RECENZJE

"Punisher" część 2

- Więc wiesz czemu dali nam tę sprawę, Bud?
- Bo nie ma nadziei, że ją rozwiążemy.

Nagle zobaczyłem światełko w tunelu. Ennis zaprezentował wyraźnie ciekawsze postacie poboczne i między innymi dzięki temu drugi numer okazał się zdecydowanie lepszy od pierwszego. Owszem, nie zabrakło kretynów, na których narzekałem przy okazji pierwszego zeszytu, ale zostali oni obsadzeni w dobrych rolach. Jeden z nich jest policjantem, który dostał zadanie schwytania Punishera, a drugi ma mu w tym pomóc. Cudowne szyderstwo ze strony Ennisa. Wszak policji istnienie psychopatycznego mordercy bandytów jest na rękę i tylko naciski mafii Gnucci każą im się w ogóle zająć sprawą. A że nikt o zdrowych zmysłach by się jej nie podjął, to daje się ją absolutnemu nieudacznikowi. Pewnie wcześniej czy później i tak skończy w kostnicy, o ile w ogóle wpadnie na choćby najdrobniejszy ślad Punishera. Jednak najlepszą postacią w numerze okazał się nie policjant, tylko ksiądz, który nie chciał udzielić rozgrzeszenia pewnemu bandycie. Zapewnił znakomity finał numeru.

Ennis ponownie zmarnował trochę miejsca na pokazanie pana Bumpo i Dziaranego Dave'a. Ale na występ Joan tym razem narzekać nie mogę, bo to jedyna postać w sąsiedztwie Franka, która budzi zainteresowanie chociażby swoim zagubieniem i nieśmiałością.

Tym razem Punisher załatwia tylko cztery osoby, ale każdą w mniej lub bardziej ciekawym stylu. I jest się w dodatku z czego pośmiać, bo większości zabójstw towarzyszy radosna narracja. A nie są to jedyne powody do śmiechu w tym zeszycie. Wychodzi na to, że jest to dość zabawny odcinek. Oby tak dalej. Metoda na sprzedawanie Punishera w oprawie makabrycznego humoru zaczyna się sprawdzać.

[Jarek Obważanek]

Scenariusz: Garth Ennis
Szkic: Steve Dillon
Tusz: Jimmy Palmiotti
Kolory: Chris Sotomayor
Okładka: Tim Bradstreet
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 12.2003
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 05.2000
Liczba stron: 24
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 8,00 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa