RECENZJE

"Wilq Superbohater" zeszyt 8: "Jednogłowy Pirat"

Tym razem Bartosz Minkiewicz poruszył jakże aktualny temat wakacyjnego stażu, oczywiście przedstawiając wszystko na opak. Wilq przyjmuje na praktykę studenta, który jest niewątpliwym debilem, a w dodatku pracuje za darmo. Zatrudnienie takiego osobnika tylko utwierdza Wilqa w przekonaniu, że wszyscy studenci są kretynami do kwadratu (jakże radosny przykład nieuprawnionej generalizacji). Zresztą patrząc na zachowanie stażysty trudno się takiej opinii dziwić. W tym samym odcinku Minkiewicz kpi sobie z "Gwiezdnych wojen" przy pomocy pana od WF-u, którego podejście do swojej pracy ociera się o fanatyzm religijny.

Student pojawia się też przy okazji obchodów urodzin Wilqa, co jest o tyle dziwne, że przypadają na 29 lutego. Ale akurat chronologia, konsekwencja, prawdopodobieństwo to rzeczy, którymi autorzy nigdy się nie przejmowali, stawiając na ożywczy absurd i niechlujne wypowiedzi. Jednym z ciekawszych elementów w nowym zeszycie są słowa, których Entombet używa oszukując doktora Wyspę w grze w Scrabble. A superłotr Wyspa jest tak naiwny, że daje sobie wcisnąć każdy kit!

Dostaje się ostro dziennikarzom, jak zwykle zrywają policjanci, jest też, bardzo subtelny, motyw z gołębiem. Zamiast o ptakach, tym razem szczególnie dużo jest wiców plastycznych o muchach. Jednak to bardzo fajny, ale zdecydowanie mniej pojemy temat. Dla mnie gołębie Minkiewicza są po prostu kultowe. Dobrze, że chociaż na stronie Wilqa równo z premierą "Jednogłowego Pirata" pojawił się nowy rysunek z gołębiami.

Co ciekawe, autorzy po raz pierwszy wplatają w akcję "Wilqa" wątki, których rozwinięcia spodziewać się należy dopiero w następnym numerze. Wątki dość ostre, więc czekam niecierpliwie.

[Jarek Obważanek]

"Wilq Superbohater" zeszyt 8: "Jednogłowy Pirat"
Scenariusz: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Rysunki: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Wydawca: BM Vision
Data wydania: 09.08.2005
Liczba stron: 40
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: specjalistyczne, EMPiK
Cena: 9,99 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa