rewolucje".


Dylemat
Komiks autorstwa Mateusza Skutnika, który uczestniczył w konkursie przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2001 roku, ukazał się w katalogu wystawy.


Przychodzi baba do lekarza
Komiks autorstwa Jarosława Składanka (scenariusz) i Pawła Zawiślaka (rysunki).

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa