RECENZJE

"Naruto" tom 2: "Klient najgorszy z możliwych"

Seria zaczyna się poważnie rozwijać. Młodzi absolwenci szkoły ninja realizując zlecone zadanie opuszczają swoją rodzinną osadę, dzięki czemu nie tylko zdobywamy pewną wiedzę o geografii okolicy, ale też poznajemy mieszkańców innych krain. A są to postacie całkiem ciekawe. Ninja z Kraju Mgieł stosują zupełnie inne techniki, niż ci z Kraju Liści, dzięki czemu potyczki robią się naprawdę barwne.

Niespecjalnie trudna misja ochrony słynnego budowniczego mostów, którą otrzymują Naruto, Sasuke i Sakura, szybko okazuje się ogromnym wyzwaniem nawet dla towarzyszącego im Kakashiego. Młodzi bohaterowie bardzo szybko się uczą, a po początkowych trudnościach mocno zaczyna wyróżniać się Naruto, sprytnie wykorzystując te nieliczne techniki, które udało mu się opanować. W obliczu potężnego przeciwnika również Karashi musi pokazać, na co go stać, a ma imponujące możliwości.

Mimo tego, że staram się unikać porównań "Naruto" do "Dragon Balla", to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że "Naruto" jest spójniejszą i ciekawszą serią, niż komiks Toriyamy. Pomysłowość Kishimoto robi spore wrażenie. Czasem trudno za nim nadążyć.

[Jarek Obważanek]

"Naruto" tom 2: "Klient najgorszy z możliwych"
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 29.09.2003
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: kioski
Cena: 13,00 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa